GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Najlepsze blogi językowe w Polsce

Najlepsze blogi językowe w Polsce

EF Education First przygotowało zestawienie najlepszych blogów językowych w Polsce.

Przedstawiamy pierwszą edycję jedynego w Polsce rankingu blogów językowych. Nauka języków obcych stała się w ostatnich latach niezwykle popularna, co nas niezmiernie cieszy! Coraz więcej osób nie tylko samodzielnie uczy się języków obcych, lecz również przekazuje swoją pasję dalej. Przedstawieni poniżej blogerzy to zapaleńcy, dla których nauka języka obcego to coś więcej niż środek do celu. To cel sam w sobie! To niezwykłe hobby, które starają się szerzyć i zaszczepić całemu światu. Każda z przedstawionych poniżej osób ma swój ukochany język obcy, własny styl i sprawdzone sposoby nauki języka. Fanów niektórych blogów można liczyć w dziesiątkach tysięcy. Ale do rankingu dostały się też te mniej znane, ale za to niezwykle ciekawe i merytoryczne blogi. Jeśli zatem szukacie wsparcia, inspiracji czy motywacji do nauki języka obcego, koniecznie zajrzyjcie na te strony:

Najlepsze blogi językowe 2015

1. blog.tyczkowski.com
Niezwykle bogaty w treści blog prowadzony przez Łukasza Tyczkowskiego. Autor z cierpliwością godną najlepszych nauczycieli tłumaczy wszystkie zawiłości języka niemieckiego. W dodatku robi to w arcyciekawy i niestandardowy sposób. Ten blog to oaza dla miłośników języka niemieckiego.

2. woofla.pl
Blog jest prowadzony przez miłośników języków obcych, jest to otwarta społeczność i każdy pasjonat może do nich dołączyć. Tematyka języka, a w zasadzie języków, jest tu poruszana z każdej strony. Znajdziemy tu oczywiście wskazówki dotyczące najpopularniejszych języków, lecz są także działy poświęcone językom niszowym czy wręcz dialektom. Blog był wcześniej znany pod nazwą swiatjezykow.blogspot.com i również cieszył się dużą popularnością.

3. kreatywa.net
Szalona Klaudyna Maciąg (Gąsior), znana jako Futbolowa zaprasza nas do swojego świata. I to jak niezwykłego! Ta dziewczyna ma niespotykane pokłady energii i entuzjazmu, którymi nie przestaje obdarowywać świata. Na swoim blogu poruszyła już chyba każdy temat. Koniecznie zajrzyjcie do sekcji języka włoskiego!

4. polishpolyglot.org
Blog prowadzony przez Sandrę Scholz, dziewczynę, która zdecydowanie ma smykałkę do języków! W swoich artykułach Sandra pokazuje triki, których używa, ucząc się słówek czy gramatyki. Pewnie dlatego przyciąga tłumy czytelników spragnionych wiedzy – jest to jeden z najczęściej odwiedzanych blogów językowych.

5. languagelifestyle.pl
Autorka bloga, Weronika Sokołowska, to – jak sama o sobie mówi – „pasjonatka podróży i poznawania krajów i kultur”. Opowiada głównie o metodach skutecznej nauki języka, dzięki czemu jest niewyczerpanym źródłem motywacji.

6. niemieckasofa.pl
Niezwykle sympatyczny blog o języku niemieckim prowadzony przez równie sympatyczną Olę Jakubowską. Na blogu znajdziemy wiele ciekawych materiałów dotyczących nauki języka, a także będziemy mogli wspólnie z autorką podejmować wyzwania językowe!

7. kirgiski.pl
Kto by pomyślał, że blog dotyczący tak niszowego języka jak kirgiski znajdzie się w pierwszej 10 najlepszych blogów językowych w Polsce! A jednak! Kirgiski, choć mało znany jest niezwykle barwnym językiem, co Jolanta Piaseczna udowadnia w każdym poście.

8. wloskielove.wordpress.com
O języku włoskim z uśmiechem, radością i słoneczną południową energią (czyli typowo po włosku) opowiada Natalia. Blogerka w niezwykle ciekawy sposób przedstawia aspekty życia we Włoszech oraz niuanse tego gorącego języka.

9. dianakorzeb.pl
Autorką bloga, jak sama domena wskazuje jest Diana Korzeb. Blog nosi nazwę Językowy precel i można tam znaleźć artykuły o wszelkich aspektach języka niemieckiego. Diana pisze o podróżach, udziela porad językowych, podpowiada co czytać i co oglądać, by nauczyć się perfekcyjnie niemieckiego.

10. angielskic2.pl
Blog założony przez pasjonatkę języka angielskiego. Agnieszka Otłowska, znana jako Otloaga, jest lingwistką z wykształcenia i anglistką z zamiłowania, więc artykuły, które znajdziecie na blogu, są nie tylko ciekawe, ale i bogate w profesjonalne angielskie słownictwo, idiomy i kolokacje. Ta zafascynowana językiem angielskim dziewczyna to jedna z najczęściej postujących blogerek językowych w naszym rankingu.

ZWYCIĘZCY POSZCZEGÓLNYCH KATEGORII

Najbardziej rozgadani (czyli najczęściej postujący)

 1. wloskicafe.blogspot.com

 2. englishdirect-rafal.blogspot.com

 3. angielskic2.pl

 4. dianakorzeb.pl

 5. fullofideas.pl

 6. loveforfrance.majakka.pl

 7. zlaphiszpanskizarogi.blogspot.com

 8. zapistnik.blogspot.com

 9. woofla.pl

 10. agnieszkadrummer.wordpress.com

Najbardziej merytoryczne

 1. blog.tyczkowski.com

 2. languagelifestyle.pl

 3. hone-your-english.blogspot.com

 4. angielskic2.pl

 5. englishmyway.pl

 6. mowpohiszpansku.pl

 7. englishforlunch.pl

 8. wloskicafe.blogspot.com

 9. englishdirect-rafal.blogspot.com

 10. dianakorzeb.pl

Najbardziej popularne

 1. blog.tyczkowski.com

 2. nastepna-blogujaca.pl

 3. kirgiski.pl

 4. ziarnkoryzu.pl

 5. languagelifestyle.pl

 6. antypody.info

 7. jugyouchuu.blogspot.com

 8. studiaparlaama.pl

 9. kreatywa.net

 10. woofla.pl

Najlepsi gospodarze (czyli blogi mające najwięcej odwiedzin)

 1. blog.tyczkowski.com

 2. woofla.pl

 3. polishpolyglot.org

 4. kreatywa.net

 5. wloskielove.wordpress.com

 6. niemieckasofa.pl

 7. szwecjoblog.blogspot.com

 8. dianakorzeb.pl

 9. nastepna-blogujaca.pl

 10. kirgiski.pl

Najbardziej lubiane

 1. blog.tyczkowski.com

 2. polishpolyglot.org

 3. szwajcarsko.blogspot.com

 4. francuski-przez-skype.blogspot.com

 5. woofla.pl

 6. primocappuccino.pl

 7. wloskielove.wordpress.com

 8. niemieckasofa.pl

 9. mikasia.wordpress.com

 10. kirgiski.pl

Ranking został sporządzony przez niezależną jednostkę EF Education First. EF zajmuje się szeroko zakrojonymi badaniami na temat nauki języków obcych, opracowując najbardziej zaawansowane systemy nauczania. EF Education First posiada bogate doświadczenie w tematyce nauczania języków obcych i na potrzeby niniejszego raportu wystąpiło w roli bezstronnego eksperta językowego.

Analiza została przygotowana w oparciu o dane zebrane z następujących serwisów: Majestic, MOZ, Similarweb, BuzzStream, Facebook. Dane przedstawiają stan na dzień 1 lipca 2015 roku. Analizie zostało poddanych 108 blogów językowych. 26 blogów zostało wykluczonych z analizy, gdyż nie były aktualizowane przez ostatnie 3 miesiące. 3 blogi zajmujące dość wysokie miejsca w rankingach zostały ostatecznie wykluczone z analizy ze względu na nieadekwatność tematyczną.

Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj