GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Ucz się angielskiego z 5 bezpłatnymi podcastami

Ucz się angielskiego z 5 bezpłatnymi podcastami

Życie w skomputeryzowanym świecie ma parę pozytywnych stron, szczególnie jeśli chodzi o naukę języka. Minęły czasy kiedy musiałeś dźwigać ze sobą ciężką książkę do gramatyki. Teraz wystarczy kliknąć w ikonkę, np. z darmowymi nagraniami. Idealny sposób, by wzbogacić lekcje angielskiego i podłapać nieco nowego słownictwa, jadąc do pracy czy nawet ćwicząc na siłowni. Na dobry początek przygotowaliśmy 5 najlepszych podcastów dobrych do nauki na każdym poziomie zaawansowania. Miłego słuchania!

POZIOM PODSTAWOWY

Learn English

Zacznijmy od Learn English, świetne nagrania przygotowane przez British Council. Każde odcinek to rozmowa na temat spraw codziennych zawierająca przydatne słownictwo. Co więcej, „Learn English” oferuje bogactwo darmowych materiałów. Nie tylko możesz ściągnąć transkrypcje nagrań, ale i quizzy, by przetestować to, co się nauczyłeś. Najlepszy sposób, by zapamiętać nowe słówka i przyspieszyć proces nauki.

Voice of America

Chcesz podszlifować angielski słuchając bieżących i interesujących tematów? Voice of America: Learning English będzie idealne dla Ciebie! Serwis oferuje różnorodne materiały, które są nagrane wolniej niż normalne tempo mówienia. Co więcej, każdy program jest poświęcony różnym tematom. „American Mosaic” skupia się na kulturze popularnej w USA, np. znajdziesz tam rekomendacje najnowszych filmów. Miłośnicy historii polubią „The making of a Nation”. A to tylko wierzchołek góry lodowej, kolejne programy skupiają się na nauce, a nawet na gramatyce, więc nie tylko nauczysz się angielskiego, ale i dowiesz się mnóstwo ciekawych informacji!

POZIOM ŚREDNIO ZAAWANSOWANY

6 Minute English

Dzięki 6 Minute English, BBC stworzyło ciekawy sposób nauki angielskiego. Nagrania skupiają się na codziennych sytuacjach i są odgrywane przez dwie osoby, Nicka i Alice. Tematy są dość zabawne, np. próba odpowiedzi na pytanie: „Czy niedźwiedzie powróciły na dobre?” albo „Ile jest wart Twój małżonek?”. Zapomnisz, że uczysz się angielskiego. Dodatkowymi atutami są transkrypcje i słowniczek.

Podcasts in English

Podcasts in English jest arcyciekawym źródłem informacji, oferuje materiały na każdym poziomie zaawansowania. Co więcej, nagrania są dosyć krótkie, zazwyczaj poniżej 5 minut, idealne dla tych, którzy toczą codzienną walkę z czasem. Odnajdziesz tam ciekawe tematy, takie jak: „10 niezwykłych ciekawostek na temat Mistrzostw Świata” albo „zabawa w planking” (Google it!), a także mnóstwo dodatkowych materiałów.

POZIOM ZAAWANSOWANY

The English We Speak

W programie  The English We Speak, BBC skupia się na idiomach i kolokacjach, ostatni krok w opanowaniu do perfekcji języka. Nagrania są lekkimi rozmowami pomiędzy dwojgiem ludzi, którzy omawiają jeden zwrot/idiom na tydzień. Jeden z moich ulubionych odcinków skupia się na zwrotach „eye candy” and „sweet tooth”. A co najlepsze, idiomy są podawane w konkretnym kontekście, najlepszy sposób, by nauczyć się nowego słownictwa i podszlifować język.

Ucz się angielskiego z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj