GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

5 sposobów na spędzenie Walentynek

5 sposobów na spędzenie Walentynek

Niezależnie czy jesteś singlem, czy też w związku, Walentynki mogą być stresujące. Kwiaty czy czekolada? A co jeśli ukochana nie toleruje laktozy albo ma alergię na róże? A jeśli jesteś singlem jak z gracją obejść Walentynki?

Zamiast wydawać fortuny na kolejny romantyczny wieczór albo rozmyślać o tym, że nie masz nikogo do rozpieszczania, wyobraź sobie co jeszcze mógłbyś robić (i gdzie być) 14 lutego. Oto moja lista:

1. Surfing w Kostaryce albo Kapsztadzie

Nauka ujarzmiania fal może być nieco wymagająca, ale i przynosząca niesamowitą satysfakcję. Nie ma nic lepszego niż jazda na morskiej grzywie w miejscach takich jak Kostaryka czy Kapsztad (RPA), które są znanymi na całym świecie ośrodkami surfingu. I cóż, jest ryzyko, że staniesz twarzą w twarz z rekinem, ale prawdę mówiąc wolałbym to niż płacenie podwójnej stawki za walentynkowe menu w lokalnym włoskim bistro.

2. Spacer po Honolulu

Hawaje są jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, a Honolulu czy Oahu Island są perłami w koronie. Nie tylko rozpieści Cię bogactwo wyboru plaży i restauracji, mały wypad sprawi, że pokochasz piesze wędrówki. Spróbuj tylko Koko Crater czy Diamond Head. Kto wiem, może zboczysz nieco ze szlaku, spotkasz innego zagubionego turystę alias miłość Twojego życia?

3. Zakupy w Londonie

Jedno z najbardziej kosmopolitycznych i dyktujących trendy miast świata. Odnajdziesz tu niekończące się sieci butików, wszystko od Primarka po sklepy vintage na East Endzie. Jeśli podróżujesz ze swoim partnerem, zrób mu prezent i kup coś ładnego; a jeśli podróżujesz sam, kup coś tylko dla siebie. Ja już wiem, co bym wybrał.

4. Opalanie w Sydney

14 lutego jest raczej chłodnym dniem na północnej półkuli, za to południowa cieszy się słońcem. Dlatego też pięknie opaleni mieszkańcy Sydney spacerują po Bondi Beach w pełnej gotowości na romans, albo też dumnie trzymają równie opalonego ukochanego za rękę.

5. Preclowa randka w Berlinie

Szczerze mówiąc, większość z nas wybrałaby randkę ze świeżym, cieplutkim preclem zamiast z żywą osobą. A jeśli jednak masz kogoś przy boku i chcesz rozpieścić ją pysznym jedzeniem, dlaczego nie wybrać się na weekend do Berlina? Kulturalna stolica niemieckojęzycznego świata oferuje interesujące spostrzeżenia na temat tego co się dzieje kiedy miasto jest podzielone na dwie części. Berlin to także mekka dla osób uwielbiających imprezy do białego rana (a nawet dłużej). Znajdziesz tam także currywurst (kiełbasa z curry), która sprawi że zerwiesz ze swoim partnerem po to, by rozpieszczać regularnie swoje kubki smakowe.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Ucz się jednego z 10 języków w ponad 50 miastach świata

Dowiedz się więcej