Wróć do wszystkich testów

Test języka niemieckiego

Bezpłatny 15-minutowy quiz z języka niemieckiego. Natychmiastowe wyniki.

Test poziomu niemieckiego

Ten krótki test z języka niemieckiego pozwoli określić Twój poziom od początkującego do zaawansowanego. Jego celem jest ocena Twoich umiejętności komunikacyjnych w języku niemieckim, a nie tylko słownictwa czy gramatyki. Wyniki otrzymasz natychmiast.

- Szybki quiz z języka niemieckiego. Wyniki od ręki.

- Sprawdź swój poziom od początkującego do zaawansowanego

- Podziel się swoim wynikiem ze znajomymi

Przejdź do testu

Rozumienie twojego poziomu niemieckiego

Podejście do testu z języka niemieckiego może być dobrym sposobem na uzyskanie obiektywnego pojęcia o twoim poziomie niemieckiego. Zaletą testów jest to, że przypisują numer umiejętnościom, które inaczej mogłyby wydawać się nieco niejasne. Ale najważniejszym miernikiem twojego poziomu niemieckiego jest to, co potrafisz zrobić w tym języku. Ten test z niemieckiego stara się to ocenić, dostosowując się do CEFR, ale możesz też skorzystać z listy rzeczy, które musisz zrobić po niemiecku i jak dobrze je wykonujesz, lub umówić się na ocenę z wykwalifikowanym nauczycielem niemieckiego, aby uzyskać bardziej kompleksową ocenę.

Gotowy na test z niemieckiego?

Będziesz odpowiadać na pytania wielokrotnego wyboru.

Zarezerwuj 15 minut bez żadnych przerw.

Znajdź ciche miejsce, gdzie będziesz mógł/mogła się skupić.

Na początek prosimy o podanie kilku szczegółów

O EF

At the forefront of innovation in language training, since 1965

55+ lat

Doświadczenie w kursach językowych za granicą

600+

Szkoły i biura EF

100+

Kraje z obecnością EF

Często zadawane pytania

Testy z języka niemieckiego to logiczny sposób na sprawdzenie swojego poziomu i dobre miejsce do startu, ale mogą nie dać Ci pełnego obrazu. Inne opcje to udział w spotkaniach języka niemieckiego lub organizowanie online wymiany językowej, aby zobaczyć, jak łatwo inni mówiący po niemiecku Cię rozumieją. Albo możesz skorzystać z jednej z siatek samooceny zgodnych z CEFR, aby ocenić, co potrafisz zrobić w języku niemieckim.

Najbardziej rozpoznawalne testy z języka niemieckiego to Goethe-Zertifikat i TestDaF. Są to płatne, standaryzowane testy sprawdzające Twoją biegłość w różnych umiejętnościach językowych (czytanie, pisanie, mówienie, słuchanie) od poziomu A1 do C2. Jeżeli planujesz podjąć studia na niemieckiej uczelni, najprawdopodobniej będziesz musiał zdać jeden z tych egzaminów. Jeśli jednak szukasz tylko certyfikatu, który możesz wpisać do CV, krótszy, darmowy egzamin może być tańszą i szybszą opcją.

Twoje poczucie, na jakim jesteś poziomie niemieckiego, może nie być dokładne, zwłaszcza jeśli uczyłeś się tego języka dawno temu lub tylko w szkole. Szybki quiz z niemieckiego, a nawet kilka różnych quizów, może pomóc Ci zrozumieć, co jest Twoją mocną stroną, a co słabą. Jeśli planujesz zapisać się na kurs niemieckiego, zazwyczaj pierwszym krokiem będzie test oceniający Twój poziom, dzięki czemu będziesz mógł rozpocząć naukę od odpowiedniego miejsca.

To zależy od miejsca pracy, ale generalnie, żeby efektywnie pracować w języku niemieckim w swojej dziedzinie, potrzebujesz poziomu B2. Jeśli twoje obowiązki w języku niemieckim są bardziej ograniczone, poziom B1 może wystarczyć. Poniżej poziomu B1, z powodu ograniczonej znajomości języka, ciężko ci będzie wykonywać wiele zadań związanych z pracą. Jeśli masz prestiżową pracę lub wykonujesz skomplikowane zadania w języku niemieckim, prawdopodobnie potrzebujesz poziomu C1 lub C2, żeby je zrealizować.