Listy słów angielskich

Język angielski posiada bardzo bogate słownictwo i szacuje się, że ma około 250,000 słów i trzy razy tyle ich znaczeń. Jednakże przeważająca liczba nauczycieli języka angielskiego uważa, że opanowanie 3000 najczęściej występujących słów w języku angielskim zagwarantuje od 90% do 95% rozumienia angielskiej prasy, książek, filmów i rozmów. Co więcej, po opanowaniu tych podstawowych słów, będziesz z łatwością mógł poszerzać swój zasób słownictwa, ucząc się nowych słów z kontekstu. Istotny jest zatem wybór odpowiednich słów, których powinieneś nauczyć się w pierwszej kolejności, abyś mógł jak najwięcej rozumieć, w jak najkrótszym czasie.

Naucz się najpierw najczęściej występujących słów

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów organizacji nauki słownictwa języka angielskiego jest rozpoczęcie od najczęściej używanych słów. Poniższe strony zawierają krótkie listy słów na dobry początek, więc jeśli jesteś prawdziwym nowicjuszem języka angielskiego, to są one właśnie dla Ciebie. Używaj słownika lub zasobów internetowych, aby sprawdzać znaczenie słów, których nie znasz. Fiszki papierowe, jak i te online, to nadal jeden z najbardziej efektywnych sposobów nauki nowego słownictwa. Pamiętaj, że najlepszym przepisem na sukces jest systematyczna praca i tylko w ten sposób nauczysz się wielu nowych słów, które zapamiętasz na długo.

Ucz się nowego słownictwa w sposób mądry

Jeśli już opanowałeś wcześniej wspomniane krótkie listy słów, możesz teraz przejść do tych bardziej obszernych, które znajdują się niżej. Pamiętaj, że nawet jeśli rodzimy użytkownik języka angielskiego dysponuje słownictwem na poziomie 20,000 słów lub więcej, to przyswojenie nawet 3000 jest wystarczające, aby zrozumieć większość codziennych rozmów i tekstów pisanych, pod warunkiem, że korzystasz z odpowiednich list słownictwa. Poniższe listy opierają się na częstotliwości występowania słów, więc nie znajdziesz na nich słów, takich jak: tiger, skirt lub spaghetti - są bardzo często spotykane w słowniczkach dla początkujących, ale są mało przydatne. Aby nauczyć się języka angielskiego szybciej i efektywniej, skup się najpierw na zapamiętywaniu najczęściej występujących słów, raczej niż na nauce przypadkowych grup słów, których pewnie i tak nie będziesz używać.