GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Jak dobrze wykorzystać czas w domu: ucz się angielskiego leżąc na kanapie

Jak dobrze wykorzystać czas w domu: ucz się angielskiego leżąc na kanapie

Życie w świecie internetu ma swoje dobre strony, szczególnie jeśli chodzi o naukę języka: minęły czasy kiedy musiałeś dźwigać stos ciężkich książek angielskiej gramatyki, by oddać je do biblioteki. Teraz możesz uczyć się angielskiego i przygotować się na międzynarodową karierę bez potrzeby ruszania się z kanapy i to bez podręczników i egzaminów.

Przygotowaliśmy listę nie wymagających większego wysiłku sposobów, które pomogą Ci podszlifować angielski bez konieczności opuszczania kanapy.

Bezpłatne podcasty

Co może być bardziej przyjemniejszego od leżenia na kanapie i słuchania ulubionego podcastu? Wybór tematu i języka należy do Ciebie! Podajemy kilka bezpłatnych nagrań, z którymi możesz uczyć się angielskiego.

Ucz się w domu z Netflixem

Netflix jest idealnym miejscem, by rozwijać swoje umiejętności językowe w najbardziej możliwie zrelaksowany sposób. Tutaj znajdziesz naszą listę filmów, z którymi możesz uczyć się angielskiego, a tutaj znajdziesz kolejne dziesięć propozycji!

Czytaj książki po angielsku

Niemal każdemu zdarza się przesiedzieć na telefonie każdy dzień, ale jest coś urokliwego w siedzeniu z prawdziwą książką w ręce, co więcej można to połączyć z efektywną nauką angielskiego. Przyszedł czas, by odkurzyć literackie klasyki. Czytanie książek w oryginalnym języku pozwoli Ci spojrzeć na nie zupełnie inaczej i zdecydowanie poszerzy Twoje słownictwo! Tutaj znajdziesz listę książek, z którymi warto uczyć się angielskiego.

Szlifuj umiejętności językowe słuchając piosenek

Ludzie mówią, że śpiewanie piosenek pomoże Ci nauczyć się angielskiego, a co jeśli ludzie, którzy napisali piosenki nie byli zbyt dobrze obeznani z regułami gramatycznymi i nieco od nich odeszli? Twoje audioteka może być prawdziwym polem walki pełnym przestępców i zabójców zasad językowych, ale to może być całkiem dobra wiadomość: zebraliśmy najgorsze przykłady, by zrobić z nich świetne ćwiczenie językowe.

Ucz się nowego słówka każdego dnia

Wraz z wymową i gramatyką jednym z większych wyzwań jeśli chodzi o naukę angielskiego jest słownictwo. Spróbuj je ubogacić ucząc się jednego słówka każdego dnia, możesz zacząć od jednej z naszych list. Odkryj najpiękniejsze słowa w języku angielskim, a także te, które są najczęściej mylone. Ćwicz wymowę z łamańcami językowymi w domu z rodziną lub znajomymi.

Potrzebujesz bardziej uporządkowanej lekcji? Niezależnie czy chcesz podnieść kwalifikacje językowe potrzebne w karierze zawodowej czy też przygotować się do egzaminu, poszukaj interaktywnych lekcji na żywo na EF English Live. Możesz wybrać lekcje grupowe lub prywatne prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli i uczyć się we własnym tempie. Co więcej, dalej możesz siedzieć wygodnie na swojej kanapie!

Ucz się angielskiego z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj