Cytaty w języku angielskim

Słynne cytaty w języku angielskim

Niektóre cytaty są elementem powszedniego języka angielskiego i każdy rodzimy użytkownik dobrze je zna. Znajomość cytatów może się bardzo przydać, ponieważ mogą pojawić się podczas rozmowy w sposób bezpośredni lub pośredni. Autorami tych słynnych wypowiedzi są w wielu przypadkach naukowcy, politycy i pisarze z obszaru krajów anglosaskich. Zdobywanie informacji biograficznych o takich osobach, to dobry sposób na pogłębianie wiedzy o kulturze krajów anglosaskich.

Zobacz listę najbardziej znanych cytatów w języku angielskim.

Cytaty na temat języka angielskiego

Wiele osób nauczyło się języka angielskiego przed Tobą i niektóre z nich podzieliły się ciekawymi przemyśleniami ze swoich doświadczeń. Można naprawdę czerpać sporo przyjemności czytając o tym, co inni myślą o języku angielskim i o sobie, jako uczniach języka angielskiego. Następujące cytaty nie są znane rodzimym użytkownikom języka angielskiego, ale z pewnością stanowią miłą przerwę od nauki.

Zobacz nasz zbiór cytatów o języku angielskim.

Inspirujące cytaty dla uczniów języka angielskiego

Chyba nie ma nic lepszego jak czerpanie inspiracji do pilniejszej nauki, odnajdując ciekawy lub śmieszny cytat, który do Ciebie przemawia, a może nawet mobilizuje. Kiedy napotykasz problemy podczas nauki angielskiego, świadomość, że inni też musieli włożyć sporo wysiłku, aby poprawić swoje kompetencje językowe, naprawdę pomaga przetrwać te chwile zwątpienia. Jeśli jakiekolwiek cytaty działają na Ciebie w ten sposób, wydrukuj i umieść je blisko Twojego biurka, aby pomogły Cię rozweselić, kiedy odczuwasz lekką frustrację.

Zobacz nasz zbiór inspirujących cytatów dla uczniów języka angielskiego.