GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 najromantyczniejszych miejsc w Londynie

10 najromantyczniejszych miejsc w Londynie

Londyn z łatwością dogoniłby Paryż w wyścigu o tytuł miasta miłości. Aby to udowodnić, wybraliśmy dziesięć romantycznych zakątków w Londynie, które pomogą Ci zdobyć serce wybranki lub wybranka i sprawić, by Twoje życie uczuciowe rozkwitło na nowo!

1. NOC W FILMOWYM STYLU

Kino to klasyczne miejsce na randkę – w Aubin Cinema masz okazję podbić nieco stawkę i zarezerwować sofę dla dwojga razem z kocykiem do przykrycia się. Dodatkowo, biorąc na seans zapas przekąsek z baru, z łatwością połączysz cztery najważniejsze aspekty romantycznego wieczoru – film, piknik, sofę i koc.

2. NOC W MUZEUM

Trzymanie się za ręce i słodkie pocałunki sprawiają jeszcze więcej przyjemności w takim miejscu jak muzeum, gdzie otacza Cię sztuka i wielka historia. Do wielu muzeów w Londynie wejdziesz nie tylko za darmo, co więcej są otwarte do późnych godzin nocnych – idealne miejsce na spacer, gdy na zewnątrz pada deszcz.

3. DO SAMYCH GWIAZD

Skrzydła miłości pozwolą Ci dosięgnąć gwiazd! A przynajmniej jeśli wybierzesz się na randkę do Planetarium w Królewskim Obserwatorium, gdzie czeka Cię wycieczka po nocnym niebie. Oglądanie gwiazd i kosmiczna podróż– proszę bardzo!

4. MIŁOŚĆ NA WYSOKOŚCI 135 METRÓW

Jeśli nie brakuje Ci gestu, a nie masz zbyt wiele wolnego czasu, wybierz się na przejażdżkę kapsułą kupidyna (Cupid’s Capsule) – specjalnie przygotowany wagonik w kole młyńskim London Eye, z szampanem i truflami. Trzydziestominutowa przejażdżka nie należy do najtańszych, ale widok z góry nie jest sam w sobie bezcenny?

5. WIKTORIAŃSKIE DINOZAURY

Jeśli nie stać Cię na diamenty, wybierz kryształy i pałac!  Crystal Palace Park to prawdziwa kraina przyjemności wprost wyjęta z epoki wiktoriańskiej. Typowy angielski ogród z idealnie przystrzyżonymi żywopłotami – nie ma nic bardziej romantycznego! W parku znajduje się także labirynt, jeziorka oraz naturalnej wielkośći modele dinozaurów – przepis na idealną randkę!

6. SŁODKIE SZEPTY

Porzuć esemesowanie i wyszepcz najsłodsze słowa wprost do ucha ukochanej osoby – stojąc 30 metrów od niej! Odwiedź galerię szeptów w Katedrze Św. Pawła dla unikatowych wrażeń akustycznych – galeria położona jest pod kopułą, co sprzyja podróży fal dźwiękowych wzdłuż ścian. Jeśli tylko skierujesz swój szept wzdłuż ściany, Twój ukochany lub ukochana z łatwością usłyszy Twoje słowa niezależnie od tego, gdzie stoi. Uwaga na podsłuchujących!

7. CO ZA WIDOK!

Park Primrose Hill jest otwarty za darmo! Znajdziesz tam zapierający dech w piersiach widok na panoramę Londynu. Miejse jest popularne wśród turystów, dlatego może być trudno o rendez-vous tylko we dwoje. Zaimponuj swojej wybrance lub wybrankowi piknikiem o zachodzie słońca lub śniadaniem o poranku. Nie zapomnij wziąć ze sobą koca!

8. PRAWDZIWA SIELANKA

Hampstead Heath to przepiękny park, pełen łąk, ścieżek i stawów. Prawdziwą gratką dla każdego odwiedzającego jest tu ogród Hill Garden – zabierz tam swoją drugą połówkę i przespacerujcie się Hampstead Pergola – położoną na wzniesieniu, zabudowaną i pięknie porośnięta roślinnością ścieżką przechodzącą przez sam środek pięknego ogrodu. Zapomnij o wierszach i płatkach róż – natura zrobi za Ciebie całą robotę!

9. PIERWSZE KROKI NA POŁUDNIOWYM BRZEGU

South Bank to idealne miejsce na pierwszą randkę. Nie brakuje tam niczego – do dyspozycji masz piękne widoki, restauracje, księgarnie, muzea. W razie braku pomysłów na zajęcie czasu zawsze możecie poobserwować przechodzących ludzi, pospacerować na zewnątrz lub posiedzieć w jednym z budynków – różnorodność zawsze pomaga!

10. NA SPORTOWO

Hyde Park to jeden z największych parków Londynu. Wielu udaje się nad jezioro Serpentine Boating Lake, by zabrać ukochaną na romantyczną przeprawę łodzią. A gdyby tak podejść do sprawy inaczej i wiosłować (pedałować!) jak równy z równym? Rowerki wodne czekają na miłosny rejs. W końcu, jak mówi powiedzenie – para, która pedałuje w zgodzie, trwa w zgodzie!

Poznaj Londyn razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj