GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Dlaczego warto uczyć się arabskiego?

Dlaczego warto uczyć się arabskiego?

Jeden z najpopularniejszych języków na świecie, mimo tego nie często uczy się go w szkole (poza krajami Bliskiego Wschodu). Zestawiliśmy listę 10 powodów, dla których warto podjąć wyzwanie i zacząć uczyć się tego fascynującego języka:

1. Ekscytujące wyzwanie

Nauka arabskiego oznacza naukę zupełnie nowego alfabetu, co więcej: naukę pisania z prawej do lewej. Więc jeśli mówisz już w dwóch językach, być może opanowałeś już biegle angielski albo francuski jako drugi język i jesteś gotowy zmierzyć się z wyzwaniem z wyższej półki, arabski zmusi Cię do dodatkowego myślenia, a Twój mózg będzie używał innych sfer w celu przetworzenia nowych informacji.

2. Jest całkiem fajny

Jeśli uczenie się języka jest cool to arabski będzie super trendy. W Europie czy w Stanach, gdzie jest niewielu ludzi posługujących się nim biegle, jest językiem coraz bardziej popularnym pośród pracodawców i ludzi, którzy chcą się uczyć czegoś nowego. Więcej ludzi niż kiedykolwiek wcześniej zapisuje się na kurs arabskiego, więc zarówno ich jakość jak dostępność znacznie się poprawiły.

3. Poznawaj ludzi…

Arabska społeczność, żyjąca na Bliskim Wschodzie i afrykańskich państwach jest znana na całym świecie z gościnności i otwartości. Goście są niemal zawsze zabawiani interesującą rozmową i zapraszani nawet do skromnych domów na filiżankę kawy czy miętowej herbaty. Warto nauczyć się jednego czy dwój zwrotów po arabsku, np. Shukran (dziękuję), a umiejętność rozmowy po arabsku jest wyrazem uprzejmości i będzie powitana z entuzjazmem.

4. …podczas nauki arabskiego

Oczywiście, czas spędzony na nauce arabskiego ze znajomymi z kursu jest sprawdzonym sposobem na poznanie ludzi z całego świata. Uczcie się razem, odrabiajcie zadania domowe, mieszkajcie i mówcie po arabsku. Ludzie, których poznasz podczas nauki staną się Twoimi znajomymi na całe życie.

5. Dodatkowe możliwości zatrudnienia

Nauka języka obcego jest jasnym punktem Twojego CV, a arabski to wyjątkowy wybór. Biegłość językowa doda uroku Twoim umiejętnościom i sprawi, że będziesz gotowy na cały wachlarz możliwości pracy. Niezależnie czy jesteś zainteresowany przekładem, pracą w wojsku czy też dziennikarstwem, arabski przyda Ci się wszędzie.

6. Będziesz członkiem wyselekcjonowanej grupy…

Biegła znajomość arabskiego jest czymś wyjątkowym, co sprawi, że nie tylko doda to Twojemu CV wyjątkowego blasku, ale i staniesz się częścią ekskluzywnej społeczności ludzi, którzy znają arabski jako swój drugi język.

7. …ale i dołączysz do milionowej społeczności.

Arabski wbrew pozorom jest jednym z najpopularniejszych języków na świecie. 420 milionów ludzi w 22 państwach posługuje się nim za co dzień. Współczesna odmiana języka arabskiego jest uznawana za piąty język używany na całym świecie. Jest tak różnorodny, że ma ponad 30 odmian i setki regionalnych dialektów.

8.. Przepiękne pismo

Niezaprzeczalnie starożytne arabskie pisma są przepiękne. Niezależnie czy znajdziesz je wyryte na ścianach świątyń czy też w starych manuskryptach albo nawet ćwicząc pisanie arabskiego z prawej do lewej, zakochasz się w nim od pierwszego wejrzenia.

9. Ucz się i studiuj w fascynującym miejscu

Jednym z najbardziej popularnych miejsc, by uczyć się arabskiego jest Dubaj, ekstrawaganckie i bogate serce Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zanurzysz się w miejscowej kulturze o starożytnych arabskich korzeniach i nowatorskiej technologii. W wolnym czasie skocz na zakupy, wybierz się na pustynie albo na plaże.

10. Pracuj na Bliskim Wschodzie

Dubaj jest nie tylko fantastycznym miejscem do nauki, ale i znajduje się w czołówce rankingów centrów biznesowych, oferując fantastyczne (i dobrze płatne) możliwości pracy. Sektory takie jak energetyka, finanse, biznes, architektura czy transport powietrzny na dobre się znalazły tu swoje miejsce, przyciągając rzeszę ambitnych ludzi z całego świata, w tym absolwentów uczelni wyższych do biur w drapaczach chmur i tętniących życiem ulic miasta. Choć międzynarodowa społeczność jest duża i zróżnicowana, znajomość arabskiego czyni życie i poznawanie lokalnej kultury znacznie łatwiejszym.

Ucz się arabskiego w Dubaju!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej