Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

5 wymarzonych stażów

5 wymarzonych stażów

Twoje pierwsze kroki na rynku pracy mogą być dość trudne, dlatego staż może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Czasami kończy się propozycją stałej współpracy, więc to idealny sposób na pokazanie firmie na co Cię stać, zanim podpiszesz umowę. Rynek stażów jest bogaty, znajdziesz na nim prawdziwe perełki, stworzyłem listę 5, które każdy chciałby mieć, ale prawdopodobnie myślimy, że nas na nie nie stać.

Under Armour

Jeśli nie wystarczy Ci sam fakt pracy dla jednej z lepszych marek sportowych, firma nazwała swój letni staż Summer League, nie tylko brzmi to dobrze, ale i jest to coś, o czym skrycie marzysz. Co więcej, pracownicy ćwiczą w ubraniach Under Amour podczas przerwy na lunch i każdy jest naprawdę wysportowany. A może to tylko moje marzenia.

Czy możesz tam pracować? Być może, ale tylko jeśli mieszkasz w USA.

Facebook

Kto nie chciałby pracować dla jednego z najbardziej znanych portali społecznościowych? Facebook ma setki działów, które pracują nad róznonodnymi produktami, ciekawie byłoby zobaczyć co kryje się na fan page’m pełnym memów. Co więcej, Facebook ma kilka biur w Europie, a to oznacza większe możliwości stażu.

Czy możesz tam pracować? Nie dowiesz się, póki nie spróbujesz!

EF Education First

Gigant oferujący usługi edukacyjne w 2017 r. został okrzyknięty numerem jeden na liście miejsc do pracy przez Boston Globe. Idealne miejsce na staż dla kogoś kto jest uzależniony od języków, kultury i podróżowania. Tzw. Global Interns zostają wysłani do 3 z ponad 50 wybranych przez siebie biur i kampusów EF na całym świecie, spędzają miesiąc w każdym z nich. Osobiście wybrałbym Hawaje, Australię i Singapur, choć prawdopodobnie nie mógłbym się tam skupić na pracy – #beachlife #sorrynotsorry.

Czy możesz tam pracować? Jest to możliwe. Aplikować należy do 31 marca 2018 r.

Vogue

Jeśli jest coś, co nauczyliśmy się z filmu Diabeł ubiera się u Prady, to fakt, że producenci mody nie biorą jeńców. Możesz sobie wyobrazić, że staż w jednym najbardziej znanych magazynów mody to nie łatwy i przyjemny spacerek. Praca wymaga siedzenia na telefonie, rozmów z agentami PR i szukania brakujących ubrań droższych niż dom Twoich rodziców. Za to będziesz świetnie wyglądał każdego dnia, to bez wątpienia ogromny plus.

Czy możesz tam pracować? Tak, jeśli NAPRAWDĘ lubisz modę.

NASA

Nie będę czarować: wszystkie informacje na temat stażu w NASA zawierają mnóstwo technicznych terminów, co mnie niesamowicie irytuje. Choć z tego co zrozumiałem NASA oferuje wachlarz stażów w zależności od tego czego uczyłeś się w szkole (albo tego co chcesz studiować na uczelni wyższej), a tego jak bardzo jesteś obeznany w tematyce statków kosmicznych.

Czy możesz tam pracować? Jeśli jesteś w stanie zrozumieć stronę internetową NASA, nie wahaj się!

Zastanawiasz się nad stażem EF?Dowiedz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Kariera