GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Ucz się angielskiego dzięki kanałom informacyjnym

Ucz się angielskiego dzięki kanałom informacyjnym

Bycie na czasie z najnowszą technologią jest istotne, ale co jeśli biegle nie władasz angielskim i jest Ci trudno zrozumieć niektóre informacje? Przygotowaliśmy listę 10 kanałów informacyjnych dzięki którym nie tylko poprawisz swój angielski, ale i będziesz wiedział co się dzieje na całym świecie.

1. BBC News / BBC World News

Brytyjski angielski

British Broadcasting Corporation (w skrócie BBC) jest najstarszą i największą stacją nadawczą, w której pracuje prawie 23 000 osób. Znana jest z neutralnego stanowiska, a artykuły publikowane na stronie są łatwe i zazwyczaj krótkie. Dodatkowo oferuje ciekawe materiały wideo. BBC World News także jest warty uwagi, taka sama jakość jak BBC dostępna niemal na całym świecie.

2. Channel 4 News

Brytyjski angielski

Jeśli lubisz politykę, to brytyjski Channel 4 News jest stworzony dla Ciebie. Znany jest z niezależności i tematów, których żadna inna stacja nie chce się podjąć. Język jest trochę bardziej skomplikowany, a to z powodu rozmaitych raportów politycznych i ekonomicznych, ale wiedza jest naprawdę warta wysiłku.

3. Sky News

Brytyjski angielski

Brytyjski kanał informacyjny powstał na bazie amerykańskiej koncesji, więc jest głośniejszy i bardziej rozrywkowy niż, powiedzmy, BBC World News, a także nie zmierza się z trudnymi i kontrowersyjnymi tematami. Język jest prosty, a programy są prowadzone przez dziennikarzy mówiących z różnym akcentem. Idealny sposób na naukę różnorodności brytyjskiej odmiany angielskiego.

4. Al Jazeera

Angielski z całego świata

Al Jazeera (po arabsku “wyspa”) jest katarską stacją telewizyjną i rozprawia się z tematami z całego świata. Dziennikarze pochodzą z różnych części globu, więc usłyszysz akcent brytyjski, amerykański, australijski, południowoafrykański i wiele innych. Idealny sposób na połączenie nauki różnych dialektów z newsami z całego świata.

5. Huffpost

Amerykański angielski

Na bardziej spokojne spojrzenie na obecną sytuację na świecie proponujemy popularny HuffPost (byłe Huffington Post). Liberalne stanowisko oznacza otwartość na kontrowersyjne tematy, ale i programy rozrywkowe, co sprawia że język jest łatwy, klarowny i dostarcza mnóstwa zabawy.

6. CNN

Amerykański angielski

Pomimo tego, że CNN nie jest najstarszym programem jest zdecydowanie informacyjnym kamieniem milowym USA i reszty świata. Pierwszy kanał, który zapewnia nadawanie przez 24 h na dobę. Często opiera się na krótkich biuletynach, dzięki czemu możesz uczyć się angielskiego poprzez słuchanie powtarzających się zwrotów. Dziennikarze i reporterzy CNN pochodzą z całego świata, więc jest to idealne narzędzie do praktyki słuchania ze zrozumieniem. Co więcej, zarówno strona i aplikacja CNN są dobrze zarządzane i łatwo się na nich odnaleźć.

7. Vice

Kanadyjski angielski

Vice jest magazynem zarówno online jak i offline, w którym znajdziesz najświeższe wiadomości z całego świata, garść artykułów, ciekawą grafikę, sztukę i materiały wideo. Strona wygląda naprawdę świetnie i łatwo szuka się na niej informacji, pamiętaj tylko by wybrać angielską wersje językową, w końcu o to Ci właśnie chodzi, prawda?

8. Quartz App

Angielski z całego świata

Ta odjechana aplikacja wysyła najnowsze newsy, na które możesz odpowiedzieć, wysyłając wiadomość z prośbą o więcej informacji. Idealny sposób na szybki przegląd najciekawszych historii dnia i naukę angielskiego. Język jest przystępny, więc jeśli masz problem ze zrozumieniem bardziej kompleksowego słownictwa, ta aplikacja jest stworzona dla Ciebie. Aktualizuje się kilka razy dziennie, więc możesz wejść na nią na dzień dobry i dobranoc.

9. Digital Spy

Brytyjski angielski

Mieszkasz w Wielkiej Brytanii? Digital Spy jest najpopularniejszym źródłem informacji o przemyśle rozrywkowym na całym świecie. Szczególnie użyteczne, jeśli mieszkasz w Wielkiej Brytanii i chcesz być na czasie z tym, o czym wszyscy mówią.

10. The New York Times

Amerykański angielski

Nie ma nic bardziej prestiżowego od światowej sławy New York Times. Założony w 1851 r., od ponad półtora wieku zaopatruje Stany i świat w najświeższe informacje. Choć dostępny dla wszystkich uczących się języka angielskiego, słownictwo jest bardziej odpowiednie dla bardziej zaawansowanych. Jeśli jesteś miłośnikiem tradycyjnych papierowych gazet, New York Times można znaleźć w takiej wersji niemal wszędzie na całym świecie, idealnie komponuje się z poranną kawą.

Ucz się angielskiego z EF!
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj