GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

20 znaków, że znalazłeś przyjaciela na całe życie

20 znaków, że znalazłeś przyjaciela na całe życie

Dobrzy koledzy tworzą fantastyczne wspomnienia, a najlepsi przyjaciele to ci, z którymi masz niepisane porozumienia, by śmiać się razem przez całe życie. Są pierwszymi osobami do których dzwonisz, kiedy cokolwiek, dosłownie: cokolwiek się dzieje. A jeśli nie widzicie się przez tygodnie, wszystko między wami pozostaje bez zmian. Studiowanie za granicą jest jednym z najlepszych sposobów, by znaleźć przyjaciół na całe życie, a my podpowiemy, jak się o tym przekonać.

 1. Czujesz się z nimi na tyle swobodnie, że opowiadasz o swoich najdziwniejszych snach, nawet jeśli śniłeś, że się zakochałeś w kimś z klasy.

 2. Spędzacie godziny śmiejąc się razem nie do końca wiedząc z czego.

 3. Jeśli poznaliście się za granicą, nie znacie się od zawsze. Łatwo jest utrzymać kontakt z kimś, kto mieszka tuż za rogiem. Z nowym znajomym trzeba się nieco bardziej postarać. Wspólne przeżycia są jak więź na całe życie.

 4. Jeśli choćby jedno z was jest głodne, idziecie coś zjeść i stołujecie się jak królowie.

 5. Jeśli będziecie podróżować osobno przez kilka miesięcy i później się spotkacie, będziecie mieli wrażenie, że widzieliście się wczoraj.

 6. Albo wręcz przeciwnie – stanowicie tak zgraną ekipę, że możecie podróżować razem miesiącami. Są duże szanse, że potrzebujecie podobnych rzeczy. W razie sprzeczki, stawiacie na szczerość i dobrze wiecie, że każda kłótnia na następny dzień pójdzie w niepamięć.

 7. Jesteście wspólnikami w przestępstwie. Jeśli jedno z was narobi kłopotów, każdy będzie wiedzieć, że to drugie także jest w to zamieszane.

 8. Możecie być bardzo szczerzy. Jeśli masz zamiar wyjść na miasto w ubraniu, które Ci nie pasuje, Twój przyjaciel nie będzie miał żadnych problemów, by Ci o tym powiedzieć.

 9. Znajdą idealny powód, byś kupił czekoladę lub nowe buty, o których marzyłeś od tygodni. Chcą, żebyś był szczęśliwy i rozumieją, że czekolada = szczęście.

 10. To będzie pierwsza osoba, do której zadzwonisz, by poprosić o radę. I vice versa.

 11. Idealny weekend będzie albo pełen przygód, albo spędzony w piżamie, oglądając seriale na Netflix. Cokolwiek będziecie razem robić, będzie to dobra zabawa.

 12. Jeśli rozmawiacie w języku, który nie jest Twoim rodzimym, będą ćwiczyć z Tobą do oporu i śmiać się z Twojej wymowy, tylko wtedy, kiedy nikt nie widzi.

 13. Nie wstydzisz się przy nich płakać, wiedzą, że będą potrzebować Twojego ramienia, kiedy przyjdzie na nich pora.

 14. Jeśli najdzie Cię ochota, by napisać do swojego eks, albo kogoś kto nie jest dla Ciebie dobry (albo jedno i drugie), przeszkodzą Ci w tym, bez znaczenia jak bardzo będziesz protestować. Dobrze wiedzą, co jest dla Ciebie dobre i zawsze będą po Twojej stronie.

 15. Potraficie komunikować się telepatycznie. Zwykłe spojrzenie będzie mówiło więcej, niż cały wieczór plotkowania.

 16. Będą Cię wspierać, bez znaczenia na okoliczności. Polubią zdjęcia na Instagramie, nawet jeśli nie są najlepsze. I nigdy nie opublikują zdjęcia, na którym źle wyszedłeś, nawet jeśli sami wyglądają na nim świetnie.

 17. Nie możesz wyobrazić sobie życia bez nich. Nawet kiedy będziesz stary, dobrze wiesz, że będziecie razem sprawiać niemałe zamieszanie w domu opieki.

 18. Nie obawiasz się przedstawić ich swojej rodzinie. Wiesz, że szybko zostaną zaakceptowani.

 19. Jeśli opowiadasz znajomym historię, która nie jest tak śmieszna, jak Ci się wydawało, będą śmiali się głośno, by zabić niezręczną ciszę.

 20. Będą naginać prawdę i popadać w przesadę (przekonywującą) opowiadając o Tobie, byś wypadł znacznie lepiej, niż naprawdę jesteś.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj