GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 najlepszych seriali do nauki angielskiego

10 najlepszych seriali do nauki angielskiego

Wszyscy słyszeliśmy historie jak to celebryci, tacy jak Mila Kunis, uczyli się angielskiego, oglądając brytyjskie i amerykańskie seriale. Choć to prawda co mówią, samodzielna nauka języka poprzez oglądanie filmów z napisami nie jest najłatwiejsza. Choć kiedy już umiesz trochę angielski, oglądanie seriali pomoże Ci załapać wszystko: od nowego slangu po oryginalny akcent. Zapoznaj się z moim wyborem najlepszych programów telewizyjnych przydatnych do nauki angielskiego.

1. PRZYJACIELE

W każdym z nas coś umarło, kiedy w 2004 r., po 10 latach na antenie, wyemitowano ostatni odcinek Przyjaciół. Prawdopodobnie najbardziej znany amerykański serial wszechczasów, co jest w pełni uzasadnione odpowiednią dozą sarkazmu, czarnego humoru i lekcji co NIE należy robić, kiedy decydujesz się na przerwę w związku z partnerem.

Najlepszy tekst do zapamiętania:Oh. My. Gooooooooood!”

2. GRA O TRON

Nawet jeśli nie jesteś fanem fantastyki, średniowiecznych bitew czy smoków, musisz koniecznie obejrzeć Grę o tron. Serial ma wszystko, czego potrzebujesz: walki na miecze, zombie, historie miłosne, nagość i wyrafinowany brytyjski akcent. Tak wiele, by dobrze spędzić czas!

Najlepszy tekst do zapamiętania: “You know nothing, Jon Snow.”

3. Z KAMERĄ WŚRÓD KARDASHIANÓW

Z tej rodziny każdy lubi się śmiać (i nie zawsze dlatego, że są zabawni). Serial może być najlepszym źródłem współczesnego angielskiego slangu, jeśli tylko nie próbujesz zrozumieć dlaczego bohaterowie kupują nowy samochód, czy torbę.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “Like, literally.”

4. SEKS W WIELKIM MIEŚCIE

Każdy, kto kiedykolwiek chciał mieszkać w Nowym Jorku koniecznie musi obejrzeć ten serial komediowy o czterech przyjaciółkach i absurdalnych sytuacjach, w których czasem się znajdują (czasem bardzo zabawnych, a czasem smutnych). Główne bohaterki są zawsze dobrze ubrane, co jest dobra stroną serialu, i możesz dowiedzieć się gdzie można zjeść dobre drugie śniadanie na Manhattanie.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “I couldn’t help wondering to myself…

5. HOUSE OF CARDS

Myślisz o rozpoczęciu kariery w USA? Naucz się skomplikowanego języka biznesu i polityki z thrillera politycznego House of Cards. Z początku zrozumienie słownictwa może być trudne, ale kiedy już je załapiesz, będziesz prawdopodobnie jedyną osobą na imprezie, która ogarnia amerykański system prawny, co brzmi całkiem spoko.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “Friends make the worst enemies.”

6. SHERLOCK

Sherlock Holmes wrócił na nowo do łask, kiedy zaczęto emitować o nim serial w 2010 r. Fakt, że główną rolę odtwarza światowej sławy Benedict Cumberbatch, bardzo pomaga w sukcesie produkcji. Wciągnięcie się w serial może być bardzo pomocne, jeśli myślisz o karierze pisarza albo genialnego tajnego detektywa.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “Everybody shut up!

7. SIMPSONOWIE

Nic nie pobije Simpsonów pod względem frywolnego poczucia humoru. Język nie jest skomplikowany, nawet jeśli nie załapiesz specyficznych żartów (nie martw się, ja też ich czasem nie rozumiem). Serial liczy sobie 28 lat, więc nigdy nie zabraknie Ci odcinków do obejrzenia.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “Doh!

8. ZATOKA SERC

Ten australijski tasiemiec oferuje wszystko, co możesz sobie zamarzyć w Sydney: słońce, morze, piasek, surfing i niesamowicie piękni ludzie. Serio, wszyscy wzbudzając zachwyt, a kiedy już przestaniesz ślinić się do telewizora, możesz zacząć się uczyć nieco australijskiego slangu, jeśli ma on dla ciebie znaczenie.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “How’re you going?

9. LETNI SEMESTR

Australijski komik Chris Lilley nakręcił kultowe show, w którym wciela się w rolę różnych postaci od przezabawnego nauczyciela Mr G, rozpieszczoną uczennicę Ja’mie po pacyfistę-rebelianta z wysp Jonaha. Żałuję, że moje szkolne czasy nie były zabawniejsze, i to nie z powodu robienia sobie wstydu.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “Welcome to the magical world of drama!

10. SHORTLAND STREET

Chcesz popracować nad nowozelandzkim akcentem? Spróbuj serialu, którego akcja rozgrywa się w Auckland. Bohaterowie są naprawdę różnorodni, odnajdziesz wśród nich Maorysów, jak i parę znanych twarzy Hollywoodu. Możesz zrobić na znajomych wrażenie chwaląc się wiedzą medyczną, choć myślę, że jest to jedynie odrobinę  bardziej skomplikowane w rzeczywistości niż w serialu.

Najlepszy tekst do zapamiętania: “You’re not in Guatemala now, Dr. Ropata!

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj