GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Jak poprawić pamięć i koncentrację, czyli dieta dla mózgu

Jak poprawić pamięć i koncentrację, czyli dieta dla mózgu

W poniedziałek rano, po nocy spędzonej na mieście ze znajomymi, utrzymanie koncentracji na zajęciach może okazać się nie lada wyzwaniem. Ziewasz, powieki opadają, a ławka wydaje się idealnym miejscem na drzemkę. Czas sięgnąć po energetyk, który usprawni działanie Twojego mózgu i pobudzi Cię na nowo do życia.

Przed rozpoczęciem intensywnego tygodnia– czy jesteś w domu, w szkole, czy może na drugim końcu świata – zrób koktajl z borówek, wypij filiżankę kawy, zjedz trochę orzechów lub zaszalej i postaw sobie pieczone ziemniaki na obiad. Twój mózg i Twój nauczyciel podziękują Ci za to, zaufaj nam.

5 produktów spożywczych, które dadzą Ci zastrzyk pozytywnej energii:

1. FILIŻANKA MOCNEJ KAWY

Każdy student wie, że dobrze jest zaprzyjaźnić się z miejscowym baristą, który codziennie zrobi dla Ciebie filiżankę mocnej kawy. Kawa sprawia, że czujesz się pobudzony i skupiony, przez krótki okres czasu. Jeśli jednak wypijesz jej za dużo, będziesz niespokojny, a nawet możesz zachorować.

2. KOKTAJL OWOCOWY

Najlepiej z super zdrowych borówek, z zastrzykiem glukozy w postaci naturalnego cukru. Koktajl owocowy wzmacnia pamięć i zapewnia szereg witamin potrzebnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jeśli jednak przesadzisz, szybko poczujesz się zmęczony.

3. GARŚĆ KOSTEK GORZKIEJ CZEKOLACY I ORZECHÓW

Usprawniają pracę mózgu jak nic innego (gorzka czekolada zawiera niewielką ilość kofeiny), a do tego przeciwdziałają starzeniu się.

4. A NA OBIAD RYBA I PIECZONE ZIEMNIAKI

Tak, tak, wiemy, wiemy… nie sprawiają, że ślinka napływa Ci do ust, ale Twój mózg je uwielbia. Łosoś i inne ryby bogate w tłuszcze Omega-3, wzmacniają zapamiętywanie i spowolniają zanik pamięci na starość. Ziemniaki zapewniają energię, którą Twój mózg bardzo potrzebuje (20% całkowitej energii naszego ciała jest zużywane przez ośrodkowy układ nerwowy).

5. PESTKI DYNI

Są bogate w cynk, żelazo i minerały, które wspomagają dotlenienie mózgu i komórek nerwowych. Tania i zdrowa przekąska.
Dodatkowa rada: wysypiaj się, spędzaj czas na świeżym powietrzu i łap promienie słońca. Poprawi to Twoją pamięć i koncentrację i sprawi, że nauka będzie łatwa i przyjemna! Jest to szczególnie ważne przed egzaminami.

A po sesji czas na odpoczynek...Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj