GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 powodów, dla których podróżowanie jest najlepszym sposobem nauki (i dlaczego życie bez niego byłoby nudne)

10 powodów, dla których podróżowanie jest najlepszym sposobem nauki (i dlaczego życie bez niego byłoby nudne)

Jeśli potrzebujesz jeszcze powodów… każdy z nich jest wystarczającym, żeby zarezerwować lot!

1. Podróżowanie to odkrywanie

Ludzie; jesteśmy różnorodnym gatunkiem, szczęśliwie zamieszkującym niemal każdy zakątek świata. Wszyscy wzrastaliśmy w różny sposób, w unikatowych kulturach i tradycjach, w skali narodowej i lokalnej. Podróżowanie po świecie oznacza odkrywanie nieznanych, ciekawych kultur, uczenie się starych zwyczajów i wierzeń i poznawanie życia ludzi w różnych środowiskach.

2. Podróżowanie to zwiedzanie

Wspinaj się na szczyty gór, by cieszyć oczy niezapomnianym widokiem, przechadzaj się krętymi, brukowanymi uliczkami, poszukując ukrytych kawiarni, odkrywaj bogatą architekturę i zabytkowe kościoły. Każde miejsce jest jedyne w swoim rodzaju i tylko czeka, byś je odkrył. A to oznacza cały bagaż różnorodnych wspomnień do kolekcji.

3. Podróżowanie to niezapomniane uczucie

W którymś momencie poczujesz mieszankę ekscytacji, strachu, radości, tęsknoty za domem i zadowolenia. Podróżowanie może być prawdziwym rollercoasterem, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Kiedy już zakosztujesz podróżowania  i poczujesz zew przygody, zwiedzając nowe miasto Twoja dusza i serce będą domagać się więcej.

4. Podróżowanie to niezależność

Podróżowanie jest jedynym w swoim rodzaju doświadczeniem. Opuszczasz rodzinne gniazdo i uczysz się dbania o siebie, rozwiązywania problemów i przetrwania, a także że jesteś gotowy na wszystko, co przyniesie Ci życie. Jesteś silny i na pewno dasz sobie radę!

5. Podróżowanie to poznawanie nowych ludzi

Budowanie relacji pomiędzy innymi podróżującymi, swoimi znajomymi z kursu językowego czy rodziną goszczącą nie tylko ubogaci Twoje doświadczenie, ale pomoże Ci zbudować wyjątkową sieć kontaktów. Włóż wysiłek w poznawanie nowych ludzi, nigdy nie wiesz do czego może to doprowadzić (a tak poza tym zaprzyjaźnienie się z 10 osobami na całym świecie da Ci pretekst do dalszego podróżowania!).

6. Podróżowanie do rozumienie

Kiedy zajadasz się tapas z miejscowymi w Barcelonie, pomagasz w ochronie żółwi morskich, które składają jaja na plaży w Kostaryce czy kosztujesz szybkiego życia w Nowym Jorku, stajesz się częścią grupy ludzi, którzy widzą świat w inny sposób. Doświadczyłeś rzeczy tak różnych od miejsca, w którym się wychowałeś i widzisz, że każdy kraj i każda społeczność jest jedyna w swoim rodzaju. Zrozumiałeś, że to różnice czynią ludzi tak ciekawymi, choć śmiech, wspólne wspomnienia czy wartości przypominają nam, że w gruncie rzeczy wszyscy jesteśmy do siebie podobni.

7. Podróżowanie to nauka

Kursy językowe za granicą to fantastyczny sposób, by połączyć podróżowanie z nauką, szczególnie nauką nowego języka. Eksperci są zgodni, że jednym z najszybszych sposobów, by osiągnąć biegłość językową jest wyjazd za granicę; zanurzenie się w języku sprawia, że nauka przybiera na jakości i szybkości.

8. Podróżowanie to komunikacja

Jesteś przyzwyczajony to rozmów w swoim ojczystym języku, ale podróżowanie oznacza prawdziwą komunikację. Nauczysz się nowego języka znacznie szybciej niż w rodzinnym mieście jeśli rozmawiasz z miejscowymi w ich ojczystym języku na co dzień. Szybko nauczysz się wyrażania potrzeb za pomocą gestów, mimiki i lokalnych kolokwializmów, a nie tylko wyrażeń z podręcznika.

9. Podróżowanie jest wymagające

Podróżowanie w miejsce, w którym jeszcze nie byłeś może przynieść mieszane emocje, ale i mnóstwo satysfakcji. Postaw cobie cel. np. tango w Buenos Aires czy przechadzka pod kwitnącymi kwiatami wiśni w Tokio i poszukaj informacji jak możesz zrealizować swój cel. To jak układanie puzzli, z początku trudne, ale efekt zapiera dech w piersiach.

10. Podróżowanie to…

…oprócz możliwości zdobycia wiedzy akademickiej, podróżowanie jest fantastycznym sposobem na poznanie siebie. A mieszkanie za granicą sprawia, że nabierasz pewności siebie. Częste podróżowanie pozwoli Ci odpowiedzieć na odwieczne pytanie: “kim jestem?” i “co chce robić ze swoim życiem?”. A to pomoże Ci budować przyszłość.

Odkrywaj świat z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej