Hult Prize 

Co zrobiłbyś z 1 milionem dolarów, aby pomóc zmienić świat?

This is the question Hult Prize winners answer every year. Founded in 2009 and sponsored by Hult International Business School, the Hult Prize was the idea of MBA students at Hult, who wondered—what if we challenged young people to crowdsource ideas to solve the world’s toughest social issues?

“The Hult Prize makes us dream again. It makes us believe in a better world and want to work together to create it.” Dr. Stephen Hodges, Chairman, Hult Prize Foundation

Pomysł wystartował, a dziś Fundacja Nagród Hulta jest jednym z największych na świecie operatorów przedsiębiorczości, który uruchamia dobre, nastawione na zysk firmy. Na całym świecie studenci uniwersytetów mają za zadanie stworzyć skalowalne, zrównoważone przedsiębiorstwo społeczne. Studenci - reprezentujący uniwersytety z ponad 100 krajów - współpracują ze sobą tworząc zespoły, wymyślają nowe projekty, myślą o przyszłości biznesu i pracują nad pomysłami, które pomogą im wygrać 1 milion USD w ramach finansowania i sprawić, że ich pomysł stanie się rzeczywistością.

 

W ciągu prawie 10 lat od jego ustanowienia, Nagroda Hulta zainwestowała ponad 50 milionów dolarów kapitału w ten sektor, mobilizując ponad milion młodych ludzi do działania i cały czas wspiera  innowacje na uczelniach wyższych i uniwersytetach.

Aby dowiedzieć się więcej odwiedź: http://www.hultprize.org/