Studia za granicą

Studia za granicą
4.9
1639
(1 639 ocen)
4.9

Studia za granicą to marzenie wielu młodych ludzi na całym świecie. Jest to nieocenione doświadczenie i wielka przygoda, które bez wątpienia zaowocują w przyszłości. To niepowtarzalna okazja, aby dać sobie lepszy start, poznać ludzi z całego świata oraz zacząć płynnie mówić w języku obcym.

Studia za granicą

Studia za granicą

Darmowy katalog

Znajdź program

EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

10-18 lat
2-24 tygodni
Ucz się języka za granicą na indywidualnym kursie o elastycznej długości lub w ramach pakietu all-inclusive, w grupie pod opieką Lidera EF.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

18-25 lat
2-24 tygodni
Ucz się języka w akredytowanej szkole EF. Wybierz jeden z 10 języków w 50 miejscowościach. Start każdy poniedziałek.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Wyjazdy językowe za granicę

EF Wyjazdy językowe za granicę

25 + lat
1-24 tygodni
Nadaj tempa swojej globalnej karierze dzięki spersonalizowanym kursom językowym w jednym z największych miast na świecie. Kurs zaprojektowany dla osób dorosłych i aktywnych zawodowo.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF Rok językowy za granicą

EF Rok językowy za granicą

16 + lat
6, 9 lub 11 miesięcy
Połącz naukę języka z lekcjami w szkole za granicą. Przygotuj się do egzaminu językowego i zdobądź doświadczenie zawodowe.
Kierunek: USAAngliaMaltaHiszpaniaKanadaFrancjaIrlandiaKoreaAustraliaJaponiaNiemcyWłochyKostarykaRPASingapurNowa Zelandia
EF ACADEMY

EF ACADEMY

14 - 19 lat
1 - 4 lat
Prywatne szkoły
Ucz się i zamieszkaj z uczniami z 75 narodowości. Zdobądź uznawaną międzynarodowo maturę i dostań się na najlepsze uczelnie.
Kierunek: USAAnglia
Hult International Business School

Hult International Business School

18+ lat
Studia licencjackie, magisterskie, MBA
Zdobądź wykształcenie biznesowe w Hult, wielokrotnie nagradzanej szkole biznesowej posiadającej swoje kampusy na całym świecie.
Kierunek: USAAngliaChinyU.A.E.

Nauka i studia za granicą

Oferta EF Education First obejmuje szereg programów, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do studiów za granicą.

  • Wybierając się na jeden z naszych wyjazdów językowych zapewnisz sobie odpowiedni poziom znajomości języka do studiowania na zagranicznej uczelni, a także sprawdzisz się w mieszkaniu w innym kraju.
  • Programy EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program zapewnią Ci odpowiednie przygotowanie do studiów na wybranej zagranicznej uczelni.
  • Nasz University Pathway Manager pomoże Ci w wyborze odpowiednich studiów, zorganizowaniu wizyty na uczelni oraz wypełnieniu aplikacji. 

Jakie wymagania należy spełnić, aby dostać się na studia za granicą?

Wiele osób pragnących wyjechać na studia za granicą zastanawia się od czego zacząć. Który kraj i jaką uczelnię wybrać? Jakie są wymagania dla zagranicznych studentów? Jak się odpowiednio przygotować?

Poniższe informacje pomogą Ci znaleźć odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących studiów za granicą.

Gdzie najlepiej studiować za granicą?

Poszukiwania odpowiedniej uczelni najlepiej zacząć od wyboru kraju, w którym chcesz studiować. Nie jest to prosta decyzja wymaga wzięcia pod uwagę wielu czynników, takich jak koszt studiów, procedura rekrutacyjna w danym kraju czy chociażby odległość. Warto się jednak nad tym zastanowić już na samym początku, ponieważ pozwoli Ci to zawęzić pole wyboru oraz skupić się na konkretnych wymaganiach, co znacznie ułatwi Twoje dalsze przygotowania.

Według danych statystycznych zebranych przez UNESCO, trzy najczęściej wybierane destynacje na studia za granicą to Stany Zjednoczone (19% wszystkich studentów mobilnych), Wielka Brytania (10%) i Australia (6%), czyli kraje anglojęzyczne. Kolejne na liście plasują się Francja, do której wyjeżdża 6% studentów, oraz Niemcy – 5%.

O ile popularność danego kraju wśród innych studentów może być cenną wskazówką, pamiętaj, aby dokonując wyboru kierować się własnymi preferencjami, celami i możliwościami.

Jakie są wymagania zagranicznych uczelni dla kandydatów z innych krajów?

Podstawowym wymaganiem zagranicznych uczelni jest oczywiście odpowiednia znajomość języka danego kraju. Konkretne wymagania w tym zakresie zależą od kraju i danej uczelni.

Amerykańskie uczelnie wymagają zazwyczaj od kandydatów zdania egzaminu TOELF (Test of English as a Foreign Language) lub IELTS (International English Language Testing System) na odpowiednim poziomie. W przypadku niektórych uczelni brytyjskich może być podobnie (choć częściej będzie to IELTS niż TOEFL), lecz dla wielu z nich Twoja ocena z egzaminu maturalnego z angielskiego może okazać się wystarczająca.

Aby studiować we Francji lub w Niemczech, należy zdać wymagany egzamin potwierdzający znajomość odpowiednio francuskiego lub niemieckiego, jeśli są one językami wykładowymi, lub TOEFL/IELTS w przypadku studiów wykładanych po angielsku.

Idealnym sposobem na właściwe przygotowanie się do studiów za granicą jest wyjazd językowy. EF Education First oferuje szeroki wybór tego typu programów w 50 szkołach zlokalizowanych na całym świecie. Udział w takim kursie nie tylko zapewni Ci odpowiednie przygotowanie do zdania wymaganego egzaminu, lecz również da Ci możliwość spędzenia od dwóch tygodni aż do całego roku w danym kraju, co będzie doskonałym wstępem do wyjazdu na studia. Taki kurs to także świetna okazja, aby sprawdzić jak czujesz się w danym kraju i czy chcesz spędzić w nim okres swoich studiów.

Więcej szczegółów dotyczących kursów EF za granicą znajdziesz w naszym darmowym katalogu.

Jeśli chodzi o pozostałe wymagania zagranicznych uczelni dla kandydatów na studia, to różnią się one w zależności od kraju, rodzaju studiów i kierunku. Przykładowo, aby przygotować się do studiów w USA, trzeba zazwyczaj poświęcić sporo czasu, zaangażowania i wysiłku. Większość amerykańskich uczelni wyższych wymaga od kandydatów zdania testów SAT (odpowiednika polskiej matury). Jest jednak wiele krajów, w których dodatkowe egzaminy nie są konieczne.

Studia za granicą z polską maturą

Wymagania europejskich uczelni są znacznie niższe niż tych zza oceanu. W Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech decydujący jest zazwyczaj wynik uzyskany na polskiej maturze. Zależy to jednak od wybranego kierunku i uczelni, w związku z czym zawsze należy dokładnie sprawdzić wymagania w konkretnym przypadku. Szczegóły dotyczące procesu rekrutacji i wymagań od kandydatów z zagranicy są zazwyczaj dostępne na stronie internetowej uczelni.

Ile kosztują studia za granicą?

Koszt studiów za granicą zależy od wybranego kraju, rodzaju studiów i uczelni. Krajami ze stosunkowo niskim czesnym są przykładowo Francja i Niemcy. Nie zapominaj również o możliwości uzyskania stypendium naukowego, oferowanej przez większość uczelni na całym świecie. Informacje na temat wysokości czesnego i warunków otrzymania stypendium znajdziesz na stronie danej uczelni.

Jak przygotować się do studiów za granicą z EF Education First

EF Education First oferuje szereg programów, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do wymarzonych studiów za granicą. Trwające 6, 9 lub 11 miesięcy EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program pomogą Ci dostać się na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz MBA na wybranej zagranicznej uczelni.

Studenci, którzy z sukcesem ukończą EF University Foundation Program, mają zagwarantowane miejsce na jednej z naszych 230 uczelni partnerskich w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii. Ponadto nasz University Pathway Manager pomoże Ci w wyborze odpowiednich studiów, zorganizowaniu wizyty na uczelni oraz wypełnieniu aplikacji.

Dlaczego warto studiować za granicą?

Według danych OECD, w roku 2016 na studia za granicą zdecydowało się niemal 5 mln młodych ludzi z całego świata i liczba ta stale rośnie. Wyjeżdżając, przyszli studenci marzą o niezapomnianych przygodach, międzynarodowych przyjaźniach oraz lepszych perspektywach na przyszłość. Czy jednak rzeczywiście warto wybierać się aż daleko? Co tak naprawdę daje taki wyjazd?

Studia za granicą to po pierwsze nieoceniona lekcja samodzielności. Jest to okazja, żeby spróbować życia w zupełnie nieznanej dla nas rzeczywistości. Jest to niejako lekcja życia na nowo, dzięki której młody człowiek nabiera pewności siebie i uczy się zaradności, które okażą się niezwykle przydatne w jego przyszłym życiu – zarówno zawodowym, jak i prywatnym.

Taki wyjazd to również niepowtarzalna okazja do rozwinięcia umiejętności językowych w najlepszy z możliwych sposobów. Mieszkając i studiując za granicą, używasz języka obcego na co dzień zarówno na uczelni, jak i w życiu prywatnym. Trudno sobie wyobrazić warunki, która prowadziłyby do lepszego obycia z językiem i większej łatwości posługiwania się nim na równie wysokim poziomie.

Wyjeżdżając na studia za granicę, stajesz się także członkiem międzynarodowej społeczności studenckiej. Zaowocuje to nie tylko niezapomnianymi przeżyciami i wyjątkowymi przyjaźniami na całe życie, lecz także nauczy Cię komunikowania się oraz współpracy z ludźmi z innych krajów i kultur [Symbol] umiejętności bardzo pożądanych na dzisiejszym rynku pracy.

Podsumowując, decydując się na wyjazd na studia za granicą, dajesz sobie szansę przeżycia niezwykłej przygody oraz zdobycia nieocenionego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Dzięki wyjazdowi nauczysz się samodzielności, zwiększysz pewność siebie, rozwiniesz horyzonty i nawiążesz dziesiątki nowych znajomości z ludźmi z całego świata. Zacznij przygotowania już dziś!

Dlaczego EF?

Zaufanie

EF Education First to światowy lider edukacji językowej z ponad 50-letnim doświadczeniem.

Poznawaj

Ucz się ze studentami z ponad 100 krajów.

Personalizuj

Odkryj świat dzięki naszym programom w ponad 50 miejscach na całym świecie

Osiągaj

Naucz się szybciej i bardziej kompleksowo dzięki Metodzie EF.

EF w każdym zakątku świata

Nasze własne szkoły i biura na całym świecie zapewniają wyjątkową obsługę klienta.

Globalne akredytacje

Nasza metoda nauki i podejście do nauczania są rozpoznawane na całym świecie.