GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

5 najłatwiejszych języków świata

5 najłatwiejszych języków świata

Nauczenie się języka obcego to nie bułka z masłem. Wymaga regularności, determinacji i motywacji. Na szczęście, niektórych języków łatwiej się nauczyć, niż innych. Aby ułatwić Ci drogę do tytułu poligloty, przygotowaliśmy listę pięciu łatwych do nauki języków, które opanujesz bez większego problemu.

1. angielski

Najpopularniejszy język świata, co sprawia, że wszędzie się nim dogadasz. Krótkie słowa, rzeczowniki nie mają rodzajów, a czasowniki odmieniamy tylko w trzeciej osobie czasu teraźniejszego. Angielski jest rodzimym językiem niemal 360 milionów ludzi, a kolejne dwa biliony mówi po angielsku, co stanowi 30% populacji świata.

2. francuski

Francuski to ojczysty język 100 milionów ludzi, w 28 krajach jest językiem urzędowym. Usłyszysz go niemal na każdym kontynencie. Co oznacza, że dogadasz się po francusku, gdziekolwiek się wybierzesz. Francuski należy do romańskiej rodziny językowej, dla osób mówiących po angielsku, słownictwo będzie brzmiało znajomo. Językoznawcy podtrzymują, że angielski i francuski mają więcej wspólnego, niż jakiekolwiek inne języki tej grupy. Aż jedna trzecia słów w angielskim pochodzi z francuskiego.

3. hiszpański

Na kształt języka hiszpańskiego wpłynął arabski i łacina. Wymawia się go tak jak się pisze z niewielkimi wyjątkami, w porównaniu do innych języków romańskich. Szacuje się, że do 2050 r. USA stanie się dwujęzycznym państwem. ¡Viva Los Estados Unidos!

4. włoski

Włoski usłyszysz na ulicach Włoch, Szwajcarii, Malty, Argentyny i 25 innych krajów. Szacuje się, że od 70 do 125 milionów ludzi posługuje się tym językiem. Włoski ma podobną gramatykę do innych romańskich języków, z mniejszą ilością form czasownikowych niż francuski czy hiszpański. Każdy zna smak pizzy, spaghetti i wie, jak wygląda Ferrari – początki nauki włoskiego masz już za sobą!

5. swahili

Suahili (znane również jako swahili) jest językiem bantu, silnie uwarunkowanym przez arabski, angielski, francuski, niemiecki i portugalski. Czasowniki nie podlegają deklinacji, by użyć odpowiedniego czasu do rdzenia czasownika dodaje się odpowiedni przedrostek. Około 140 milionów ludzi mówi w suahili i usłyszysz go we wschodniej Afryce (szczególnie w Tanzanii i Kenii). Po arabskim, suahili jest najbardziej popularnym językiem w Afryce. Dla przyjezdnych to okno na afrykańską kulturę (szczególnie, jeśli myślisz o wolontariacie!).

Podróżuj z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj