Kursy językowe za granicą

50 destynacji, 20 krajów, 8 języków

Szybszy sposób na naukę języka

Zastanawiasz się, jak najlepiej nauczyć się języka obcego? Na tej stronie znajdziesz odpowiedź. Dowiedz się więcej o najbardziej efektywnej metodzie nauki języka, dzięki której przełamiesz swoje wewnętrzne bariery i nabierzesz swobody w mówieniu w języku obcym, a dodatkowo przeżyjesz niezapomnianą przygodę. Dowiedz się, co to jest imersja językowa i jak możesz sobie ją zapewnić bez konieczności wyprowadzania się za granicę. Dowiedz się, czym wyróżniają się kursy językowe oferowane przez EF i co zyskasz wybierając jeden z nich. Rozpocznij swoją językową przygodę już dziś!

Dlaczego korzystać z kursów językowych za granicą EF?

  • Możliwość personalizacji kursów językowych oraz rozpoczęcia nauki w każdy poniedziałek
  • Nauka razem ze znajomymi ze 100 krajów świata
  • Gwarantowane postępy z metodą EF
  • Nauka w najnowocześniejszych szkołach językowych i kampusach należących do EF
  • Wsparcie 24/7, od samego początku do końca
  • Akredytowane globalnie kursy językowe z ponad 50-letnim doświadczeniem
:
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

10 - 14 lat
2-24 tygodni
Naucz się języka za granicą na kursie grupowym i podróżuj pod opieką Lidera EF lub wybierz elastyczny wyjazd indywidualny.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

14 - 25 lat
2-24 tygodni
Ucz się języka w akredytowanej szkole EF. Wybierz jeden z 10 języków w 50 miejscowościach. Start każdy poniedziałek.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

25 + lat
1-24 tygodni
Nadaj tempa swojej globalnej karierze dzięki spersonalizowanym kursom językowym w jednym z największych miast na świecie. Kurs zaprojektowany dla osób dorosłych i aktywnych zawodowo.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Rok językowy za granicą

EF Rok językowy za granicą

16 + lat
6, 9 lub 11 miesięcy
Połącz naukę języka z lekcjami w szkole za granicą. Przygotuj się do egzaminu językowego i zdobądź doświadczenie zawodowe.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia

Kursy językowe za granicą

Darmowy katalog

Niezwykłe doświadczenia

Szkoły

szkoły

Zajęcia

zajęcia

Kursy

kursy

Zakwaterowanie

zakwaterowanie

Najczęściej zadawane pytania

Dlaczego warto wybrać kurs językowy za granicą?

Biegłe władanie jednym, a nawet kilkoma językami obcymi to marzenie milionów osób z wszystkich możliwych szerokości geograficznych. Fakt, że trafiłeś na ten artykuł, oznacza, że jesteś jedną z nich. Poniżej postaramy się przybliżyć Ci tajniki tej dziedziny, a być może również pomóc Ci w wyborze właściwej metody nauki języka.

Jak nauczyć się języka obcego?

Szukając odpowiedzi na powyższe pytanie można dostać zawrotu głowy od liczby porad i pomysłów na skuteczną naukę języka. Na rynku roi się od „magicznych” metod nauki, które obiecują opanowanie języka obcego przy minimalnym wysiłku – oczywiście w dwa tygodnie. Tymczasem w rzeczywistości istnieje tylko jeden sposób nauki języków obcych, który naprawdę działa, i jest on w swojej istocie bardzo prosty, a wręcz intuicyjny.

Aby zrozumieć, jak najlepiej uczyć się języka, najpierw należy odpowiedzieć sobie na pytanie, po co w ogóle jest nam potrzebna umiejętność posługiwania się nim. Otóż z punktu widzenia rozwoju mózgu, języka nie uczymy się ani dla prestiżu, ani dla awansu, ani dla dobrych wyników w szkole czy na egzaminach. Znajomość języka potrzebna nam jest w jednym jedynym celu – do komunikacji z innymi ludźmi, którzy się nim posługują.

Dlatego też nauka języka nie może być sprowadzona do zapamiętywania znaczeń pojedynczych słów czy regułek gramatycznych, szczególnie jeśli odbywa się to w języku ojczystym. Jedyną metodą nauki języka, która naprawdę działa, jest dążenie do komunikacji w danym języku. Żeby natomiast to mogło nastąpić, konieczne jest zapewnienie osobie uczącej się możliwie jak najwyższego stopnia tzw. imersji językowej (od ang. immerse – zanurzyć).

Jaki jest najskuteczniejszy sposób na naukę języka?

Imersja językowa! Są to okoliczności zbliżone do tych, w których przebywamy ucząc się języka ojczystego jako dzieci. W dzieciństwie nabywamy umiejętności posługiwania się językiem przez słuchanie rodziców, intuicyjne rozpoznawanie znaczeń ich komunikatów, wypowiadanie pierwszych słów, a następnie zdań, korygowanie używanych form i pojęć, rozpoznawanie znaczeń trudniejszych komunikatów itd.

Imersja językowa zapewnia warunki najbardziej zbliżone do tego naturalnego procesu przyswajania języka ojczystego. Będąc stale otoczonym językiem obcym, przestajemy go studiować i ćwiczyć – jak na zajęciach w tradycyjnej szkole językowej, a zaczynamy go w sposób naturalny przyswajać, a następnie używać jako narzędzia do komunikacji. Ponadto, dzięki skupieniu się na tym, co chcemy przekazać, zamiast na tym, jakiego słówka czy konstrukcji gramatycznej użyć, przełamujemy dotychczasowe blokady i nabieramy łatwości w posługiwaniu się danym językiem.

Jakie są korzyści dają kursy językowe za granicą dla studentów?

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie pełnej imersji językowej jest wyjazd do kraju, w którym język, którego chcemy się nauczyć, używany jest na co dzień. Oczywistym jest, że mało kto z nas jest w stanie przeprowadzić się za granicę, aby nauczyć się języka. Idealnym i bardzo popularnym rozwiązaniem są kursy językowe za granicą.

Decydując się na wyjazd językowy, wybierasz najlepszy sposób na intensywną i efektywną naukę języka w krótkim czasie. Trudno bowiem wyobrazić sobie lepsze środowisko do rozwijania umiejętności językowych niż kurs w kraju, gdzie dany język używany jest na co dzień. To wyjątkowa okazja do kontaktu z językiem obcym w najbardziej naturalnej formie oraz posługiwania się nim nie tylko podczas zajęć, lecz w codziennej komunikacji z lokalnymi mieszkańcami i innymi kursantami.

Czy kursy językowe za granicą są dla wszystkich grup wiekowych i poziomów?

Education First ma ponad 50 letnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów językowych. Obecnie oferta EF obejmuje ponad 150 rodzajów kursów z 11 języków, odbywających się w 52 szkołach w 20 różnych krajach na całym świecie.

Wszystkie kursy EF oparte są na metodzie EF Efekta. Dzięki połączeniu nauki na zajęciach, praktyki przy wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi interaktywnych i zanurzenia w lokalnej kulturze, gwarantujemy przejście na kolejny poziom kursu po każdych sześciu tygodniach kursu. To metoda, która naprawdę działa.

Ponadto, każdy kurs EF jest spersonalizowany, tj. dostosowany do indywidualnych potrzeb, zainteresowań i umiejętności danego kursanta. Niezależnie od tego, czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną, czy interesuje Cię język biznesowy czy kultura danego kraju, czy masz na naukę dwa tygodnie czy cały rok, pomożemy Ci skomponować Twój spersonalizowany kurs tak, aby idealnie odpowiadał Twoim potrzebom.

Czy EF oferuje również wakacyjne kursy językowe za granicą?

 Zagraniczne kursy językowe cieszą się ogromną popularnością wśród studentów – zarówno tych planujących wyjazd na studia za granicą, jak i tych chcących studiować lub studiujących w kraju. Udział w takim kursie to nie tylko najlepszy sposób nauki języka, lecz także możliwość spędzenia od dwóch tygodni aż do całego roku za granicą. To świetna okazja do rozwinięcia swojej samodzielności, nawiązania znajomości, a nawet zapoczątkowania przyjaźni z ludźmi z całego świata, oraz przeżycia niezapomnianej światowej przygody.

Kursami, które cieszą się ogromną popularnością wśród studentów, są wakacyjne kursy językowe za granicą. Są one świetnym sposobem na połączenie ekscytujących wakacji i efektywnej nauki języka. Ucz się francuskiego w słonecznej Nicei lub hiszpańskiego w wibrującej życiem Barcelonie. Rozwijaj swój angielski w Londynie, Nowym Jorku, Los Angeles, Sydney lub na Malcie. Sam wybierz miejsce, w którym przeżyjesz swoją wakacyjną przygodę językową.

Dlaczego warto zdecydować się na szkoły językowe za granicą?

Zagraniczne kursy językowe EF to możliwość nauki w jednej z naszych 52 szkół zlokalizowanych w najpiękniejszych miastach świata. Każdy obiekt to nowoczesne i komfortowe, doskonale wyposażone wnętrza w połączeniu z przyjazną atmosferą  zaprojektowane tak, by kursanci mogli jak najefektywniej wykorzystać czas nauki, jednocześnie czując się podczas kursu za granicą jak w domu.

Jakie są ceny kursów językowych za granicą? Cena zależy od rodzaju i długości wybranego kursu. Obejmuje ona koszt zajęć językowych, zakwaterowania u rodziny goszczącej oraz wyżywienia. Aby zapoznać się z cenami kursów językowych EF oraz innymi szczegółami naszej oferty, zamów nasz darmowy katalog.