Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

10 ukrytych skarbów Brighton: od kawy po Komedie

10 ukrytych skarbów Brighton: od kawy po Komedie

Brighton jest ekscentryczne, cool i pełne ukrytych skarbów, które sprawiają, że miasto wabi nieodpartym urokiem. Mimo że nieco się waham, by podzielić się z Wami ukrytymi skarbami (które tym samym nie będą już ukryte), byłoby nie fair z mojej strony nie podzielić się z Wami i ze światem tym, co Brighton ma do zaoferowania. Miłego czytania!

1. Marmalade

Jeśli jesteś wielbicielem domowych wypieków, zdrowej żywności i pysznej kawy koniecznie wybierz się do Marmalade! Ukryta z daleko od tętniącego centrum miasta kawiarnia oferuje pyszne jedzenie w urokliwej atmosferze.

2. City Books

To co najbardziej kocham w Brighton to fakt, że miasto jest pełne przytulnych i niezależnych kawiarni. Moją ulubioną jest City Books na Western Road, głównej drodze do Hove. Niezależnie czy szukasz konkretnej książki, czy też inspiracji, koniecznie się tam wybierz! Znajdziesz tam kolekcję książek z autografem – gradka dla każdego bibliofila!

3. Twisted Lemon

Ukryta w niewielkim zaułku South Lanes, Twisted Lemon jest najlepszym barem w mieście. Koniec kropka. Szeroki wybór w ciągle zmieniającym się menu zainteresuje nawet osoby niepijące.

4. Snoopers Paradise

Nie możesz wyjechać z Brighton bez odwiedzenia North Lanes i Snoopers Paradise. Zaintrygowany? Nie ma słów, które by opisały różnorodność rzeczy, które znajdziesz w tym sklepie. Niegdyś dom handlowy, obecnie podzielony na niezależne punkty sprzedające wszystko od starych aparatów po komiksy i ubrania w stylu vintage. Spędzisz tam co najmniej kilka godzin na buszowaniu.

5. Choccywoccydoodah

To miejsce jest tak ekscentryczne, jak sama nazwa wskazuje. Połączenie sklepu z kawiarnią Choccywoccydoodah, położone w South Lanes, jest rajem dla miłośników czekolady. Wystawa jest ciągle zmieniana, tak by odpowiadała porze roku, a gorąca czekolada i ciasto czekoladowe są najlepsze w mieście. Ciekawostka: Choccywoccydoodah pojawiło się ostatnio w telewizji i tym sposobem weszło na stałe do krajobrazu miasta, wciąż skarb, ale nie już tak ukryty.

6. Komedia

Jeśli szukasz pomysłu na udany wieczór, nie zastanawiaj się więcej tylko wybierz się do Komedii w North Lanes. Muzyka na żywo, kabaret i klub nocny w jednym. Tuż obok Duke, które gra zarówno stare i nowe filmy w przyjemnym klimacie miejsca.

7. Devil’s Dyke

To, co najlepsze w Brighton niekoniecznie odnajdziesz w centrum miasta. Wsiądź w autobus i skieruj się w stronę South Down, Devil’s Dyke kusi wyjątkowym widokiem na całe East Sussex. Idealne miejsce na spacer, na szczycie jest nawet pub, tak na wszelki wypadek jakby zachciało Ci się pić!

8. Nordic Coffee Collective

Kolejne miejsce dla miłośników dobrego jedzenia i to tylko kilka ulic od centrum miasta. Nordic Coffee Collective oferuje szeroką gamę skandynawskich produktów w przytulnym wnętrzu. Warto odwiedzić chociażby ze względu na pyszne cynamonowe rożki.

9. Graffiti

Może nie ukryty skarb sensu stricto, ale coś co przenika całą tkankę miejską (a mimo wszystko często jest niezauważane!). Kiedy pierwszy raz pojechałam do Brighton pokochałam spacery wokół North i South Lanes, by fotografować niesamowita sztukę uliczną. Graffiti jest częścią ekscentrycznego uroku miasta i, jeśli tak jak ja jesteś uzależniony od fotografii, znikniesz na dobre na parę ładnych godzin.

10. Pchli targ – Kemptown

Ostatni ukryty skarb Brighton to pchli targ w Kemptow, niecodzienne miejsce we wschodniej części miasta. W całym Brighton (a nawet na całym świecie!) będzie trudno znaleźć większą ofertę antyków, plakatów, nagrań, sztuki i rozmaitych drobiazgów. Jeśli lubisz myszkowanie TO miejsce jest zdecydowanie dla Ciebie.

 

Ucz się angielskiego z EF!Dowiedz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Podróże