GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

12 najpiękniejszych słów w języku angielskim

12 najpiękniejszych słów w języku angielskim

Angielski jest językiem o nietypowej i fascynującej historii i niespotykanym pod względem skali i różnorodności słownictwie. Nie jest łatwo wybrać 12 najpiękniejszych słów z około 75 000, które ma angielski (tak, aż tyle!), zawsze podniesiemy rzuconą nam rękawicę.

Zapytaliśmy naszych autorów, zarówno tych, których rodzimym językiem jest angielski, jak i przedstawicieli innych języków, by wybrali swoje ulubione słówka, od prawdziwie pięknych po pięknie zakręcone.

1.

znaczenie: duża, włochota pszczoła, która lata głośno bzycząc

piękne, bo: urocze słowo dla uroczego insekta. Onomatopeja, czyli samo słowo brzmi jak pulchna, włochata pszczółka bzycząca wokoło i latająca nieco niezgrabnie od kwiatka do kwiatka.

2.

znaczenie: dom Boga, doświadczenie czystego szczęścia

piękne, bo: brzmi niebiańsko. Westchnij cicho, gdy je wypowiesz głośno i pozwól miękkiemu i delikatnemu echu unieść Cię prosto do kawałka własnego nieba

3.

znaczenie: pomimo że; jednakże; choć

piękne, bo: wyraża konflikt z dozą gracji. Spróbuj wydłużyć wymowę słowa, by podkreślić jego moc, albo po prostu użyj je jako wypełnienie wyrażając opinię przeciwną do rozmówcy.

4.

znaczenie: uczucie zdumienia, spowodowane czymś pięknym; także czasownik zastanawiać się

piękne, bo: dźwięk słowa idealnie oddaje jego znaczenie, łatwo do wymówienia, lekka końcówka, bez szorstkich dźwięków, pozwalające na błądzenie myślami (albo zastanawianie się nad czymś!)

5.

znaczenie: niepokoić, wprawiać w zakłopotanie (kogoś)

piękne, bo: bogowie słownictwa wyciągnęli to jakże piękne i przypadkowe słowo z kapelusza. Można utworzyć z niego niesamowite anagramy, przestawiając litery i otrzymując ciekawe nazwy zespołów jak: “Abducted Mob Silo” czy “Basic Doubt Model”; gwiazdy estrady czekają na odkrycie, prawda?

6.

znaczenie: pępek

piękne, bo: zabawna, urocza i nieco dziwna nazwa czegoś, co jest blizną, każde potencjalne dziecko pojawia się z tym na świecie.

7.

znaczenie: pokryte puszkiem, sierścią, kudłaty, puchaty

piękne, bo: litery f mają w sobie coś lekkiego, przez co idealnie oddają znaczenie przymiotnika. Co więcej, słowa określa najcudowniejsze stworzenia i rzeczy na świecie: psy, kotki, chmury i poduszki

8.

znaczenie: przypominające jedwab, miękkie, przyjemne w dotyku, połyskujące

piękne, bo: kolejne słowo, które mówi o komforcie i luksusie. Litera s na początku idealnie oddaje błyszczący dotyk delikatnego jedwabiu

9.

znaczenie: niesamowite, wyjątkowe, fantastyczne

piękne, bo: Phe-nom-e-nal. Brzmi dobrze, prawda? Cztery sylaby wprawiają język w czarujący rytm, dzięki któremu już nigdy nie użyjesz słów: niesamowite czy wyjątkowe.

10.

znaczenie: mityczne zwierzę przypominające konia z rogiem na czole, jednorożec.

piękne, bo: to czysta magia, ulubieniec dzieciństwa i bohater przepięknej piosenki z filmu “Ostatni jednorożec” (sprawdź na YouTube!).

11.

znaczenie: klapek z paskiem pomiędzy paluchem a drugim palcem stopy

piękne, bo: słowo lekkie i beztroskie jak obuwie. Onomatopeja, japonki robią taki sam dźwięk kiedy idziesz w nich na spacer na plażę

12.

znaczenie: kołysanka śpiewana dziecku do snu

piękna, bo: kiedy tylko wymówisz to słowo nie tylko dzieci czują się senne i zrelaksowane…

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj