Wróć do wszystkich testów

Test języka francuskiego

Bezpłatny 15-minutowy quiz z francuskiego. Natychmiastowe wyniki.

Test poziomu języka francuskiego

Ten krótki test z języka francuskiego da Ci pojęcie o Twoim poziomie, od początkującego do zaawansowanego. W przeciwieństwie do testu gramatycznego czy słownictwa, ten francuski quiz ma na celu sprawdzenie Twoich codziennych umiejętności językowych.

- Szybki test z francuskiego. Natychmiastowe wyniki.

- Sprawdź swój poziom, od początkującego do zaawansowanego

- Udostępnij swój wynik znajomym

Przejdź do testu

Zrozumienie swojego poziomu francuskiego

Obiektywne zmierzenie własnego poziomu znajomości języka francuskiego może być trudne. Możesz być zbyt pewny siebie lub wręcz przeciwnie, nie doceniać swoich umiejętności. Przystąpienie do testu z języka francuskiego jest dobrym sposobem na określenie swojego poziomu i zidentyfikowanie obszarów, które wymagają szczególnej uwagi w przyszłych planach nauki. Testy językowe mają swoje ograniczenia, ale regularnie stosowane mogą pomóc w mierzeniu postępów w nauce francuskiego.

Gotowy/a na test z francuskiego?

Będziesz odpowiadać na pytania wielokrotnego wyboru.

Zarezerwuj 15 minut bez żadnych przerw.

Znajdź ciche miejsce, gdzie będziesz mógł/mogła się skupić.

Na początek prosimy o podanie kilku szczegółów

O EF

At the forefront of innovation in language training, since 1965

55+ lat

Doświadczenie w kursach językowych za granicą

600+

Szkoły i biura EF

100+

Kraje z obecnością EF

Często zadawane pytania

Najszybszym sposobem na sprawdzenie swojego poziomu znajomości języka francuskiego jest przystąpienie do bezpłatnego testu online, ale istnieją też inne sposoby. Jeśli zapiszesz się na kurs francuskiego, zazwyczaj przed jego rozpoczęciem przejdziesz test kwalifikacyjny. Możesz także poprosić kogoś znajomego, kto dobrze mówi po francusku, aby z grubsza określił Twój poziom. Wreszcie, przystąpienie do oficjalnego, płatnego egzaminu z języka francuskiego określi Twój poziom w skali CEFR.

Jeśli potrzebujesz oficjalnego certyfikatu potwierdzającego poziom znajomości języka francuskiego, najlepszymi egzaminami będą DELF (A1 do B2) i DALF (C1 i C2). Są przeprowadzane przez francuskie Ministerstwo Edukacji i zapewniają dyplomy, które nie tracą ważności. Dwa inne oficjalne płatne egzaminy to TCF i TEF. Egzaminy te zapewniają certyfikat ważny przez 2 lata. Jeśli jednak chcesz tylko zaprezentować swój poziom francuskiego w CV, możesz zamiast tego zdecydować się na bezpłatny test z francuskiego, a jeśli bierzesz udział w kursie francuskiego, wystarczy certyfikat ukończenia kursu.

Najbardziej oczywistym sposobem pomiaru poziomu znajomości języka francuskiego w czasie jest zdawanie tego samego testu z francuskiego w regularnych odstępach czasu, jednak większość testów nie jest wystarczająco czuła, aby zmierzyć niewielkie postępy - a brak postępów może być zniechęcający. Lepszym sposobem mierzenia postępów podczas nauki francuskiego jest prowadzenie dziennika nauki lub porównywanie próbek mówionego i pisanego francuskiego w różnych okresach. Oczywiście, jeśli uczęszczasz na kurs francuskiego, Twój nauczyciel będzie regularnie oceniał Twój poziom.

Jeśli chodzisz na kurs francuskiego, aktywnie się uczysz, albo niedawno przeniosłeś się do środowiska, gdzie wszyscy mówią po francusku, możesz chcieć sprawdzić swój poziom francuskiego nawet co 6 tygodni. Przynajmniej tyle czasu potrzebujesz, żeby zrobić zauważalne postępy. Jednak dla większości osób, jednorazowe sprawdzenie swojego poziomu francuskiego jest wystarczające. Możesz sprawdzić go ponownie za rok czy dwa, jeśli czujesz, że Twój poziom znacznie się zmienił.