GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

10 ukrytych skarbów Perth

10 ukrytych skarbów Perth

Jest dużo więcej do zobaczenia w Zachodniej Australii niż piaszczyste plaże, porywiste rzeki i znane na całym świecie ogrody botaniczne. Skorzystaj ze wszystkiego co Perth ma do zaoferowania, dzięki naszemu przewodnikowi, który pomoże Ci odkryć ukryte skarby.

1. Alfred Cove

Przepiękna Swan River przepływa przez Perth, a na jej wybrzeżach znajdziesz mnóstwo popularnych parków i placów zabaw. Zamiast dołączenia do tłumów, przejdź się na południowy brzeg do  Alfred Cove. Na błotnistym nabrzeżu wśród trawy morskiej zbudowano niezliczoną ilość deptaków i punktów widokowych, które są odwiedzane przez różne gatunki ptaków wędrownych, idealne miejsce na obserwacje i delektowanie się ciszą i spokojem.

2. Claisebrook Cove

Od Victoria Gardens do wschodniej części Perth, Claisebrook Cove jest jedną z najbardziej malowniczych i póki co, najmniej znanych dzielnic. Dopiero co przeszła przez wielką rewitalizację, która przekształciła wybrzeże w tętniące energią restauracyjną, kawiarnianą, rowerową i kajakową miejscówkę, gdzie można zarzucić wędkę i łowić ryby. Możesz złapać autobus CAT za darmo i wysiąść na ostatnim przystanku.

3. Secret Garden Cafe

W południowej części miasta, tradycyjne drewniane podwórze  Secret Garden Cafe daje uczucie przebywania w spokojnej oazie w środku miasta. Wejdź do środka i skieruj swoje kroki ku ogrodowi, pieczołowicie udekorowany zielony raj na tyłach, oferuje najlepsze stoliki. Od śniadania przez lunch po kolację, nie wspominając o lokalnie palonych ziarnach kawy i australijskim winie, nie ma złego momentu na wizytę w tym miejscu.

4. Marmion Marine Park

Pierwszy morski park w Zachodniej Australii, jedno z najlepszych miejsc na nurkowanie w Perth. Marmion  może pochwalić się płytkimi rafami koralowymi, małymi wysepkami, podwodnymi jaskiniami, czystymi lagunami i wrakami statków, wszystko to przepełnione kolorami wodnego świata. Ho tego humbaki przepływają przez ciepłe wody w maju, wrześniu i październiku, podczas corocznej migracji. Przejdź się w stronę rozciągniętego pasu wybrzeża pomiędzy North Beach i Sorrento, by uniknąć turystów.

5. Heirisson Island

Wyspa ta znajduje się na Swan River we wschodniej części Perth i jest naturalnym rajem w środku miasta. Łatwo się do niej dostać, gdyż historycznie jest punktem przecięcia szlaków oraz ważnym miejscem dla ludu Noongar. Odnajdziesz tam także małą populację wypoczywających kangurów, którzy nie mają nic przeciwko przechadzającym się ludziom. Łatwo można je zobaczyć chowające się w cieniu.

6. Sneaky Tony’s

Sneaky Tony’s  to tajny bar, nawiązujący do czasów prohibicji, ukryty jest w Northbridge co sprawia, że jest doprawdy “ukrytym skarbem”. Nawet jeśli uda Ci się znaleźć wejście wciąż potrzebujesz hasła, by cieszyć się menu pełnym koktajli na bazie rumu. Każdego weekendu hasło zmienia się, a możesz je odnaleźć na stronie lokalu na Facebooku.

7. Mettam’s Beach

Świetnym miejscem na pływanie, który nie jest tak zatłoczone znajduje się na Miami Beach, trochę na północ od popularnej Trigg Beach. Przybrzeżna rafa chroni plażę i tworzy naturalny kamienisty basen, a to oznacza, że woda tam jest spokojna. Nie zapomnij sprzętu do nurkowania, plaża jest częścią chronionego Marmion Marine Park, więc podwodne życie jest bogate i różnorodne.

8. Fremantle Prison Tunnel

By zobaczyć kompletnie inną stronę Perth, zamień słoneczne plaże i ulice w centrum miasta na Fremantle Prison Tunnels. Załóż uprząż i wejdź w podziemne korytarze, używając serii drabinek przenieś się w czasie, by odkryć bogatą historię Perth. Tunele zostały wykopane przez więźniów, którzy przypłynęli z Wielkiej Brytanii w XIX wieku, kiedy to praca była uznawana za formę kary.

9. Lucky Chan’s Laundry + Noodle Bar

Perth jest domem wielu barów na dachu, które są bardzo popularne wśród turystów, za to w Northbridge jest popularny wśród miejscowych. Menu jest bogate w dania z makaronem, delikatne baozi (gotowane kluski na parze charakterystyczne dla kuchni chińskiej i malezyjskiej) i pierożki. Kolorowy miejski wystrój nadaje temu miejscu świeżości i czyni unikalnym. TO jest zdecydowanie miejsce w Perth na pyszny azjatycki posiłek.

10. Garden Island

Niedaleko od wybrzeży Rockingham znajduje się niepozorna wyspa (10 km długa i 1,5 km szeroka), która choć nieco zapomniana przez historię oferuje ciche, malownicze plaże na piknik i las na wędrówki . Na południu znajduje się port marynarki, ale północna część jest otwarta dla turystów, łatwo się do niej dostać dzięki drodze z kontynentu. Zawsze możesz wynająć kajak lub łódkę, by dostać się tam we własnym tempie.

Podróżuj razem z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Ucz się jednego z 10 języków w ponad 50 miastach świata

Dowiedz się więcej