GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 filmów, z którymi można uczyć się angielskiego

10 filmów, z którymi można uczyć się angielskiego

Nauka języka angielskiego jest znacznie łatwiejsza, kiedy jest ciekawa. A jaki jest lepszy sposób na miłe spędzenie czasu od oglądania filmów (oczywiście z opakowaniem popcornu w ręce)? Myślisz, że hity kinowe mają zbyt dużo slangu, a Indiana Jones zbyt skomplikowane słownictwo? By Ci pomóc, przygotowaliśmy listę efektywnych (pod względem nauki) i najciekawszych filmów.

1. JURASSIC PARK (1993)

Ok, każdy to już widział, a jeśli nie – szybko nadrób. Idealny film, by nauczyć się nieco skomplikowanych technicznych słówek, a przy tym dobrze się bawić. Tak się składa, że to mój ulubiony film, wiem, nie jestem zbyt obiektywny.

2. NOTTING HILL (1999)

Jeśli nie jesteś pewien czy uczyć się brytyjskiego angielskiego, czy też amerykańskiego, Notting Hill oferuje obie wersje opakowane w kolorowy papier komedii romantycznej. Akcja rozgrywa się w Londynie, właściciel księgarni zakochuje się w amerykańskiej gwieździe filmowej. Koniec sprawi, że poczujesz ciepło na sercu.

3. SŁODKIE ZMARTWIENIA (1995)

Lata 90. w pełnym rozkwicie. Idealny sposób, by odświeżyć retro slang. Akcja rozgrywa się w szkole średniej w Los Angeles gdzie króluje moda lat 1993-1996. Ciekawostka: film powstał w oparciu o książkę Jane Austen Emma.

4. IGRZYSKA ŚMIERCI (2012)

Łatwy to zrozumienia amerykański akcent? Jest. Jennifer Lawrence? Zgadza się. Przystojny aktor w roli głównej? Masz to. Pełne napięcia sceny walki? I to ile! Jeśli jesteś fanem filmów science-fiction z romantyczną historią i post-apokaliptycznymi scenami w tle w dobrym smaku, przygotuj się na dobry seans.

5. JAK ZOSTAĆ KRÓLEM (2010)

Film skupia się na postaci angielskiego króla Jerzego, który musi przezwyciężyć jąkanie i strach przed wystąpieniami publicznymi, by przemówić przed swoim ludem. Wciągająca opowieść i dobra lekcja wymowy. Podwójna wygrana!

6. KRÓLOWA (2006)

Kontynuując królewski temat, możesz się nauczyć doskonałego brytyjskiego akcentu, oglądając film o reakcji rodziny królewskiej na wieść o śmierci księżnej Diany. Dramat, drogi plan filmowy i aktorka Helen Mirren w roli królowej (arystokratyczny akcent!).

7. CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ (1939)

Na pewno już miałeś okazję obejrzeć Czarnoksiężnika z krainy Oz. Film opowiada historię Dorothy przeniesionej do magicznego świata, który ma za zadanie uratować. Piosenki, które usłyszysz na pewno szybko wpadną Ci w ucho.

8. FACECI W CZERNI (1997)

Film, w którym angielski jest nie tylko łatwy do zrozumienia, ale także łatwo powiązać go z akcją filmu o tajnych agentach polujących na kosmitów. W roli głównej Willl Smith, który mówi po angielsku w sposób zrozumiały i na czasie, gdyż jest to po prostu niezrównany Will Smith.

9. BABADOOK (2014)

Przerażający film, więc jeśli nie lubisz horrorów, odpuść go sobie. Kobieta i jej syn odnajdują przyprawiająca o gęsią skórkę książkę o potworze zwanym Babadook. I dziwne rzeczy zaczynają się dziać w ich domu. Dobrą stroną tego filmu jest australijski akcent.

10. CZARNA OWCA (2006)

Nowa Zelandia jest znana z komediowych horrorów, a Czarna owca jest jednym z lepszych. Film o wilkołakach, z tym że potworami są owce. Wiem, dosyć dziwne, ale za to złapiesz nieco nowozelandzkiego akcentu i dowiesz się nieco o rolniczej kulturze kraju.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj