Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

BEST OF 2016: NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

BEST OF 2016: NAJPOPULARNIEJSZE ARTYKUŁY

Myślę, że możemy się zgodzić z tym, że 2016 rok był pełen wyzwań, ale i dobrych chwil. Tak jak na przykład 150 artykułów napisanych przez naszych autorów, by służyć Ci ciekawymi i pomocnymi poradami na temat PJK – podróżowania, języków i kultury.

Powitajmy ciepło te posty, które zdobyły największą oglądalność na całym świecie.

Ciesz się podróżą po zakamarkach pamięci i dobrze rozpocznij nowy rok. Do zobaczenia w styczniu!

– EF BLOG

G’DAY, MATE: 10 AUSTRALIJSKICH ZWROTÓW DO OPANOWANIA

G’day, mate. Jak się masz? Jeśli chcesz popracować nad zwrotami, które każdy Australijczyk ma we krwi i zanurzyć się w promieniach australijskiego słońca, poznając styl życia na krańcu świata, ten artykuł jest dla Ciebie.

6 BRYTYJSKICH ZWROTÓW, KTÓRE NIE MAJĄ SENSU

Uwielbiamy uczyć się ciekawostek na temat słownictwa, stąd post Toma jest idealny dla naszych czytelników. Wciąż jesteśmy w szoku, że waffle nie ma nic wspólnego z waflami.

12 NAJPIĘKNIEJSZYCH SŁÓW W JĘZYKU ANGIELSKIMI

Tym razem nasi autorzy prześledzili 750 000 angielskich słów, by stworzyć unikatową kolekcję, która bez dwóch zdań wzbogaci Twoje słownictwo.

JAK WYJAZD ZA GRANICĘ MOŻE ZMIENIĆ CAŁE TWOJE ŻYCIE

“Życie może być trudne przez chwilę, ale można by to jakoś przetrzymać, dzięki życiu w obcym kraju. Każdy powinien spróbować tego choć raz w życiu.” David Sedaris alias inspiracja dla artykułu Izabelli.

JAK SZYBKO NAUCZYĆ SIĘ ANGIELSKIEGO

Pamiętasz te ponad 750 000 słów po angielsku, o których wspominaliśmy przed chwilą? Erin dzieli się z nami radami jak opanować ten piękny język z uśmiechem na ustach.

10 NAJLEPSZYCH SERIALI DO NAUKI ANGIELSKIEGO

Nie chcemy zdradzić zbyt wiele na temat artykułu wspomnianego powyżej, ale jedną z metod na szybsze opanowanie angielskiego to oglądanie brytyjskich bądź amerykańskich seriali, a tutaj znajdziesz kompletny program.

10 NAJLEPSZYCH MIAST, BY CIESZYĆ SIĘ LATEM

Lilly Pulitzer powiedziała, że zawsze jest gdzieś lato. Trudno się z tym nie zgodzić, przedstawiamy listę 10 najlepszych miast, by cieszyć się nim cieszyć.

WIELKA BRYTANIA VS. USA: 10 WYRAŻEŃ, KTÓRE MUSISZ UŻYĆ W 2016

Nie chcemy zepsuć Wam niespodzianki, ale są wielkie szanse, że w 2017 r. będzie następny post o slangu i żargonie. Zanim to nastąpi, dlaczego nie poczytać o obowiązujących trendach w 2016r.?

A NAJPIĘKNIEJSZE JĘZYKI NA ŚWIECIE…

…znajdziesz w poście Livii. Niczego nie zdradzimy, jeśli powiemy, że artykuł może być idealną inspiracją dla każdego postanowienia noworocznego, które ma coś wspólnego z nauką języka.

10 ZWYCZAJÓW, KTÓRE ZROZUMIEJĄ TYLKO NIEMCY

Isabel, nasz ekspert w dziedzinie życia w Niemczech, podpowie nam jak uniknąć niepotrzebnego faux pas. Dowiesz się wszystkiego na temat chleba, punktualności, ubioru, a nawet wizyt w saunie.

 

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Kariera