GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 sposobów, by poszerzyć horyzonty kiedy siedzisz w domu

10 sposobów, by poszerzyć horyzonty kiedy siedzisz w domu

Siedzenie w domu przez dłuższy czas może być niesamowicie frustrujące. Łatwo się irytujemy, nudzimy czy denerwujemy, szczególnie kiedy nie jesteśmy przyzwyczajeni do przebywania w pomieszczeniu przez tak długo. Ważne, byśmy dobrze wykorzystali ten czas; przygotowali sobie listę rzeczy do zrobienia, poszerzyli zainteresowania i wiedzę. To z pewnością pomoże nam przetrwać zamknięcie.

Nie martw się, wzięliśmy pod uwagę dobrze spędzony czas z Netflixem, zdrowy rozsądek przede wszystkim!

Lista 10 pomysłów na poszerzenie horyzontów kiedy siedzisz w domu:

1. Opracuj nowy rozkład dnia

Pierwsza rzecz: to pamiętaj by dbać o higienę życia codziennego. Jeśli Twoje obowiązki zostały zakłócone łatwo poczuć się rozbitym. Opracuj nowy grafik i trzymaj się go; staraj się wstawać o tej samej porze każdego dnia, zrób coś co wymaga większej aktywności, pamiętaj o przerwie obiadowej. Codzienna rutyna pomaga nam skupić się na tym, co mamy zrobić.

2. Naucz się czegoś nowego

Nagle masz dużo czasu do zagospodarowania, więc idealny moment na to, by zrobić coś, co zawsze chciałeś, ale nigdy nie miałeś czasu. Zapisz się na kurs online, yogę albo w końcu zacznij uczyć się nowego języka. Jeśli siedzisz z kimś w domu, możecie ćwiczyć razem.

3. Oglądaj filmy i seriale w obcym języku

Dobry pomysł, jeśli obecnie uczysz się języka obcego i chcesz poszerzyć słownictwo. Na Netflixie znajdziesz mnóstwo filmów w języku docelowym, nakręconych w pięknych miejscach. Jeśli uczysz się hiszpańskiego koniecznie obejrzysz “Romę”!

4. Pozostań w kontakcie

Czy to WhatsApp, Skype czy też rozmowa przez telefon, nigdy wcześniej nie było tak łatwo utrzymywać kontakt ze znajomymi i rodziną na całym świecie. Wyślij wiadomość starym znajomym i dowiedz się co u nich słychać. To też dobry czas, by popracować nad swoim profilem na LinkedIn i odświeżyć znajomości z kolegami ze szkoły czy pracy. W każdym razie, pamiętaj by pozostać w kontakcie ze światem.

5. Odkryj nową część w świata w kapciach

Literatura podróżnicza jest idealnym sposobem na przeniesienie Cię w czasie i przestrzeni, na tak długo jak tylko zechcesz. Po prostu wybierz inspirującą książkę osadzoną w kraju, w którym nigdy nie byłeś i pozwól się zagubić pośród stron.

6. Szef kuchni

Jaka jest najlepsza rzecz w siedzeniu w domu? Nieograniczony dostęp do kuchni! Jeśli możesz przejść się do warzywniaka, dlaczego by nie znaleźć ciekawego przepisu online albo w książce kucharskiej? Spróbuj egzotycznych dań i naucz się czegoś nowego!

7. Ćwicz się w ogrodnictwie

Jeśli masz możliwość wyjścia na zewnątrz, spróbuj swoich umiejętności w ogrodnictwie i zamień swój ogród w małe niebo. Jeśli nie masz ogródka spróbuj wyhodować drzewko awokado. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego od zasiania ziarna (w tym przypadku pestki) i obserwowanie jak roślinka rośnie. Uważaj, to może może powodować uzależnienia!

8. Zaplanuj kolejną przygodę

Być może nie jesteś w stanie teraz podróżować, ale z pewnością możesz podróż zaplanować. W Internecie możesz znaleźć bogactwo informacji na temat kraju lub miasta, do którego chcesz się wybrać, koniecznie zapisz sobie ciekawe miejsca do zobaczenia. Jeśli mówi mówi się tam w obcym dla Ciebie języku, naucz się kilku przydatnych zwrotów. Kiedy przyjdzie czas, jedyną rzeczą, którą będziesz musiał zrobić to kupienie biletu.

9. Wyłącz się

Internet może być czasem przytłaczający, więc pomyśl nad zmniejszenie czasu przez ekranem i odcięcia się na chwilę lub dwie. Przerwa od technologii może zdziałać cuda dla Twojego zdrowia psychicznego. Jeśli tylko możesz zostaw telefon w domu, przejdź się, by złapać oddech. Zrelaksujesz się, odpoczniesz i odświeżysz umysł, co prowadzi nas do ostatniego punktu…

10. …odpocznij

Dobrze jest mieć opracowany plan dnia kiedy jesteś w domu, ale i też jak często masz czas by się w pełni zrelaksować? Kiedy nieco zwolnisz i odpoczniesz od codzienności możesz odkryć jakiś kreatywny talent albo hobby o którym nigdy nie wiedziałeś.

Poszerzaj horyzonty z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj