GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Jak szybko nauczyć się koreańskiego: 5 wskazówek

Jak szybko nauczyć się koreańskiego: 5 wskazówek

Coraz trudniej przewidzieć jakie umiejętności będą wymagane na rynku pracy w przyszłości. Nauka języków obcych i kultur, rozumienie różnych zwyczajów zwiększa szanse na otrzymanie dobrej posady i bez dwóch zdań sprawia, że świetnie sprawdzisz się na stanowiskach menadżerskich.

Koreański jest idealnym wyborem jeśli chcesz poszerzyć swoje językowe horyzonty i aby Twoje CV zyskało na wartości, co więcej, koreańska muzyka rośnie na popularności na całym świecie, tak jak i film.

Jak nauczyć się szybko koreańskiego:

1. Zapoznaj się z unikatowym alfabetem

Koreański alfabet, znany jako Hangul, jest uznawany jako najłatwiejszy azjatycki alfabet do nauki. Fascynujący system pisania zawiera 24 litery, które tworzą ciekawe kombinacje i unikatowe style, które składają się na koreańskie słowa.

Warto spędzić trochę czasu, aby nauczyć się podstaw, wtedy będzie Ci znacznie łatwiej przejść do kolejnych kroków, w tym naukę czytania, pisania i odnajdywania się w Korei (kiedy już tam pojedziesz – patrz punkt numer 4).

Na sam początek polecamy zapoznania się z materiałami na Youtube, a potem przygotuj sobie karteczki do nauki, by starać się wszystko zapamiętać.

2. Pasjonujące koreańskie kino

Jeśli jeszcze nie słyszałeś, że koreański przemysł filmowy jest najszybszym rozwijającym się na świecie to przespałeś dobre kilka lat.  Chociażby “Służąca”, thriller, który wszedł na ekrany w 2016 r. spotkał się z uznaniem publiczności na świecie ledwo dostał się na listę 100 koreańskich filmów. Inne warte uwagi tytuły to “Zagadka zbrodni” i “The Host: Potwór”.

Polecamy zdecydować się na jeden-dwa filmy tygodniowo, by zanurzyć się w koreańskiej kinematografii (i spędzić dobrze czas) jest tyle do wyboru, że nie będziesz wiedzieć na co się zdecydować.

3. Pozwól sobie odpłynąć w K-pop

Jeśli doskonałe koreańskie kino sprawiło, że zacząłeś się interesować koreańską kulturą, K-pop wzniesie Cię na wyższy poziom. PSY zwróciły uwagę świata swoim przebojem “Gangnam Style”, a od tego czasu wiele innych ciekawych zespołów pojawiły się nie tylko na koreańskiej scenie muzycznej, ale i na całym świecie. Warto posłuchać BTS, iKon czy Red Velvet.

Koreański pop jest niezbędnym składnikiem koreańskiej kultury i bogatym źródłem wiedzy dla chętnych, którzy zaczynają swoją przygodę z koreańskim. Warto spędzić trochę czasu z koreańską muzyką.

4. Jedź za granicę i dziel się wrażeniami z miejscowymi

Jaka jest najlepsza metoda na naukę języka od rozmawiania z miejscowymi i dzielenia się z nimi wszystkimi możliwymi doświadczeniami? Korea jest niesamowitą mieszanką kultury, historii i jedzenia z wyrafinowaną nutką.

Aby co zacząłeś się uczyć, polecamy pojechać do Korei na przynajmniej 2-3 miesiące, by żyć i oddychać językiem każdego dnia. A jeśli chcesz podnieść swoje umiejętności językowe zapisz się na kurs językowy, połączenie nauki z praktyką codziennych sytuacji jest najlepszą drogą do sukcesu.

5. Oglądaj więcej telewizji, serio

Coś co było prostym sposobem na uspokojenie nieznośnych dzieciaków jest efektywną metodą nauki egzotycznego języka. Koreańczycy mają talent to dramatów, które zalewają telewizję i przyciągają widzów z całego świata.

Koreańskie daramaty (K-drama) są fantastycznym sposobem na ucieczkę od codzienności i poszerzenie koreańskiego słownictwa. “Boys Over Flowers”, “Master’s Sun”, “My Love from the Star” czy “The Heirs” to seriale, które możemy polecić.

Ucz się koreańskiego z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj