GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 rad dla osób pracujących wybierających się na kurs językowy za granicę

Autor bloga o reklamie i social media: Advertising is Exciting. Miłośnik podróży z przyjaciółmi, jazdy na rowerze i pysznego jedzenia. Uwielbia lato, a zimę najchętniej przespałby jak niedźwiedź, ale w jakimś ciepłym miejscu. Najlepiej na plaży.
10 rad dla osób pracujących wybierających się na kurs językowy za granicę

Mówi się, że młodzieży to jest łatwiej. Ze wszystkim – z nowymi technologiami, ze swobodą w mówieniu, z szybką nauką, z poznawaniem nowych ludzi itp. I mimo że być może to prawda, wcale nie oznacza to, że zagraniczne kursy językowe są tylko dla młodych. W tym wpisie znajdziecie 10 porad dla osób, które nie mają już cudownie brzmiącej końcówki “-naście” w słowie określającym ich wiek. 😉

  1. Połącz wakacje z kursem

Nie leć na zwykłe wakacje all inclusive z biurem podróży. Zamiast tego, wybierz się na kurs języka, którego chcesz się uczyć w któreś z ciepłych miejsc z oferty Education First. Malta, Miami Beach, Australia? Uczęszczaj na zajęcia, a w wolnych chwilach i w weekendy zwiedzaj lub wyleguj się na plaży!

  1. Poproś pracodawcę o dofinansowanie

Być może są w Twojej firmie specjalne fundusze przeznaczone na rozwój pracowników? Wyleć nawet na tydzień! Skoro firma stawia, dlaczego nie skorzystać? Podniesiesz swoje kwalifikacje językowe, co będzie korzystne nie tylko dla Ciebie, ale i dla szefa.

  1. Weź bezpłatny urlop

To dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcieliby się wybrać na kurs dłuższy niż 2 tygodnie. Miesiąc bezpłatnego urlopu to nie koniec świata (finansowego dla Ciebie, organizacyjnego dla firmy), a to już wystarczający czas na to, by poczuć jakiś postęp w języku. A przy okazji odpoczniesz!

  1. Zostaw sprawy organizacyjne EF

Nie masz czasu na organizowanie wyjazdu? Spokojnie, wszystko zorganizuje za Ciebie EF. Wybierz tylko gdzie, kiedy i na jak długo chcesz lecieć i nie martw się o loty, zakwaterowanie oraz ubezpieczenie. Tym zajmą się inni. Oczywiście, jeśli wolisz – możesz zorganizować to wszystko na własną rękę!

  1. Wybierz rodzinę goszczącą jeśli chcesz spróbować czegoś innego

Rodzina goszcząca to idealna opcja zakwaterowania dla wszystkich, którzy tęsknią za czasami kolonii oraz dla tych, którzy maksymalnie pragną zanurzyć się w języku podczas wyjazdu. Dodatkowym plusem jest fakt, że ta opcja wliczona jest w cenę kursu, wraz z dwoma posiłkami dziennie. Zamieszkaj z wybraną przez EF lokalną rodziną, z innym studentem (lub jeśli wolisz – w pokoju jednoosobowym) i stwórz sobie kolejną okazję do rozmów w języku, którego się uczysz.

  1. Wybierz rezydencję jeśli chcesz być niezależny

Jeżeli wolisz być niezależny, zamieszkaj w rezydencji EF. Szkoła zorganizuje Ci miejsce w obiekcie znajdującym się blisko szkoły. Będziesz mógł gotować sobie sam posiłki, a nadal będziesz blisko swoich kolegów z kursu. Oczywiście w kwestii noclegu również możesz podziałać sam. Wolisz znaleźć coś na airbnb? Nie ma sprawy.

  1. Korzystaj ze specjalnych aktywności dla osób w podobnym wieku.

Na kursach językowych EF znajdziesz przekrój ludzi w bardzo różnym wieku – od nastolatków, po osoby w dojrzałym wieku. Masz ochotę porozmawiać na poważne tematy z kimś w Twoim wieku? Wybierz się na organizowane spotkania dla osób takich jak Ty!

  1. Wybierz kurs biznesowy

Chcesz podszkolić swój język ze względu na pracę? Wybierz specjalny kurs biznesowy. Oprócz ogólnych lekcji, zyskasz tematyczne zajęcia, na których kładzie się nacisk na język biznesowy, potrzebny w Twojej pracy.

  1. Wyjdź poza swoją strefę komfortu

Być może wolisz spędzać swój wolny czas z osobami w podobnym wieku. Ok! Korzystaj z tego, ale pamiętaj, że na kursach EF będziesz mieć zajęcia również z młodszymi osobami, poniżej 18 roku życia. Poznaj się z nimi, bądź otwarty, posłuchaj co mają do powiedzenia. Nie zadawaj się też z Polakami. Nie no, zadawaj się, ale rozmawiajcie w języku, którego uczycie się na kursie! Przecież właśnie dlatego wyjechaliście na kurs, prawda? 😉

  1. Po prostu baw się dobrze!

Have fun!

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej