Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

Poziom znajomości języka angielskiego w Twoim kraju

Poziom znajomości języka angielskiego w Twoim kraju

Znajomość języka angielskiego jest ważna nie tylko dlatego, że otwiera drzwi do światowej kieriery i jest biletem do wymarzonej przyszłości. Ma również znaczenie na poziomie krajowym i regionalnym, gdyż mówi wiele na temat konkurencyjności gospodarki państwa i jego możlwościach rozwojowych. W raporcie Education First 2015 English Proficiency Index(EF EPI), opublikowanym dzisiaj i opracowanym na podstawie badań przeprowadzonych na 910,000 dorosłych obywateli w 70 krajach, opracowano ranking państw bazując nie tylko na umiejętnościach angielskiego ankietowanych (od podstawowych po zaawansowane), ale także zauważono powiązanie pomiędzy poziomem angielskiego z innymi czynnikami takimi jak rozwój gospodarczy, długość życia i dostęp do Internetu.

Niektóre zależności wydają się być bardziej oczywiste niż inne, wszystkie wskazują na teraźniejszość i przyszłość, w których wysoki poziom angielskiego jest powiązany z pozytywnymi zmiennymi takimi jak rozwój gospodarczy państw na całym świecie. Oprócz podreślania najważniejszych zalet umiejętności językowych, których porządanym rezultatem jest dynamika rozwoju gospodarczego w formie wzrostu PKB, raport ukazuje inne silne i stałe zależności, które powinny stać się tematem debaty na poziomie społecznym i politycznym.

Pomimo że przedstawione powiązania nie ukazują pełnego obrazu sytuacji, mówią o jednym: biegła znajomość angielskiego jest nieodłączną częścią dostatniej przyszłości, niezależnie, w którym regionie świata mieszkasz.

Pełen ranking i analizy możesz znaleźć na stronie: www.ef.com/epi

PIENIĄDZE

Correlation Ads(Poland)-02

INNOWACJA

Correlation Ads(Poland)-03

DOSTĘP DO INTERNETU

Correlation Ads(Poland)-05

WSKAŹNIK URODZEŃ

Correlation Ads(Poland)-01

DŁUGOŚĆ ŻYCIA

Correlation Ads(Poland)-04

Popraw poziom znajomości języka z EF!Dowiedz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Języki