Studia w USA to marzenie wielu młodych ludzi na całym świecie. Jest to nieocenione doświadczenie i wielka przygoda, które bez wątpienia zaowocują w przyszłości. To niepowtarzalna okazja, aby dać sobie lepszy start, poznać ludzi z całego świata oraz zacząć płynnie mówić po angielsku. Do takiego wyjazdu należy się jednak odpowiednio przygotować.

Wiąże się on z wieloma pytaniami. Jak wygląda proces rekrutacyjny na studia w USA? Jak znaleźć odpowiednie studia i uczelnię? Jaki jest koszt studiów w Stanach Zjednoczonych? EF Education First pomoże Ci znaleźć odpowiedź na te pytania i odpowiednio przygotować się do Twojej amerykańskiej przygody.

Kursy językowe EF w USA to gwarantowana jakość, skuteczność i przygoda. Jak to robimy

  • Innowacyjna metoda EF Efekta Learning System gwarantuje przejście na kolejny poziom znajomości języka po 6 tygodniach kursu
  • Interaktywne narzędzia umożliwiają naukę w nowoczesnej formie gdziekolwiek jesteś i kiedykolwiek masz czas.
  • Spersonalizowane podejście do każdego ucznia pozwala wydobyć jak najwięcej z jego indywidualnych umiejętności.
  • Przebywanie w danym kraju zapewnia najwyższy poziom imersji językowej.
  • Certyfikaty EF oraz międzynarodowych instytucji egzaminacyjnych stanowią przepustkę do kolejnych etapów edukacji, w tym za granicą, a także do lepszej kariery.

Znajdź programy dla twojego wieku

Jak przygotować się do studiów w USA z EF?

Wiele osób pragnących wyjechać na studia do USA zastanawia się, od czego zacząć. Jak się odpowiednio przygotować? Jakie są koszty wyjazdu? Jakie studia i którą uczelnię wybrać?

Oferta EF Education First obejmuje szereg kompleksowych programów, które pomogą Ci nie tylko znaleźć odpowiedzi na powyższe pytania, lecz również dostać się na jedną z amerykańskich wyższych uczelni oraz podjąć studia w Stanach Zjednoczonych.

Jak dostać się na studia w USA?

Proces przygotowania i aplikowania na amerykańskie uczelnie wymaga czasu, zaangażowania i wysiłku. Dlatego jeśli marzysz o studiach w USA, zacznij myśleć o tym dużo wcześniej. Zbierz jak najwięcej informacji i rozpocznij przygotowania z odpowiednim wyprzedzeniem.

Większość amerykańskich uczelni wyższych wymaga od kandydatów zdania egzaminu SAT. Składa się on z 4 testów ogólnych: czytania, pisania, matematyki i opcjonalnego eseju, oraz testów tematycznych (SAT Subject Tests). Koszt egzaminu to ok. 90 USD za testy ogólne bez eseju oraz ok. 107 USD z esejem. Cena rejestracji na test SAT Subject (obejmująca jeden dzień egzaminów, podczas którego można zdawać do 3 testów SAT Subject) wynosi ok. 70 + ok. 20 USD za każdy dodatkowy przedmiot.

Liczba wymaganych testów i punktów zdobytych w ramach egzaminu SAT zależy od danej uczelni. Niezależnie jednak od wybranego zestawu, zdanie SAT wymaga bardzo dobrej znajomości języka angielskiego. Dlatego jako część przygotowania do studiów za oceanem warto poświęcić odpowiednią ilość czasu i wysiłku na edukację właśnie w tym zakresie.

Dodatkowym wymaganiem dla kandydatów spoza USA jest zdanie egzaminu IELTS (International English Language Testing System) lub TOELF (Test of English as a Foreign Language). Wynik, jaki należy osiągnąć, zależy od danej uczelni, jednak w przypadku większości uczelni wystarczającym będzie wynik 90 punktów (TOEFL) lub 6.0 (IELTS).

Jakie programy EF wybrać w celu przygotowania się do studiów w USA?

EF Education First oferuje szereg programów, które pomogą Ci odpowiednio przygotować się do wymarzonych studiów za oceanem.

Trwające 6, 9 lub 11 miesięcy EF University Foundation Program oraz EF Pre-Master’s & Pre-MBA Program zapewnią Ci odpowiednie przygotowanie do studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz MBA na wybranej uczelni w USA.

Studenci, którzy z sukcesem ukończą EF University Foundation Program, mają zagwarantowane miejsce na jednej z nich - Hult International Business School. Ponadto nasz University Pathway Manager pomoże Ci w wyborze odpowiednich studiów, zorganizowaniu wizyty na uczelni oraz wypełnieniu aplikacji.

Jak wyjechać na kurs językowy do USA? 

EF Education First to także szeroki wybór wyjazdowych programów językowych, dzięki którym odpowiednio przygotujesz się do przyszłych studiów w tym zakresie i spędzisz od dwóch tygodni aż do całego roku w USA. To możliwość zamieszkania w jednym z amerykańskich kampusów EF, usytuowanych w Nowym Jorku, Waszyngtonie, Bostonie, Chicago, Miami, San Diego, Santa Barbara, San Francisco, a także Honolulu. To niepowtarzalna okazja, aby podnieść swoje umiejętności językowe w najlepszy z możliwych sposobów oraz zyskać nieocenione doświadczenie, jakim jest mieszkanie za granicą.

Ile kosztują studia w USA?

Koszty związane ze studiowaniem w USA zależą od wybranego rodzaju studiów i uczelni. Ceny programów przygotowawczych EF są z kolei uzależnione od wybranego programu, jego długości oraz miejsca. Aby zapoznać się z cenami oraz innymi szczegółami naszej oferty, zamów darmową broszurę.

Dlaczego warto wybrać studia w USA?

Stany Zjednoczone to kraj nieopisanej różnorodności kulturowej i krajobrazowej oraz nieskończonych możliwości. Dlatego wybierany jest przez miliony studentów rocznie jako miejsce, w którym chcą oni kontynuować lub rozszerzać swoją edukację. Wybierz EF Education First, aby do nich dołączyć.

Ośrodki EF w USA

EF Education First oferuje programy edukacyjne w najbardziej znanych amerykańskich miastach. Wielkomiejskie życie Nowego Jorku, studencka atmosfera Bostonu czy niezapomniane widoki i wyjątkowa energia San Francisco - wybierając EF możesz tego doświadczyć na własnej skórze. Szczegółowe informacje na temat powyższych oraz innych ośrodków EF Education First w USA znajdziesz w naszej darmowej broszurze.

Zakwaterowanie w USA z EF

Uczestnicy programów EF w USA mają możliwość zamieszkania na jednym z nowoczesnych i komfortowych kampusów EF, mieszczących się w największych miastach USA. Każdy z nich to nie tylko doskonale wyposażone, optymalne środowisko do nauki, ale również okazja do obcowania ze studentami z różnych krajów i nawiązania wyjątkowych przyjaźni na całe życie. To miejsce, w którym możesz zaznać życia akademickiego na najwyższym poziomie oraz stać się członkiem międzynarodowej społeczności studenckiej.

Inną formą zakwaterowania podczas wyjazdu jest zamieszkanie z jedną z lokalnych rodzin. Jest to niepowtarzalna okazja do bliskiego poznania prawdziwego życia amerykańskiej rodziny oraz kultury USA. Ta opcja zakwaterowania to również codzienna praktyka językowa w najlepszym wydaniu.

Co dają studia w USA?

Studia w USA to nie tylko edukacja na najwyższym poziomie. Decydując się na taki krok w swoim życiu, dajesz sobie szansę przeżycia niezwykłej przygody oraz zdobycia nieocenionego doświadczenia, które zaowocuje w przyszłości. Dzięki wyjazdowi nauczysz się samodzielności, rozwiniesz horyzonty i nawiążesz dziesiątki nowych znajomości z ludźmi z całego świata.