GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

6 sposobów, by pozostać w kontakcie ze znajomymi za granicą

6 sposobów, by pozostać w kontakcie ze znajomymi za granicą

Utrzymywanie kontaktu ze znajomymi za granicą jest przyjemnym wyzwaniem. Na początku wody oceanu, bariery językowe i różnice kulturowe mogą być trudne do pokonania. Wciąż warte jest to wysiłku, gdyż dostarcza unikatowej lekcji, otwiera nowe drzwi i pielęgnuje relacje, których nie odnajdziesz we własnym kraju.

Dzięki technologii, nieustępliwości i wyobraźni znajomi rozsiani po całym świecie mogą cieszyć się jedynym swego rodzaju doświadczeniem, które cementuje relacje na całe życie.  A to wszystko bez potrzeby wychodzenia z domu.

1. Zaplanuj wirtualną noc filmową

Nawet jeśli dzielą Was tysiące kilometrów, wciąż jest to możliwe, by otworzyć paczkę popcornu ze znajomymi i obejrzeć wspólnie film. Dzięki technologii, jesteście w stanie zaplanować poniedziałkową noc filmową, wtorki na YouTube czy piżama party w atmosferze komedii romantycznych. Platformy takie jak Kast czy TwoSeven pozwalają na wspólne oglądanie filmów na Netflix czy YouTube. Bez problemu możecie oglądać razem ulubione seriale, dzieląc tym samym czas, naukę języka i śmiech. Zanim to sobie nawet uświadomicie będziecie razem recytować teksty ulubionych filmów i śmiać się z żartów z telewizji.

2. Quizy i gry online

Rozmawiaj na video czacie podczas grania na komputerze, graj razem z kolegą na Play Station albo poszukajcie razem jakiegoś quizu, by dowiedzieć się co lubi druga osoba.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć proponujemy Jackbox, który oferuje gamę wyboru. Od improwizowanej gry batalistycznej po magiczne zagadki morderstwa, bardzo prosty sposób, by zacząć się głośno śmiać i zapomnieć o dzielącym dystansie. Podczas gdy jedna osoba musi mieć fizyczny dostęp do sprzętu, inne mogą połączyć się za pomocą czegokolwiek co ma dostęp do Internetu.

3. Utrzymaj kontakt w starym stylu

Listy i kartki pocztowe zawsze pozostaną w dobrym tonie. Listy dają czas i przestrzeń na opisanie wszystkich ciekawych historii i aspektów kulturowych Twojemu zagranicznego znajomemu. Kartki pokażą fragment krajobrazu, w którym żyjesz. Są rzeczy, które znajomi żyjący daleko od siebie nie są w stanie zobaczyć, a za pomocą tych narzędzi będziecie w stanie pokazać ukryte momenty życia każdego z Was.

4. Załóż klub książki

Na każdy miesiąc wybierzcie książkę do czytania. Rodzaj książki zależy od Was; wybierz taką, która pokazuje kulturową różnorodność i przygotuj się na zabawną debatę albo też wybierzcie taką, która dotyka uniwersalnych uczuć i emocji. Zaplanuj regularny czat video na dyskusję, debatujcie i porównujcie kulturowe smaczki.

Jeśli nie jesteś w stanie ustalić wirtualnego spotkania, czas na eseje na Whatsappie i listy. Zawsze jest jakiś sposób, by wymienić informację. a jedyny koszt to trochę krakersów, intrygująca powieść i odrobina wolnego czasu. Niewielka cena w porównaniu z cenną inwestycją w umiejętności językowe i grono znajomych.

5. Postaw na kreatywność!

Badania pokazały, że aktywowanie kreatywnej części mózgu podczas nauki języka jest jedną z najefektywniejszych metod nauki. Internet zapewnia morze kreatywnych możliwości, a jeśli połączysz je z mówieniem, czytaniem czy pisaniem w języku docelowym bądź pewien, że bardzo szybko poprawisz swoje umiejętności. Dlaczego by nie założyć razem vloga? Albo nauczyć się razem gry na instrumencie? A co powiesz na odrobinę współzawodnictwa i ćwiczyć razem z aplikacją?

On podcastów online, by nagrywać wspólnie muzykę, po tablice online, by bazgrać na nich do woli, odnajdziesz nieskończoną ilość aplikacji do wypróbowania. Możesz nawet medytować razem, dzięki aplikacji takiej jak Headspace. Jeśli tylko zaczniesz myśleć w niestandardowy sposób odnajdziesz na pewno coś dla siebie.

6. Wykorzystaj media społecznościowe

No i oczywiście – korzystaj z dobrodziejstwa mediów społecznościowych. Publikuj memy, które rozśmieszą znajomych, wyślij rano krótką motywacyjną wiadomość i załóż czat grupowy, gdzie możesz zacząć dyskusję na temat nowego vloga. Nasza platforma, EF Campus Connect, zachęca kursantów to pozostania w kontakcie nawet jeśli kurs językowy się skończył.

Regularne korzystanie z platformy sprawi, że pasja poznawania języka i kultury pozostanie wciąż żywa, tak jak i dbanie i wzmacnianie przyjaźni.

Pozostań w kontakcie z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj