GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

11 kanałów na YouTube do nauki angielskiego

11 kanałów na YouTube do nauki angielskiego

Każdego dnia, ludzie na całym świecie korzystają z YouTube, by uczyć się nowych rzeczy, bez potrzeby wychodzenia z domu. To świetna platforma, by opracowywać, dzielić się i uczyć się wszystkimi umiejętnościami, które tylko przyjdą Ci do głowy zupełnie za darmo! Łatwo dostępne narzędzie, wystarczy Ci do niego dobre łącze internetowe.

To wszystko sprawia, że YouTube jest nieocenionym narzędziem nauki, możesz oglądać materiały albo siedzieć wirtualnie na zajęciach kiedy tylko chcesz, zatrzymać materiał i obejrzeć jeszcze raz, kiedy tylko potrzebujesz.

Na YouTube odnajdziesz tony kanałów do nauki angielskiego, wybrałam kilka ulubionych na każdym poziom, a także te przeznaczone dla dzieci!

Beginners

Speak English With Mr. Duncan

Mr. Duncan sam o sobie mówi, że  jest uzależniony od nauki angielskiego. Na kanale Speak English With Mr. Duncan uczy cały świat angielskiego za darmo, trzy razy w tygodniu na żywo ze swojego domu w Anglii. Sporo się dowiesz na jego zajęciach, materiały są zabawne, przyjemniej się je ogląda i są nastawione na praktyczną naukę języka raczej niż skomplikowaną gramatykę. Lekcje poruszają różnorodne tematy: od natury, przez slang, wiadomości, modę po instynkt przetrwania.

Easy English

Nie ma lepszych lekcji dla początkujących niż Easy English. Każdy filmik zawiera mini konwersacje i interakcje po angielsku przydatne w codziennych sytuacjach. Ludzie są pytani na ulicy jak wygląda ich życie. Nabierzesz poprawnej wymowy i oswoisz się ze sposobem mówienia różnych ludzi.

BBC Learning English

BBC (British Broadcasting Corporation) jest brytyjską instytucją – więc będzie ciężko Ci znaleźć lepsze miejsce do nauki angielskiego. Każdego dnia publikowana jest nowa lekcja na BBC Learning English channel, każda opracowana tak, by uczyć się efektywnie angielskiego z użyciem różnych narzędzi.

Jest jeszcze informacyjna strona kanału: BBC News Review, gdzie reporterzy dyskutują bieżące tematy i historie i pokazują jak można użyć słownictwa w codziennych sytuacjach. BBC Learning English website oferuje świetne materiały dla każdej grupy wiekowej, w tym dzieci.

Jennifer ESL

Jennifer jest wymarzoną nauczycielką angielskiego: cierpliwą, jasno tłumaczy i ma sporą wiedzę. Uczy amerykańskiej wersji angielskiego i regularnie publikuje lekcje i materiały zorganizowane w playlisty na jej kanale – Jennifer ESL. Tematyka lekcji pokrywa słuchanie, mówienie, czytanie, pisanie, gramatykę, słownictwo, wymowę i wstęp do amerykańskiej kultury. Będziesz się uczyć wraz z jej uczniami, co sprawi, że lekcja będzie miała unikatowy, przytulny charakter.

Intermediate

EnglishClass101.com

Zrobisz szybkie postępy z EnglishClass101. Znajdziesz tam setki lekcji video do wyboru do koloru, każde związane z istotnymi dla nauki angielskiego tematami. Lekcje mają szybkie tempo i są dopasowane do osób, które są obyte z angielskim.

On the GO with EF

Kanał EF YouTube channel ma nieco inny, bardzo wciągający sposób nauki angielskiego i zabierze Cię na wirtualne wakacje połączone z nauką. EF Vloggers podróżują po całym świecie, by pokazać Ci najlepsze miasta i przybliżyć język i kulturę miejsca, odkryjesz LA with Angelina, Cape Town with Maria i Vancouver with Asia jednocześnie ucząc się słówek i zwrotów w materiałach video.

VOA Learning English

Świetna propozycja od międzynarodowego nadawcy, Voice of America. Kanał YouTube VOA Learning English zachęca do nauki amerykańskiego angielskiego wraz z wiadomościami, z użyciem prostego słownictwa, czytanym w wolnym tempie. Dowiesz się co słychać na świecie jednocześnie ucząc się angielskiego.

Advanced

Rachel’s English

Jeśli szukasz sposobu na poprawę wymowy i naturalne mówienie po angielsku Rachel’s English jest idealny dla Ciebie. Rachel jest profesjonalną śpiewaczką operową i ekspertem w angielskiej wymowie. Jak sama mówi, pomoc studentom w znalezieniu pewności mówienia jest jej pasją, z pewnością spodobają Ci się zajęcia z nią!

Business English Pod

A co jeśli musisz mówić po angielsku w pracy? Spotkania i prezentacje często wymagają słownictwa, którego nie używamy potocznie. Sprawdź koniecznie Business English Pod gdzie znajdziesz lekcje, które pomogą Ci zmierzyć się z typowymi sytuacjami w pracy typu: “jak nie zgodzić się z czyimś pomysłem”, “Jak złożyć ofertę”; oraz tematy typu finansowe, zagadnienia prawne i ekonomia.

Language learning for children

British Council Learn English Kids

LearnEnglish Kids from the British Council to zabawa i innowacyjne podejście do nauki języka angielskiego skierowane do dzieci. Filmiki mają różne formaty; odnajdziesz tam proste “Jak zrobić…?”, np. “Jak zrobić popcorn”, a to wszystko prowadzone przez dzieci. Animowane piosenki dla najmłodszych, a także piosenki i historie odpowiednie dla nieco starszych dzieci. Tak naprawdę wiek nie ma większego znaczenia jeśli uczysz się angielskiego, słuchaj piosenek po angielsku, które pomogą Ci ćwiczyć pamięć

Fun Kids English

Fun Kids English jest świetnym kanałem, który spodoba się dzieciom w każdym wieku! Opracowany przez profesjonalnych nauczycieli, muzyków i autorów książek jest pełen ciekawych filmików i chwytliwych piosenek. Co tydzień publikowane jest nowe video, które pomoże dzieciom nauczyć się alfabetu, wymowy, zwierząt, jedzenia, kolorów, czasowników, środków transportu, zawodów i wiele więcej!

Korzystanie z różnych materiałów może znacznie przyspieszyć naukę, spróbuj wspomóc się przynajmniej jednym materiałem video dziennie, a szybko zauważysz postępy!

Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj