GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

4 proste sposoby na naukę hiszpańskiego z domu

4 proste sposoby na naukę hiszpańskiego z domu

Niezależnie od tego czy jesteś początkujący czy też całkiem zaawansowany w nauce hiszpańskiego możesz wciąż zrobić wiele bez potrzeby wychodzenia z domu. Co prawda zabawę fiszkami trudno porównać do zwiedzania Kostaryki czy Malagi, ale czasem nie ma takiej możliwości. Nauka hiszpańskiego w domu nie musi być nudna więc zrób sobie coś do picia, usiądź wygodnie w fotelu (lub na kanapie) i porozmawiajmy o rozkładzie zajęć.

Oglądaj telewizję po hiszpańsku

Jeśli utknąłeś na dobre (i złe) w domu prawdopodobnie przeskakujesz z kanału na kanał. Warto wykorzystać to w nieco lepszy sposób. Programy telewizyjne i filmy są świetnym sposobem na załapanie hiszpańskiego slangu i poznanie kultury. Początkujący mogą włączyć napisy, a nieco ambitniejsi studenci mogą zapisywać w notatniku przydatne słownictwo, by sobie je później powtórzyć. Polecamy listę serial po hiszpańsku na Netflixie na dobry początek.

Słuchaj podcastów po hiszpańsku

Masz przed sobą bogactwo wyboru. Jeśli jesteś początkujący wybierz cokolwiek, ale przesłuchaj wiele razy. To ważne, by złapać ton i rytm języka. Średnio zaawansowani oraz zaawansowani uczniowie potrzebują większego wyzwania. Jeśli potrzebujesz porządnie rozciągnąć swój hiszpański bez niepotrzebnych kontuzji, szukaj odpowiedniego nagrania. Spanish national radio (akcent kastylijski) i Radio Ambulante (różne odmiany latynoskie) oferują morze możliwości. Dobra rada: ściągnij sobie transkrypcję, by poznać i zapamiętać nowe słówka.

Znajdź kogoś, by ćwiczyć hiszpański

Hiszpański jest jednym z najbardziej popularnych języków na świecie, więc prawdopodobnie znasz już kilka osób, które nim się posługują na co dzień. Podpytaj, nie chcieliby umówić się na wymianę językową, a jeśli nie oni, to może ktoś znajomy albo członek rodziny. Jeśli nie masz żadnego znajomego to w Internecie znajdziesz tonę aplikacji i stron, które służą Ci pomocą. Poszukaj “language exchange app” i z pewnością kogoś znajdziesz.

Przejdź na hiszpański

Większość telefonów i komputerów ma tzw. ustawienia językowe (poszukaj “language settings”). Zamiana polskiego na hiszpański pomoże Ci nauczyć się szybko nowego słownictwa w przeciwnym razie nie będziesz w stanie używać własnego sprzętu. A tak na poważnie: to naprawdę ekscytująca zabawa. A jeśli to Ci nie wystarcza – wiele stron internetowych oferuje możliwość przejścia na inny język. Wyczyść pliki cookies i automatycznie Twoje ulubione strony przejdą na hiszpański. To jest właśnie zagłębienie się w język i z pewnością: ciekawe wyzwanie!

Koniec gadania, pora działać. Wybierz swój ulubiony sposób na naukę hiszpańskiego z domu, zrób kolejnego drinka i zacznij naukę!

Ucz się hiszpańskiego z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej