EF Global Classroom Foundation – Nepal

Maj 2017

25 kwietnia wypada druga rocznica potężnego trzęsienia ziemi, które zdewastowało środkowy Nepal w 2015 r., powodując ogromne spustoszenie i zniszczenie. Przed trzęsieniem Nepal zajmował 145 miejsce na 187 według Wskaźnika Rozwoju Gospodarczego ONZ (HDI), otrzymując nie do pozazdroszczenia status "najmniej rozwiniętego kraju". Trudna sytuacja socjalnoekonomiczna, jeszcze przed największą w ciągu ostatnich 80 lat katastrofą naturalną, sprawia że Nepal bardzo wolno się odbudowuje.

W wyniku klęski żywiołowej w Nepalu ucierpiała ogromna liczba szkół. Wkrótce potem Education First podjęło decyzję o inicjatywie Global Classroom, by wspomóc kraj poprzez budowę szkół podstawowych w regionie najbardziej dotkniętym przez trzęsienie ziemi. Po miesiącach poszukiwań lokalizacji zdecydowano się na odbudowę szkoły w wiosce w górach - Shree Jalapa Devi w dystrykcie Sindhupalchok.

"Po długo wyczekiwanym ukończeniu budowy nowy campus będzie w stanie pomieścić 1 200 uczniów i nauczycieli. W jednym budynku będzie się znajdować 12 standardowych klas, a drugim klasy, stołówki, czytelnie, laboratoria i biura."

28 września 2016 r. to wielka i przełomowa data, kulminacja ciężkiej pracy nie tylko ekipy EF Nepal, ale ich partnerów. Z ich pomocą szkoła zyska dwa nowe budynki i przekształci Jalapa Devi HSS w największą szkołę w dystrykcie. Kiedy projekt będzie skończony campus będzie w stanie pomieścić 1 200 uczniów i nauczycieli, w jednym budynku będzie się znajdować 12 standardowych klas, a drugim klasy, stołówki, czytelnie, laboratoria i biura.

Podczas gdy przebudowa lada moment może zostać rozpoczęta, w szkole już odbywają się zajęcia. Ponad 20 nauczycieli i 665 uczniów spotykają się codziennie w tymczasowych salach lekcyjnych. Od miejscowych nauczycieli, którzy mieszkają w Jalapa Devi od dekad, po nauczycieli-wolontariuszy, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc. Każdy w Jalapa Devi wspiera edukację dzieci i stwarza lepsze warunki na naukę dla tych, którzy potrzebują tego najbardziej.

Dowiedz się więcej: https://www.ef.com/blog/globalclassroom/