GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Miami – EDUCATION FIRST

Miami – EDUCATION FIRST

Mimo młodego wieku i obaw, zdecydowałem się na kurs językowy w Miami Beach w EF Education First . Jednak z doświadczenia wiem, że są rzetelni i profesjonalni, nie miałem się czego bać (rok temu byłem w Bournemouth).

Po otrzymaniu wizy i długim locie przyjechaliśmy z naszym przyjacielem. Przeniesienie zabrało nas do akademika, gdzie czekała na nas uśmiechnięta obsługa. Zabrali nas do pokoi i życzyli miłego odpoczynku.

Następny dzień powinien być dniem organizacyjnym. Niektóre osoby napisały egzamin wstępny, aby sprawdzić swój poziom angielskiego, i odbyliśmy wycieczkę po mieście z innymi uczestnikami. Tym, co nas zaskoczyło, była przede wszystkim otwartość ludzi. Wszyscy chcieli wiedzieć, jak się nazywam, ile mam lat, skąd pochodzę i jakie mam plany na wieczór.

“Może zrobilibyśmy coś razem” – usłyszałem to w każdej chwili. Nie można się tam nudzić!

Czas na pierwszą lekcję angielskiego. Nie wyobrażałem sobie tego. Edukacja tam i moja obecna szkoła jest zupełnie inna. W Miami nauczyłem się słuchać, grać i dyskutować muzykę, pracując na laptopie, komputerze, komputerze. Nie spodziewałem się, że będę się nudzić podczas lekcji.

Po zajęciach mieliśmy czas dla siebie. Gdybym chciał pobiegać, zawsze był ktoś, kto chciałby iść ze mną. Jeśli chciałem iść do restauracji, porozmawiać, popływać, opalać się lub bawić – to była ta sama sytuacja. Nigdy się nie nudziłem, ale spotkałem wielu przyjaciół z całego świata, z którymi miałem do tej pory kontakt.

Największą korzyścią, jaką zauważyłem po podróży, była zerwana bariera językowa.

Moje przemyślenia przed odejściem – “Nie będę rozmawiał z ludźmi w innym języku, ponieważ popełniam wiele błędów, a oni mnie osądzą”.

Myślenie po opuszczeniu – “Wszyscy popełniają błędy, warto rozmawiać i rozwijać”

Chciałbym zachęcić wszystkich do rezerwacji wycieczek z EF. To będzie podróż twojego życia. Najlepsze wspomnienia z wakacji związane są głównie z EF. Jeśli masz pytania dotyczące podróży, napisz odważnie.

Podróżuj razem z EFDowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej