GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 najlepszych miast dla wegetarian (i miłośników jedzenia)

10 najlepszych miast dla wegetarian (i miłośników jedzenia)

Coraz więcej ludzi decyduje się na wykluczenie mięsa ze swojej diety z przyczyn etycznych lub ekologicznych. Czasy kiedy wegetarianie byli zbywani parującymi warzywami i krzywym spojrzeniem już dawno minęły. Obecnie restauracje, kawiarnie i piekarnie  rozsypane po całym świecie, oferują pyszne bezmięsne przekąski.

Niezależnie od tego, czy jesteś zdeklarowanym wegetarianinem, czy tez po prostu lubisz dobrze zjeść, przygotowaliśmy listę miast (kolejność nie ma znaczenia), gdzie można rozkoszować się przepysznym bezmięsnym posiłkiem.

1. Los Angeles

Jeśli chodzi o jedzenie, możesz spokojnie liczyć na Los Angeles. Miasto po brzegi wypełnione jest ludźmi, którym zdrowe żywienie nie jest obce. Wegetarianizm na dobre zagościł w Mieście Aniołów, od przygotowywanych na miejscu dań w Vestation  po stół w farmerskim stylu w The Green Temple. Miasto jest rajem dla najbardziej wymagających podniebień.

2. Nowy Jork

Chyba nie dziwi fakt, że Nowy Jork znalazł się na liście miast, w których można dobrze zjeść. Znajdziesz tam ponad 25000 restauracji, wiele z nich serwuje kuchnie wegetariańską. Wystarczy wspomnieć Ladybird, Dirt Candy czy Superiority Burger.

3. San Francisco

Trzecie amerykańskie miasto znajdujące się w czołówce wegetariańskich restauracji to San Francisco. Oprócz niezliczonej ilości wegetariańskich knajp takich jak Nourish café, Greens restaurant czy japońskiej kuchni serwowanej w Cha-Ya, możesz także zaopatrzyć się w bezmięsne przekąski w wysokim klasie automacie Eatsa.

4. Seattle

Wraz z innymi amerykańskimi miastami, Seattle, biorąc pod uwagę sieć wegetariańskich restauracji rozsianych po całym mieście można powiedzieć, że także postawiło na wegetarianizm w ostatnich latach. Wpadnij do Plum Bistro czy Veggie Grill na przepyszne proste potrawy.

5. Berlin

Stolica Niemiec ma znacznie więcej do zaoferowania niż światowej klasy sztuka i moda, okazuje się też być wegetariańskim niebem. Kopps pośród wielu restauracji wegetariańskich wydaje się być na szczycie. Założona przez mięsożercę, który chciał podjąć się nowego wyzwania, odtąd restauracja stała się ulubionym miejscem wszystkich wegetarian i wegan zamieszkujących miasto.

6. Toronto

W ostatnich latach Toronto zanotowało stały wzrost w konsumpcji pożywienia pochodzenia roślinnego. Wiele miejsc zaopatruje się w produkty wegetariańskie, a nawet wegańskie. Stawiając na wegańskie menu Planta, która promuje równowagę środowiskową, oferuje innowacyjną kuchnię z wysokiej jakości składnikami. Kupfert & Kim jest także świetnym miejscem, które stawia na ochronę środowiska, serwując roślinne dania, z zamysłem, by produkować jak najmniej resztek i śmieci.

7. Singapur

Singapur może się pochwalić bogactwem wegetariańskich restauracji, przyciągając kuchnię z całego świata. Sprawdź Loving Hut, by zakosztować świeżych, codziennie przyrządzanych potraw oraz Herbivore, japońską restaurację z przepysznym tradycyjnym jedzeniem z odrobiną nowoczesności.

8. Londyn

Londyn jest niezaprzeczalnie królem wegetariańskiego jedzenia w Anglii. Dzięki różnorodnej populacji miasta, wegetariańskie restauracje oferują bogactwo potraw. Jeśli lubisz posiłki w formie bufetu spróbuj Ethos, a jeśli lubisz potrawy na małych talerzach, którymi możesz się podzielić ze znajomymi koniecznie przejdź się do Bühler & Co.

9. Paryż

Odnalezienie wegetariańskiej restauracji w mieście mięsożerców było prawdziwym wyzwaniem. Mimo to, Francja stopniowo przystosowywała się do zmieniających się trendów i stała się domem dla tysiąca wegetariańskich restauracji, z Paryżem na pierwszym miejscu. W Hank Restaurant możesz znaleźć wiele przepysznych bezmięsnych dań, na czele z fantastycznym wegetariańskim burgerem.

10. Sydney

Badania przeprowadzone w 2016 r. pokazały, że ponad 2 miliony Australijczyków to wegetarianie. Wygląda na to, że mieszkańcy Antypodów przeszli na bezmięsny styl życia, co przekłada się na różnorodność wegetariańskich możliwości w Sydney. Jeśli zdecydujesz się na wizytę w tym pięknym mieście, koniecznie wpadnij do Bodhi i Mother Chu’s.

Ucz się z nami za granicą (i najedz się do woli!)Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Ucz się jednego z 12 języków w ponad 50 miastach świata

Dowiedz się więcej