GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

15 znaków, że uczyłeś się za granicą z EF

15 znaków, że uczyłeś się za granicą z EF

Nauka za granicą to doświadczenie jedyne w swoim rodzaju. Otworzy Ci drzwi, o których nawet nie marzyłeś i wkroczysz na ścieżki, których nie znałeś. Decyzja o kursie to pierwszy krok w stronę niespodziewanych sytuacji, które z czasem staną się codziennością.

Dziś otwierają się przed Tobą możliwości, o których nigdy nie myślałeś zanim zacząłeś uczyć się za granicą. Niezależnie od tego czy osiągnąłeś biegłość językową dzięki kursowi zagranicznemu, na pewno nabyłeś pewności siebie, poznałeś inną kulturę i jesteś gotowy na życiowe przygody.

1. Nigdy wcześniej nie byłeś tak pewny siebie

Szybko odnajdziesz się w nowym miejscu, komunikując się w języku, którego się uczysz. Od codziennych zakupów po poruszanie się komunikacja miejską, nauczysz się jak sobie radzić w codzienności spraw do załatwienia i nic Cię nie będzie już blokować. Osoba, która podróżuje po całym świecie poradzi sobie w każdej sytuacji.

2. Poznałeś miasto wzdłuż i wszerz

Tam byłeś, to widziałeś… życie życiem miejscowego w mieście marzeń pokaże Ci znacznie więcej niż utarte szlaki turystyczne czy centra handlowe. Jeśli któryś z Twoich znajomych będzie chciał tam pojechać, będziesz wiedział jak mu doradzić.

3. Wciąż używasz aplikacji My EF

Strona internetowa EF stała się ważną częścią Twojego życia. Od przeglądania planu zajęć po czatowanie z innymi kursantami, aplikacja niezbędna każdemu kursantowi EF. Zaglądanie do niej codziennie stało się takim przyzwyczajeniem, że wciąż to robisz od czasu do czasu.

4. Twoje konto na mediach społecznościowych przeżywa renesans

Jedną z pierwszych rzeczy, którą zrobiłeś kiedy przyjechałeś na kurs było zdjęcie, które udostępniłeś na mediach społecznościowych. Niezależnie czy było to wybrzeże w Miami czy też klasyczny Big Ben w Londynie, sfotografowałeś wszystkie znane miejsca i nie możesz przestać. Twój #tbt jest legendarny, a doświadczenie podróżowania nauczyło Cię tworzenia najlepszych chwil w życiu.

5. Apropos mediów społecznościowych, przeżywasz prawdziwą nostalgię!

Kiedy przejrzysz profil EF na Instagramie możesz poczuć powiew nostalgii. Przed wyjazdem za granicę nie znałeś odczucia tęsknoty za miejscem, w którym nigdy wcześniej nie byłeś.

6. Grono znajomych na całym świecie

Czy kiedykolwiek pomyślałeś, że Twoi najlepsi znajomi będą mieszkać w kompletnie innej części świata? Po powrocie zza granicy będziesz miał znajomych nie tylko w innych częściach miasta, ale i w innych częściach globu! Co więcej, już zaplanowałeś kiedy ich odwiedzić.

7. Kolejny wyjazd za granicę jest na wyciągnięcie ręki

Jedną z najlepszych rzeczy jeśli chodzi o naukę za granicą jest fakt, że zawsze możesz tam wrócić. Możesz korzystać z możliwości, które dają bycie Ambasadorem EF – bezpłatne podróże, nowe doświadczenia i możliwość pozostania w kontakcie ze znajomymi, których poznałeś za granicą.

8. Śnisz w obcym języku

Mówi się, że sny w obcym języku, oznaczają, że biegle go opanowałeś. Nie tylko mówisz i rozumiesz co się do Ciebie mówi, ale i śnisz w nim. Zdarza Ci się to tak często, że nawet tego już nie zauważasz.

9. Osiągnąłeś biegłość w nawigacji

Poruszanie się po okolicy nie stanowi dla Ciebie problemu. Niezależnie czy trzeba ogarnąć metro w Nowym Jorku, dojechać gdzieś tramwajem w Toronto, czy też autobusem w St. Julian’s. Osiągnąłeś biegłość w poruszaniu się komunikacją publiczną.

10. Twoja kariera zawodowa znalazła się na nowej ścieżce

Podczas studiów warto zacząć myśleć o życiu zawodowym. Dla większości studentów ważne jest odnaleźć pracę, którą lubią i są do niej dobrze przygotowani. Nauka za granicą daje szansę na przygotowanie się do zmian w życiu.

11. Czujesz się u rodziny goszczącej jak u siebie w domu

Miałeś cudowną rodzinę goszczącą, która pokazała Ci wszystko co miasto ma do zaoferowania. A po jakimś czasie zacząłeś czuć się jak u siebie w domu, bo spędzałeś tam tyle czasu, co odwiedzając znajomych w EF Residency. Tęsknisz za domowym jedzeniem i wypróbowałeś kilku przepisów, których nauczyłeś się mieszkając za granicą.

12. Podejmujesz mądrze decyzje

Chciałeś wybrać się na wycieczkę do Wielkiego Kanionu i Las Vegas, a do tego zrobić zakupy, wybrać się na wycieczkę samochodem i jeść w każdej dobrej restauracji w promieniu 50 kilometrów. W pewnym momencie będziesz musiał dokonać wyboru, co możesz, a czego nie możesz zrobić. Będziesz wiedział na co wydać pieniądze i jak zorganizować swój wyjazd.

13. Nauczyłeś się niecodziennego języka

Nie mamy na myśli języka nauki. Okazuje się, że niewielu znajomych z kursu mówi w Twoim rodzimym języku. Wykazałeś niezwykły wysiłek, by nauczyć się komunikować w języku obcym, ale kiedy nie przyniosło to skutku, zacząłeś używać przedziwnego chrząkania, gestów i zwrotów. Poważnie myślisz, by napisać o tym książkę. Świetny sposób, by dotrzeć do nowych kursantów.

14. Tęsknisz za ekipą EF

Poznałeś mnóstwo ludzi z całego świata, a kiedy już o tym mowa na pewno będziesz tęsknił za organizatorami kursu. Nauczyciele, pracownicy recepcji oraz Activity Team byli z Tobą na każdym kroku przygody. Nigdy ich nie zapomnisz.

15.Czujesz się obywatelem świata

Kiedy zapisałeś się na kurs językowy za granicą pewnie czułeś się niepewnie z myślą, że będziesz tak daleko od domu. Kiedy już to się stało, jesteś w stanie wyobrazić sobie siebie mieszkającego wyłącznie gdzieś za granicą. Pewnego dnia będziesz wiedzieć, jak tego dokonać.

Zacznij planować kolejną przygodęDowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej