GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

EF Oksford, tam gdzie uczył się Harry Potter

EF Oksford, tam gdzie uczył się Harry Potter

Od kiedy pamiętam marzyłam o studiowaniu za granicą. Nie wiedziałam jednak czy dam sobie radę. Martwiłam się czy zrozumiem to co inni do mnie mówią i czy będą oni potrafili zrozumieć mnie. Ten lęk był tak wielki, że byłam gotowa zrezygnować ze swoich marzeń. Wtedy z pomocą przyszedł mi EF. Chyba nikogo nie zaskoczę jak napiszę, że wybrałam szkołę w Oksfordzie, ponieważ jest to jedno z bardziej znanych uniwersyteckich miast.

Oxford to miasto o niezwykłym klimacie. Przechadzając się tamtejszymi uliczkami, czułam się, jakbym przeniosła się do zupełnie innego świata, do świata Harrego Pottera. Na każdym kroku można tu znaleźć miejsca, które sprawiają, że możemy poczuć się jak uczniowie Hogwartu.

Szkoła oferuje wiele zajęć i wycieczek pozalekcyjnych, dzięki którym jeszcze szybciej zintegrujecie się z innymi uczniami i odkryjecie okolicę. Możecie na przykład odwiedzić Warner Bros Studio lub udać się w podróż śladem najbardziej klimatycznych pubów w Oksfordzie z muzyką na żywo.

Jeśli chodzi o moje obawy dotyczące języka angielskiego, to już pierwszego dnia okazało się, że były one bezpodstawne. Nikomu nie przeszkadzało, kiedy użyłam niewłaściwego czasu, albo wypowiedziałam jakieś słowo niepoprawnie. Dla znajomych ważniejsze było to co mówię niż to, aby było to w 100% poprawne. Oczywiście nauczyciele udzielali nam wskazówek, aby nasz akcent brzmiał jak najbardziej brytyjsko, ale rozumieli też, że nikt z nas nie jest i nigdy nie będzie native speakerem.

Dzięki szkole EF przestałam bać się mówić po angielsku i zrozumiałam, że nie popełnia błędów tylko ten, kto nie próbuje. Poprzez kurs z Education First , poznałam niesamowitych ludzi, z którymi do dzisiaj utrzymuję kontakt m.in. rozmawiając na Skypie, co motywuje mnie do częstego mówienia po angielsku. W ciągu moich dwóch tygodni w Oksfordzie wydarzyło się tyle rzeczy, że nie zapomnę tego czasu do końca życia. Jeśli nie chcesz, aby strach przed mówieniem po angielsku, blokował Cię przed realizowaniem swoich celów, pojedź na kurs z EF, a na pewno nie pożałujesz. W razie pytań, pisz śmiało, a postaram się pomóc.

Julia Wolska

Podróżuj razem z EF!EF
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej