GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Słoneczne EF San Diego

Słoneczne EF San Diego

Cześć!

Po zeszło rocznych wakacjach w Brighton z EF, w  tym roku postanowiłam się wybrać do San Diego w Kalifornii na 6 tygodniowy kurs intensywny. Wybrałam się na niego wraz z 2 przyjaciół, których poznałam w zeszłym roku na kursie. Pierwszego dnia kiedy przyjechałam  ( w moim przypadku była to niedziela ) mieliśmy czas wolny. Wraz z przyjaciółmi wybraliśmy się do pobliskiego parku historycznego – Old Town. Z powodu strefy czasowej oraz długiego lotu, nie posiedzieliśmy długo na mieście. Nasz pierwszy dzień szkoły zaczął się od śniadania oraz robienia Student Card. Potem czekała nas wycieczka po kampusie oraz okolicy. Następnie mieliśmy czas wolny. I tak oto w ten sposób dopiero we wtorek zaczęliśmy nasze zajęcia. Z racji wybrania kursu intensywnego miałam 32godziny tygodniowo z tego 4 godziny SPIN.  Mnie najbardziej podobały się SPIN-Y (debates & discussion oraz Presentation) GORĄCO POLECAM !!! W trakcie czasu wolnego wypożyczałam za darmo deski surfingowe i szłam na Ocean Beach w poszukiwaniu fal!  Przeważnie brałam deski do busa miejskiego i jechałam z nimi na plażę, ale raz zdażyło mi się, że kierowca odmówił wzięcia ich do busa.

Kampus EF w San Diego oferuje bardzo dużo rozrywek w czasie wolnym – basen,  2 duże pola do siatkówki, ogromne pole do piłki nożnej. Trzecie piętro na kampusie jest przeznaczone tylko do rozrywki, znajduje się tam – kuchnia, kino, siłownia (dobrze wyposażona), pokój do PS oraz sala do tańca/ jogi. Na każdym piętrze (oprócz 3 ) znajdują się lounge ( kanapy z telewizorem) gdzie można obejrzeć film lub posiedzieć i porozmawiać. W weekend EF oferuje wycieczki do LA, Las Vegas, San Francisco, Universal Studio, Disneyland, Six flags mountain. Byłam na wszystkich oprócz do SF oraz parku rozrywki (six flags mountain). San Diego ma mnóstwo możliwości dla osób które lubią aktywnie spędzać czas – 4 /5 plaż, Belmont Park, Sea Word, ZOO, La Jolla cove, mountain Solidad, Mission Bay, Sunset  Cliffs, Downtown, Old Town, Coronado Island oraz wiele więcej. Ja byłam zachwycona San Diego i nie chciałam wracać. Wybierając się do Kalifornii musisz wiedzieć, że jeśli nie masz 18 lat musisz zrobić – care few o 22 (potwierdzić ze jesteś na kampusie).

Gorąco polecam EF San Diego! Jeśli jesteś ciekaw jak tam jest to napisz do mnie na IG – christiana_grüning, a z chęcią odpowiem na twoje pytania i pokaże zdjęcia z moich wakacji.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Ucz się jednego z 12 języków w ponad 50 miastach świata

Dowiedz się więcej