GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Halloween (dla leniwych)

Halloween (dla leniwych)

Od 2 tysięcy lat ludzie obchodzą święto zwane Halloween. Wszystko zaczęło się w Irlandii kiedy co Celtowie świętowali festiwal “Samhain”, by upamiętnić zmarłych i powitać nadchodzącą zimę. Obowiązywały specjalne stroje, urządzano ogniska, by wokół nich tańczyć.

Obecnie obchodzimy wszystko co jest przerażające i nienaturalne, czasem przebierając się za potwory, zbierając słodycze od ludzi. Organizacja ogniska, rytualne tańce czy przebieranie się, by wyciągnąć słodycze od sąsiadów wymaga wysiłku i może być męczące.

Więc zebraliśmy garść nieco mniej wymagających pomysłów, by wprowadzić się w nastrój Halloween…

Przeczytaj książkę! Na przykład…

  • Harry Potter

Nie ma nic bardziej trafnego jeśli chodzi o potwory, magię i super moce jak Hermiona i jej gang. Zacznij chronologicznie, od pierwszej części, albo po prostu zacznij czytać. Bez dwóch zdań:  “Więzień Azkabanu” jest najlepszy!

  • Frankenstein

Gotycki horror Mary Shelley o szalonym naukowcu i makabrycznym potworze z pewnością wprowadzi Cię w nastrój Halloween. Co prawda historia ma 200 lat, ale uwierz nam: wciąż jest aktualna.

  • Stephen King

Mistrz horroru. Jedne z najlepszych powieści to “Lśnienie”, “Miasteczko Salem”, “Carrie” i “Misery”. Spędzisz nad nimi całe noce.

Masz trochę czasu do zabicia? Spróbuj serialu na Netflix

  • Dark (niemiecki serial)

Bardzo dobry serial w stylu science-fiction. W małym miasteczku w Niemczech (gdzie cały czas jest pochmurno lub pada) znika dziecko. Dziwne rzeczy zaczynają się dziać w lesie, a także w podejrzanej elektrowni atomowej nieopodal. Wszystko zaczyna do siebie pasować…

  • The Walking Dead

Post apokaliptyczny serial o zombie jest jednym z najbardziej popularnych w USA. Trochę spadł na jakości w ostatnich sezonach, ale początek jest naprawdę super! Ułóż się wygodnie na kanapie i przygotuj się na widok zombie jedzących ludzi.

  • Dexter

Ok, ok może to nie jest typowo Halloweenowy serial, ale fabuła jest całkiem mroczna i zakręcona! Kiedy ostatnim razem oglądałeś film, w  którym Twój ulubiony bohater jest seryjnym mordercą? Później nam podziękujesz.

Chcesz czegoś do posłuchania w drodze? Posłuchaj naszej playlisty:

  • EF Ed

Obejrzyj film

  • Ciche miejsce

Wciągający horror o rodzinie walczącej o przetrwanie w walce z przerażającymi potworami, których zwabia najmniejszy hałas. Więc trzeba zachować kompletną ciszę, nawet kichanie jest zabronione. Obejrzyj ten film w ciszy, by zwiększyć efekt. A to oznacza rezygnację z popcornu.

  • Inni

Standardowy film o nawiedzonym domu. Kobieta zabiera dwójkę swoich dzieci do opuszczonej posiadłości, czekając na powrót swojego męża z drugiej wojny światowej. Z biegam czasu wszystko zaczyna przerażać…serio przerażać.

  • Babadook

Niskobudżetowy horror o matce, jej synu i potworze, który nawiedza go w snach. Daje popalić! Napięcie budowane jest powoli, od delikatnego niepokoju po przejmujący do kości strach na samym końcu. Wow!

Przeżyj Halloween w USA!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej