Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

8 niesamowitych sposobów na spędzenie czasu za granicą

8 niesamowitych sposobów na spędzenie czasu za granicą

Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe za granicę, ale nie jesteś pewien co mógłbyś tam robić? Bez znaczenia czy właśnie skończyłeś studia, masz przed sobą wakacje do zaplanowania, czy po prostu chcesz zrobić sobie przerwę od codziennego, szarego życia, dla każdego znajdzie się coś ciekawego. Przedstawiamy listę naszych niezawodnych propozycji:

WERSJA KLASYCZNA: KURS JĘZYKOWY ZA GRANICĄ

Możesz uczyć się wybranego języka w wymarzonym miejscu. Od Londynu po Paryż, Barcelonę, Nowy Jork i Tokio – nie ma żadnych ograniczeń. Większość kursów językowych dostosowywana jest do potrzeb słuchacza. Wszystko zależy od intensywności, czasu trwania kursu i tego, czego chcesz się nauczyć. W zależności od Twojego grafiku, możesz spędzić miło czas na odkrywaniu nowych możliwości, dobrej zabawie z nowymi znajomymi, rozwijaniu własnych zainteresowań, albo na przygotowaniach do profesjonalnego certyfikatu językowego, jakim jest na przykład egzamin Cambridge (FCE, CAE, CPE).

KLUCZ DO KARIERY – STAŻ ZAGRANICZNY

Staż zagraniczny może być kamieniem milowym na drodze ku Twojej wymarzonej karierze, pomoże otworzyć Ci oczy na interesujące możliwości. Możesz pokazać swoim przyszłym pracodawcom jakim niezależnym i otwartym człowiekiem jesteś, zdobędziesz cenne doświadczenie i, oczywiście, podszkolisz język. Ah, i nie zapomnij o pewności siebie, którą nabierzesz, a także o sieci kontaktów i przyszłych znajomych z całego świata, których przyniesie Ci staż zagraniczny.

PRZERWA W STUDIACH – SEMESTR ZA GRANICĄ

Po roku albo dwóch na uczelni, semestr za granicą może być świetnym sposobem na dodanie smaczku Twoim studiom, ale też i CV. Wraz z uczęszczaniem na zajęcia na swoim kierunku poznasz środowisko akademickie w nowym kraju. Uwieńczeniem będą nowe kontakty i międzynarodowe przyjaźnie.

WIĘKSZE WYZWANIE – STUDIA ZA GRANICĄ

Jeśli jesteś zainteresowany dłuższym pobytem, zastanów się nad studiami licencjackimi lub magisterskimi za granicą. W Wielkiej Brytanii studia magisterskie trwają od roku do dwóch lat (rok jest bardziej powszechny, jeśli tylko nie są wymagane badania naukowe). W przeciwieństwie do studiów w Twoim kraju ukończysz je ze świetną znajomością angielskiego.

ZANURZ SIĘ W ŻYCIE RODZINNE – PROGRAM AU PAIR

Jeśli chcesz zanurzyć się w nowej kulturze żyjąc z miejscową rodziną i zajmując się dziećmi, praca jako opiekunka do dziecka może być dla Ciebie opcją. Warunkiem wstępnym jest wiek (program przeznaczony jest dla ludzi pomiędzy 18 a 26 rokiem życia) i należy mieć doświadczenie w pracy z dziećmi jako niania lub nauczyciel przedszkolny. Doświadczenie pracy jako au-pair może być niezwykle przydatne, jeśli myślisz o karierze w edukacji. Świetny sposób na spędzenie czasu za granicą bez konieczności wydawania oszczędności życia. Zakwaterowanie i wyżywienie są zazwyczaj zapewnione, otrzymasz też niewielkie kieszonkowe.

NA SZLAKU PRZYGODY! – PROGRAM WORK & TRAVEL

Jeśli jesteś poszukiwaczem przygód, praca sezonowa za granicą może być dla Ciebie ciekawą propozycją. Work&travel to jeden z najciekawszych i najbardziej ekscytujących sposobów na poznanie kultury nowego kraju, choć wymaga dobrej organizacji i dozy elastyczności. Mieszkanie w hostelu, na kempingu, pracując przy zbiorach owoców, jako pomoc biurowa, czy w knajpie jako kelner, nie każdemu może się podobać, ale w zamian będziesz miał okazję zasmakowania miejscowego stylu życia. Jeśli nie spodoba Ci się praca czy miejsce, w którym mieszkasz, możesz po prostu wyjechać do innego miasta.

WYJAZD SEZONOWY – SZKOŁY LETNIE

Szkoły letnie są idealnym sposobem na zakosztowanie studenckiego życia za granicą. Spędzisz wakacje na zajęciach, poznawaniu nowego kraju i ludzi z całego świata. Szkoły letnie są świetnym sposobem na udane wakacje, podczas których nie tylko czegoś się nauczysz, ale i będziesz miał możliwość podróżowania i zwiedzania ciekawych miejsc.

ZMIENIAJ ŚWIAT – WOLONTARIAT

Jeśli chcesz coś robić pożytecznego będąc za granicą, weź pod uwagę wolontariat. Bez znaczenia skąd jesteś, czy jakie masz zainteresowania, jest wiele organizacji potrzebujących wsparcia i ludzi, na których można liczyć. Robiąc coś dobrego dla innych, nauczysz się sporo o samym sobie, poznasz nową kulturę i podciągniesz swoje umiejętności językowe. Wolontariat to czynienie dobra, które wróci do Ciebie w przyszłości.

Wyjazd za granicę to zawsze dobry pomysł. Bez znaczenia dokąd lecisz i jak to sobie wszystko zorganizujesz. Zdobycie cennego doświadczenia, nauka języka, nawiązywanie nowych znajomości i poszerzanie horyzontów myślowych – ten czas spędzony za granicą znacząco zmieni Twoje życie.

Przeżyj przygodę życia z EF i ucz się języków.Dowiedz się więcej

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Kariera