Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
Menu

Fall in love with fall – zakochaj się w jesieni!

Fall in love with fall – zakochaj się w jesieni!

Czerwone, pomarańczowe i żółte liście. Bezchmurne niebieskie niebo. Pokazy mody, Targi Książki i wystawy. Halloween, Black Friday i początek okresu świątecznego, jest mnóstwo powodów, by zakochać się w jesieni. Podajemy cztery kolejne:

1. Postaw na szalik

Kolory liści zmieniają się, temperatura spada, nie ma lepszego powodu (albo powodów), by odświeżyć nieco swoją garderobę. Opatul się mięciutkim szalikiem, wskocz w ulubiony sweter i wciągnij na nogi skórzane kozaki, by dopełnić jesiennego image’u. Dodaj do tego filiżankę mocnej kawy w promieniach słońca, a poczujesz się jak dumna modelka na wybiegu jesieni.

2. Wieczorne seanse filmowe

Jeśli odkładałeś od lipca oglądanie nowych (albo starych) seriali na Netfliksie, przyszedł na to czas. Poczucie winy za spędzanie letnich nocy na oglądaniu filmów w czterech ścianach możesz odłożyć na półkę. Jesień to idealny czas na zawinięcie się w kocyk, pełną lodówkę i wieczorne długie seanse.

3. Po sezonie

Podróżowanie po sezonie jest świetnym pomysłem. Pomyśl tylko o braku kolejek do gelato w Rzymie, mniejszym tłoku w londyńskim metrze, przestrzeni na pomnikach idealnych na akrobatyczne selfie, niesamowitych czerwieniach, pomarańczach i żółci liści w Bostonie.

Głównym powodem podróżowania po sezonie jest możliwość poznania i zaprzyjaźnienia się z miejscowymi. Wraz z końcem lata ludzie wracają do codziennego życia, odwożą dzieci do szkoły, idą na zakupy i piją kawę w lokalnych kawiarniach. Ludzie są bardziej wyluzowani, mniej podejrzliwi i bardziej otwarci na różnego rodzaju pytania. Nie będziesz “kolejnym turystą”, a raczej dzielisz z nimi miejscowy styl życia.

4. Czas żniw

Kiedy już jesteś w drodze, czemu by nie odkryć co lokalne targi mają do zaoferowania? Jabłkowy cydr, ciasto dyniowe, rozmaite warzywa – dostarczysz swoim kubkom smakowym prawdziwej rozkoszy! Słodkie smażone ziemniaki, karmelowe i orzechowe babeczki, śliwkowe i migdałowe ciasto z kruszonką… lista jest bardzo długa. A co ważne – takie zakupy są dobre dla rolników i środowiska, coś dla ciała i duszy.

Zakochałeś się w jesieni? Witamy w klubie!

Podróżuj razem z EF!

Udostępnij ten artykuł

Latest post from Kultura