GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Dlaczego warto wysłać dziecko na kurs językowy za granicą

Dlaczego warto wysłać dziecko na kurs językowy za granicą

Każdego dnia, rodzice żegnają swoje pociechy na lotniskach całego świata i zastanawiają się, jak sobie poradzą bez nich przez kolejne trzy miesiące. Nigdy nie pomyślałeś, że kiedyś przyjdzie czas na Ciebie. A teraz nagle się okazuje, że Twoje dziecko chce uczyć się angielskiego za granicą, a Ty z kolei chcesz otoczyć go opieką i widzieć całego i bezpiecznego w domu. Obawa jest czymś zupełnie naturalnym, kiedy myślimy o wielkich zmianach. Wraz z wiekiem, może się wydawać że rośnie pewien dystans między rodzicami a dziećmi. Choć nie o „dystans” tak naprawdę chodzi, a o samodzielność. I jest to część procesu dorastania.

Pomimo faktu, że zmiany nie są najłatwiejsze, wspieranie Twojego dziecka na drodze nauki, będzie największym prezentem, jaki możesz mu dać. Podajemy kilka powodów, dla których warto wysłać swoje dziecko na kurs zagraniczny:

1. DOBRZE SPĘDZONY CZAS PRZED STUDIAMI

Czas między maturą a początkiem studiów może być trudny. Praca dorywcza i spotkania ze znajomymi mogą wypełnić Twój czas wolny, choć jest wiele innych sposobów jak wykorzystać najdłuższe wakacje w życiu. Zamiast tęsknie spoglądać na swoją już dorosłą pociechę, zastanawiając się jak to możliwe, że już skończyła szkołę średnią, zapewnij jej dobry start kariery oraz perspektywę na międzynarodową przyszłość i wyślij ją na naukę angielskiego (albo innego języka) za granicą. Czas spędzony za granicą jest inwestycją w przyszłość, gdyż angielski jest wymagany w wielu, jak nie we wszystkich sferach naszego zawodowego życia.

Oprócz budowania przyszłości, podczas nauki za granicą Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodności sytuacji językowych, od codziennego życia w nowym mieście, po nawiązywanie przyjaźni z ludźmi z całego świata. Samo w sobie cenne doświadczenie, które dodatkowo pomoże mu w przejściu pomiędzy szkołą średnią, a studiami. Twoja bardziej samodzielna córka czy syn nauczy się jak skupiać się na celach, wypełniać obowiązki w określonym czasie i jak brać odpowiedzialność za studia.

2. SAMODZIELNOŚĆ I UMIEJĘTNOŚCI POTRZEBNE DO ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

Kiedy Twoje dziecko znajduje się pod Twoimi skrzydłami, wszystkie jego potrzeby, od pysznego jedzenia po czyste ubranie, są spełnione. A teraz stań z nową sytuacją twarzą w twarz: kiedy Twoje dziecko będzie za granica, będziesz dalej odczuwać potrzebę, by pomagać mu na każdym kroku. Pamiętaj jednak: Twoje dziecko wkracza w dorosłość. Pobyt za granicą oznacza szereg wyzwań do podjęcia, ale nie obawiaj się: będzie miało sporo możliwości, by wszystkiego powoli się nauczyć. Od napotykania codziennych problemów po wdrażanie rozwiązań w czyn.

3. KLUCZ DO SUKCESU

Angielski jest światowym językiem biznesu, umiejętność efektywnego posługiwania się nim pomoże Twojemu dziecku przygotować się do kariery zawodowej, niezależnie jaki kierunek obierze. Oprócz korzyści jakie niesie dwujęzyczność (od inteligencji emocjonalnej, po lotniejszy umysł), biegłe posługiwanie się angielskim jest kluczem do kariery na całym świecie. Nauka za granicą pomoże nawiązać nowe przyjaźnie, zarówno z innymi kursantami o podobnych zainteresowaniach, jak i nauczycielami. Kto wie, w jaki sposób takie kontakty przydadzą się w przyszłości? Od potencjalnych kolegów z pracy, po przyjaciół na całe życie, korzyści płynące z nauki za granicą wydają się być nieskończone.

4. NIE JEST TO TAK TRUDNE JAK MYŚLISZ (NIE WIDZENIE SIĘ ZE SWOIM DZIECKIEM PRZEZ JAKIŚ CZAS)

To naturalne, że będziesz się martwić, jest jednak cała gama sposobów jak sobie z tym poradzić. Zawsze możesz wysłać paczkę ulubionych słodyczy, które będą umilały przerwy w nauce. Grupowe rozmowy na takich aplikacjach jak Whatsapp też będą dobrym pomysłem. Będziecie mogli wysyłać sobie wiadomości, zdjęcia i wideo, dzięki temu pozostaniecie w bliskim kontakcie. Wykupienie doładowania na Skype też może pomóc, będziesz mógł zadzwonić kiedy tylko będziesz chcieć.

Na jakikolwiek sposób kontaktu się zdecydujesz podczas wyjazdu Twojego dziecka, pamiętaj, że doświadczenie życia za granicą to idealna inwestycja w przyszłość.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj