Studia w Anglii

Studia w Anglii
4.9
983
(983 ocen)
4.9

Studia w Anglii to marzenie wielu młodych ludzi na całym świecie. Jest to nieocenione doświadczenie i wielka przygoda, które bez wątpienia zaowocują w przyszłości. Do takiego wyjazdu należy się jednak odpowiednio przygotować. Jakie są wymagania brytyjskich uczelni? Jak wybrać odpowiednią uczelnię i kierunek? Ile kosztują studia w Wielkiej Brytanii? EF pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania.

Studia w Anglii

Darmowy katalog

Znajdź program

EF ACADEMY

EF ACADEMY

14-19 lat
1 - 4 lat
Prywatne szkoły
Ucz się i zamieszkaj z uczniami z 75 narodowości. Zdobądź uznawaną międzynarodowo maturę i dostań się na najlepsze uczelnie.
Kierunek: Anglia
Miasto: Oxford
Hult International Business School

Hult International Business School

18+ lat
Studia licencjackie, magisterskie, MBA
Zdobądź wykształcenie biznesowe w Hult, wielokrotnie nagradzanej szkole biznesowej posiadającej swoje kampusy na całym świecie.
Kierunek: Anglia
Miasto: Londyn
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

18-25 lat
2-24 tygodni
Ucz się języka w akredytowanej szkole EF. Wybierz jeden z 10 języków w 50 miejscowościach. Start każdy poniedziałek.
Kierunek: Anglia
Miasto: LondynOxfordCambridgeBrightonBournemouthEastbourneManchesterBristol
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

25+ lat
1-24 tygodni
Nadaj tempa swojej globalnej karierze dzięki spersonalizowanym kursom językowym w jednym z największych miast na świecie. Kurs zaprojektowany dla osób dorosłych i aktywnych zawodowo.
Kierunek: Anglia
Miasto: LondynOxfordCambridgeBrightonBournemouthEastbourneManchesterBristol
EF Rok językowy za granicą

EF Rok językowy za granicą

16+ lat
6, 9 lub 11 miesięcy
Połącz naukę języka z lekcjami w szkole za granicą. Przygotuj się do egzaminu językowego i zdobądź doświadczenie zawodowe.
Kierunek: Anglia
Miasto: LondynOxfordCambridgeBrightonBournemouthEastbourneManchesterBristol
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

10-18 lat
2-24 tygodni
Ucz się języka za granicą na indywidualnym kursie o elastycznej długości lub w ramach pakietu all-inclusive, w grupie pod opieką Lidera EF.
Kierunek: Anglia
Miasto: LondynOxfordCambridgeBrightonBournemouthEastbourneManchesterBristolTorbayIsle of Wight
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

50+ lat
2-24 tygodni
Zainwestuj w siebie i wyjedź na kurs językowy za granicę dla dorosłych w wieku 50+. Korzystaj z urozmaiconych lekcji językowych i atrakcji dopasowanych do Twoich zainteresowań.
Kierunek: Anglia
Miasto: Londyn

Studia w Wielkiej Brytanii

Oferta EF Education First obejmuje szereg programów, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do studiów w Wielkiej Brytanii.

  • Wybierając się na jeden z naszych wyjazdów językowych do Wielkiej Brytanii zapewnisz sobie odpowiedni poziom znajomości języka angielskiego do studiowania na brytyjskiej uczelni, a także sprawdzisz, jak wygląda mieszkanie w tym kraju.
  • Programy EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program zapewnią Ci odpowiednie przygotowanie do studiów na wybranej brytyjskiej uczelni.
  • Nasz University Pathway Manager pomoże Ci w wyborze odpowiedniego kierunku studiów, zorganizowaniu wizyty na uczelni oraz wypełnieniu aplikacji.

Jak przygotować się do studiów w Anglii z EF?

Wiele osób pragnących wyjechać na studia do Anglii zastanawia się, od czego zacząć. Jak się odpowiednio przygotować? Jakie są wymagania uczelni i koszty studiów w Wielkiej Brytanii? Jaki kierunek i którą uczelnię wybrać? Poniższe informacje pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących studiów na wyspach.

Jakie są wymagania dla kandydatów na studia licencjackie w Anglii?

Dla większości brytyjskich uczelni kluczowym kryterium będzie Twoja średnia ocena ze wszystkich zdawanych przez Ciebie przedmiotów na maturze. Wymagana średnia określana jest indywidualnie przez każdą uczelnię. Zazwyczaj jest to 60-80%. Ponadto, część uczelni wymaga zdania jednego, dwóch lub trzech przedmiotów rozszerzonych na określonym poziomie (zazwyczaj od 50 do 80%).

Kandydaci z Polski muszą również przedstawić dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na odpowiednim poziomie. W większości przypadków jest to certyfikat IELTS z oceną od 6.0 w górę (w zależności od uczelni), rzadziej TOEFL. Są jednak uczelnie, które honorują maturę z angielskiego, w niektórych przypadkach nawet podstawową.

Jakie są wymagania dla kandydatów na studia magisterskie w Anglii?

Aplikując na studia magisterskie w Wielkiej Brytanii, musisz być absolwentem studiów licencjackich i uzyskać określoną średnią z pierwszych trzech lat studiów (zazwyczaj minimum 4.0). Jeśli chodzi o znajomość języka, wymagane jest zdanie egzaminu IELTS.

Jakie kierunki można studiować w Anglii?

Brytyjskie uczelnie oferują niezwykle szeroki wybór kierunków, od tych klasycznych, jak medycyna czy prawo, po tak niszowe jak na przykład animacja stop-motion i tworzenie marionetek.

Właściwa decyzja w zakresie dziedziny, którą chcesz studiować, jest kluczowa dla napisania dobrego tzw. personal statement, czyli listu motywacyjnego, mającego na celu przekonanie uczelni, że jesteś odpowiednim kandydatem na wybrane studia.

Niektóre brytyjskie uczelnie oferują również rozwiązania dla studentów mniej zdecydowanych, takie jak kierunki łączone, pozwalające studiować dwa kierunki jednocześnie, czy kierunki, na których specjalizację wybiera się dopiero na drugim lub trzecim roku studiów.

Ile kosztują studia w Anglii?

Czesne za rok studiów licencjackich w Anglii to wydatek rzędu £ 9000. Mimo że jest to znacznie niższa kwota niż ta, którą muszą przeznaczyć studenci amerykańskich uczelni, suma ta jest wciąż dość wysoka dla wielu młodych ludzi. Warto zastanowić się nad skorzystaniem z tzw. pożyczki studenckiej, oferowanej przez rząd brytyjski na bardzo korzystnych warunkach wszystkim studentom pochodzącym z krajów członkowskich UE.

Jakie programy EF wybrać w celu przygotowania się do studiów w Anglii?

EF Education First oferuje szereg programów, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do wymarzonych studiów na brytyjskiej uczelni.

Trwające 6, 9 lub 11 miesięcy EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program zapewnią Ci odpowiednie przygotowanie do studiów licencjackich i magisterskich oraz MBA na wybranej angielskiej uczelni. Ponadto nasz University Pathway Manager pomoże Ci w wyborze odpowiednich studiów, zorganizowaniu wizyty na uczelni oraz wypełnieniu aplikacji.

EF Education First to także szeroki wybór wyjazdów językowych, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do przyszłych studiów w zakresie znajomości angielskiego i spędzisz od dwóch tygodni aż do całego roku w Wielkiej Brytanii. To możliwość nauki w jednej z 11 szkół językowych EF na wyspach brytyjskich. To niepowtarzalna okazja, aby podnieść swoje umiejętności językowe w najlepszy z możliwych sposobów oraz zyskać nieocenione doświadczenie, jakim jest mieszkanie za granicą.

Aby zapoznać się ze szczegółami informacjami na temat naszych programów przygotowawczych i językowych, zamów nasz darmowy katalog.

Dlaczego warto wybrać studia w Anglii?

Brytyjskie uniwersytety to niewątpliwie jedne z najlepszych instytucji edukacyjnych na świecie, łączące w sobie wielowiekowe doświadczenie i tradycję z innowacyjnym i nowoczesnym podejściem do nauki i rozwoju. Dlatego Wielka Brytania wybierana jest przez miliony studentów rocznie jako miejsce, w którym chcą oni kontynuować lub rozszerzać swoją edukację. Według danych HESA (Higher Education Statistics Agency), rocznie na wyspy przyjeżdża blisko 450 tys. studentów i liczba ta stale rośnie.

Wybierając się na studia do Wielkiej Brytanii, bez wątpienia będziesz mieć w czym wybierać. W całym kraju mieści się ponad 160 wyższych uczelni, z których wiele to szczycące się światową renomą uniwersytety.

Dwa najsłynniejsze angielskie uniwersytety to Oxford i Cambridge. Studia na jednym z nich oznaczają naukę na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni na świecie, w otoczeniu średniowiecznej architektury, historycznych bibliotek i bajkowych ogrodów.

Wielu młodych ludzi wybiera także wyjazd na studia do Londynu. Wiele z tutejszych uczelni to instytucje akademickie zajmujące najwyższe miejsca nie tylko w brytyjskich, lecz także światowych rankingach. Zaliczają się do nich niewątpliwie Imperial College London, University College London, London School of Economics and Political Science oraz blisko 40 innych uniwersytetów i college’ów.

Co dają studia w Anglii?

Studia w Anglii to nie tylko edukacja na najwyższym poziomie. Decydując się na taki krok w swoim życiu, dajesz sobie szansę przeżycia niezwykłej przygody oraz zdobycia nieocenionego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Dzięki wyjazdowi nauczysz się samodzielności, rozwiniesz horyzonty i nawiążesz dziesiątki nowych znajomości z ludźmi z całego świata.

Dlaczego EF?

Zaufanie

EF Education First to światowy lider edukacji językowej z ponad 50-letnim doświadczeniem.

Poznawaj

Ucz się ze studentami z ponad 100 krajów.

Personalizuj

Odkryj świat dzięki naszym programom w ponad 50 miejscach na całym świecie

Osiągaj

Naucz się szybciej i bardziej kompleksowo dzięki Metodzie EF.

EF w każdym zakątku świata

Nasze własne szkoły i biura na całym świecie zapewniają wyjątkową obsługę klienta.

Globalne akredytacje

Nasza metoda nauki i podejście do nauczania są rozpoznawane na całym świecie.