GO Blog | EF Blog Poland
Aktualności o podróżach, językach i kulturze dzięki EF Education First
MenuDarmowy katalog

Jak wygląda nauka języka za granicą podczas COVID-19

Jak wygląda nauka języka za granicą podczas COVID-19

Ten rok nie wygląda tak jak sobie wyobrażaliśmy. W związku z niespotykanymi wcześniej wyzwaniami, wszyscy musieliśmy dostosować się do “nowej normalności”. Nawet jeśli musiałeś przeorganizować tegoroczne plany, otwarte granice i przestrzeganie przepisów sanitarnych pozwalają na odkrywanie świata na nowo.

Wyjazd może wyglądać trochę inaczej niż zazwyczaj, ale z kilkoma zmianami wciąż możesz wkroczyć na pokład niezapomnianej przygody. Oto co powinieneś wiedzieć o nauce języka za granicą podczas COVID-19.

1. Bądź elastyczny

Tak jak w przypadku każdej wycieczki, planowanie to podstawa. Jednakże, wraz z ciągłymi zmianami, bardzo ważne jest pozostawienie miejsce na elastyczność. Kiedy już zdecydowałeś się na jakąś destynację, sprawdzaj tamtejsze przepisy sanitarne, tak jak i w swoim ojczystym kraju.

Od 55 lat działamy na rynku językowym. Tego lata nasi pracownicy na całym świecie pomogli nam zapewnić, że marzenia naszych kursantów wciąż się spełniają. Od letnich kursów i obozów językowych po zajęcia online i uroczyste rozdanie dyplomów z zachowaniem dystansu społecznego – nasza elastyczność i respektowanie zasad bezpieczeństwa sprawiły, że nie zaprzestano nauki.

2. Przygotuj się przed i podczas podróży

Zanim rozpoczniesz przygodę jest kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę. Sprawi to, że Twoja podróż przebiegnie bez większych problemów, a Ty będziesz mógł się zrelaksować i cieszyć dobrym czasem.

Sprawdź wszystko

Co najważniejsze, pamiętaj żeby upewnić się czy jesteś zdrowy. Czy masz jakieś nietypowe objawy albo przebywałeś z kimś, kto był zakażony COVID-19? Jeśli tak, zostań w domu, a jeżeli już masz zarezerwowany kurs skontaktuj się niezwłocznie z nami, pomożemy Ci zmienić rezerwacje. Pamiętaj by przejść test na COVID-19, tak by przedstawić nam wyniki zanim wyjedziesz.

Przyjedź wcześniej

Wcześniejszy niż zazwyczaj przyjazd na lotnisko zapewni komfort czasu. Dystans społeczny oznacza dłuższy czas oczekiwania w kolejce na check-in i kontrolę bezpieczeństwa. Wiele lotnisk i linii lotniczych także dokonuje pomiaru temperatury, co oznacza dłuższy czas oczekiwania na wejście na pokład.

Dbaj o higienę

Pamiętaj, by często myć ręce i zawsze mieć pod ręką płyn do dezynfekcji podczas pobytu na lotnisku i kiedy jesteś w samolocie. Większość lotnisk jest dobrze zaopatrzona w płyny do dezynfekcji, ale mokre chusteczki do dezynfekcji w bagażu podręcznym przydadzą się do dezynfekcji stolików i podłokietników.

Pamiętaj o maseczce

Powinieneś nosić maseczkę na lotnisku, jak i przez cały lot, obecnie wymaga tego większość linii lotniczych. Zapewni to bezpieczeństwo pasażerom, tym bardziej że dystans społeczny nie zawsze jest możliwy podczas lotu.

Upewnij się, że spakowałeś wystarczającą ilość maseczek (wielo i jednorazowych) na przynajmniej pierwszy tydzień swojego pobytu.

Zaplanuj transfer z lotniska

Nie zostawiaj wszystkiego na ostatnią chwilę. Sprawdź dobrze połączenie między lotniskiem a miejscem docelowym. Planowanie na zaś oznacza, że możesz ominąć godziny szczytu i zatłoczone autostrady.

Jeśli potrzebujesz transferu z EF, zapewniamy że wszystkie pojazdy są na bieżąco dezynfekowanie a kierowcy noszą maseczki.

3. Kiedy już przyjedziesz

Istotne jest przestrzegać wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), bez znaczenia gdzie się wybierasz ważne wziąć kilka rzeczy pod uwagę. Każda destynacja EF, szkoła i miejsce zakwaterowania będzie spełniało wytyczne miejscowe i WHO.

A to oznacza wymóg przejścia testu na obecność wirusa COVID-19, noszenie maseczek na kampusie, punkty dezynfekcji rąk, częste dezynfekcje i dystans społeczny. Więcej na temat środków bezpieczeństwa w szkole możesz przeczytać tutaj.

4. Zacznij w domu

Chciałbyś zacząć naukę zanim wyruszysz z domu? Jest mnóstwo ku temu możliwości. Dlaczego nie uczyć się angielskiego bez potrzeby wychodzenia z domu? Wspomagaj się bezpłatnymi podcastami czy kanałami na Youtube, dołóż do tego klasykę na Natflixie, a będziesz dobrze przygotowany do drogi.

Niezależnie od tego czy chcesz się uczyć niemieckiego, hiszpańskiego, francuskiego czy japońskiego – jest mnóstwo możliwości na szlifowanie umiejętności językowych bez potrzeby wychodzenia z domu.

Możesz poczuć zew przygody i  przygotować się na nowe doświadczenia dzięki wirtualnemu odkrywaniu ciekawych miejsc na świecie zanim spakujesz walizki. Nie jesteś pewien, na którą destynację warto się zdecydować? Wybierz się na wycieczkę dookoła świata na Instagramie. Czeka na Ciebie morze możliwości!

5. Planuj

Niezależnie od tego co teraz przeżywamy, kiedyś się to skończy. Dbanie o swoje i innych zdrowie jest najważniejsze, ale także warto wypatrywać ciekawych zmian na horyzoncie, tyle jest do odkrycia!

Pamiętaj, że kurs językowy za granicą to coś znacznie więcej niż nauka języka – to wdrażanie go w życie. Nauka za granicą pozwoli Ci w pełni zanurzyć się w nową kulturę i poznać kursantów z całego świata, dzięki którym przeżyjesz niezapomniane przygody.

Cały świat czeka na odkrycie i będzie czekał kiedy zdecydujesz się na podróże.

Jeśli chciałbyś wybrać się na kurs językowy za granicą i masz jakieś pytania, nie wahaj się nas zapytać!

“Zdecydowałam się na kurs językowy z EF, bo po prostu potrzebowałam zmiany. W czasie pandemii koronawirusa dłuższe wycieczki z plecakiem nie były możliwe. Wpadłam na pomysł, by odświeżyć niemiecki, którego uczyłam się w szkole. Nauka za granicą podczas pandemii nie była oczywistym wyborem, ale otrzymałam wiele wsparcia od EF dzięki aktualizacjom bieżących informacji.  Sposób w jaki tu trafiłam nie był typowy, ale cieszę się, że się zdecydowałam.”

Camilla, Szwecja

EF Monachium

Podróżuj bezpiecznie z EF!Dowiedz się więcej
Otrzymuj najnowsze informacje o podróżach, językach i kulturze w newsletterze GOSubskrybuj

Odkrywaj świat i ucz się języka za granicą

Dowiedz się więcej