GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 seriali Netflix, z którymi warto uczyć się hiszpańskiego

10 seriali Netflix, z którymi warto uczyć się hiszpańskiego

Czy kiedykolwiek czułeś się źle spędzając za dużo czasu oglądając Netflix? Pozbądź się poczucia winy, oglądanie seriali może być pożyteczne, zapoznaj się z naszymi 10 serialami na Netflix, z którymi warto uczyć się hiszpańskiego:

1. Dom z papieru (La casa de papel)

Pełen napięcia serial sprawi, że ledwo usiedzisz w fotelu (albo łóżku). Historia mężczyzny, który zrekrutował 8 osób, planując najbardziej śmiały napad w historii. Misja polega na włamaniu się do Królewskiej Mennicy Hiszpanii, by obrabować ponad 2 miliardy euro, ale zanim to nastąpi bohaterowie będą musieli zmierzyć się z policją i gronem zakładników…

Chcesz wiedzieć jak dobry jest serial? Początkowo był zaplanowany w wersji mini, ale ze względu na rosnącą popularność Netflix zdecydował się na zakup większej ilości sezonów.

2. Narcos

Serial pokazuje owianą złą sławą historię Pablo Escobara z niepozornej wioski w Kolumbii do narkotykowego króla. Zapoznasz się z ciekawą, ale i niezwykle brutalną rzeczywistością handlu narkotykami w Ameryce Łacińskiej, korupcji i związaną z nią politykami, a także zobaczysz w jaki sposób amerykańska socjeta zaangażowała się w tzw. “wojnę narkotykową”.

Sezony 1, 2 i 3 skupiają się na postaci Escobara i Kartelu Cali w Kolumbii, a sezon 4 opowiada historię Miguela Felixa Gallardo, meksykańską odpowiedź na Escobara.

3. Szkoła dla elity (Elite)

Kiedy trójka hiszpańskich uczniów z klasy robotniczej dostaje stypendium na najbardziej elitarnej szkole w kraju, akcja się zaczyna. Serial jest pełen zabronionego romansu, konfliktów a nawet morderstwa, które kończy się policyjnym śledztwem.

4. Nieposkromiona (Ingobernable)

Meksykański serial Netflixa porównywalny z House of Cards opowiada o życiu prezydenta państwa i pierwszej damy, którzy starają się spożytkować kadencję na promowaniu pokoju w kraju. Plany mocno się krzyżują i w efekcie mamy trzymającą w napięciu historię, która nie pozwala oderwać się od ekranu.

Jeśli lubisz jazdę bez trzymanki i nieoczekiwane zwroty akcji, ten serial jest dla Ciebie.

5. Paquitas Salas

Serial tak niespodziewanie popularny, że Netflix kupił go zaraz po pierwszy sezonie, opowiada historię agencji talentów, która zaczyna tracić wszystkich klientów, a kiedy odchodzi najważniejszy właścicielka oraz jej energetyczna ekipa pracowników zmuszeni są przemyśleć swój plan działania i znaleźć talenty, które mogą uratować ich firmę.

Jeśli lubisz komedię w hiszpańskim wydaniu, ten serial jest dla Ciebie.

6. Velvet

Osadzony w jednym z najbardziej prestiżowych domów mody Hiszpanii lat 50-tych, serial skupia się na romansie między spadkobiercą sklepu i jedną z krawcowych. Gdyby wszystko było takie proste. Zazdrość, pieniądze i rodzinne drama, sąsiedzi i klienci zmieniają historię miłosną w skomplikowany romans.

7. Klub Cuervos (Club de Cuervos)

Nieco ironiczny dramat opowiadający historię klubu piłkarskiego w Meksyku i walkę o spadek po śmierci właściciela.

Zabawny i oryginalny serial dla tych, którzy lubią łączyć piłkę nożną z komedią (i nauką hiszpańskiego oczywiście).

8. W czasach wojny (Tiempos de Guerra)

Serial producentów Velvet, dramat historyczny, który zabierze Cię w lata 20-ste XX wieku, do targanego wojną hiszpańskiego Maroko. W tym czasie panienki z wyższych sfer pracowały wolontariacko jako pielęgniarki, do przewidzenia: dramat, przygody i historie miłosne.

9. La Reina del Flow

Kolumbijski 82-odcinkowy serial o życiu autorki tekstów piosenek, która niesłusznie została skazana na więzienie. Kiedy po 17 latach w końcu wychodzi na wolność wyrusza na poszukiwania odpowiedzialnych za morderstwo w jej rodzinie. W tym samym czasie główna bohaterka musi zmierzyć się z faktem, że jej były kochanek ukradł jej notatnik z tekstami piosenek, dzięki którym się wzbogacił.

10. 3%

Serial jest co prawda po portugalsku, ale można włączyć hiszpańską wersję językową. Osadzony w dalekiej przyszłości ukazuje alternatywną rzeczywistość, w której społeczeństwo jest podzielone między bogatą kolonią a zubożałą peryferią Brazylii. Każdego roku, wszyscy 20-latkowie są testowani pod kątem ich przyszłości. Jeśli zdadzą egzamin dostają się do kolonii, jeśli obleją będą żyć w biedzie. Tylko 3% zdaje egzamin, co czyni go trudnym, a konkurencję silną a to oznacza, że nikt nie może być pewien przetrwania.

Odwołaj swoje plany na weekend i wybierz jedną z naszych propozycji (każda jest uzależniająca). Podziękujesz nam później.

Ucz się hiszpańskiego z EF w Hiszpanii!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej