Przygotowanie do IELTS

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie do egzaminu IETLS, a sytuacja każdego ucznia jest inna. W zależności od Twoich obecnych umiejętności i wyników IELTS, które chcesz osiągnąć, możesz wybrać takie metody nauki, aby uzyskać odpowiedni rodzaj przygotowania do IELTS bez straty czasu.

Wiele strategii przygotowań do egzaminu IELTS jest identycznych, jak te wykorzystywane do przygotowania się do dowolnego egzaminu z języka angielskiego. Wszystko, co zrobisz, aby poprawić swój angielski, jeśli wprowadzisz konkretne ulepszenia, przygotuje Cię również do IELTS. Ponieważ IELTS sprawdza umiejętności czytania, mówienia, słuchania i pisania, trzeba określić, na jakich umiejętnościach należy się skupić w pierwszej kolejności. Jeśli masz problemy z czytaniem tekstów akademickich w języku angielskim, to musisz popracować nad słownictwem i ćwiczyć rozumienie tego typu tekstów. Jeśli masz problemy z mówieniem po angielsku, to musisz znaleźć partnera do konwersacji. Niezależnie od tego, na jakich umiejętnościach zdecydujesz się skupić, regularne ćwiczenia są jedynym sposobem, aby naprawdę poprawić swój wynik z egzaminu IELTS.

Egzaminy próbne IELTS

Przystąpienie do egzaminu próbnego IELTS umożliwi Ci poznanie aktualnego wyniku ogólnego IELTS oraz wyników ze wszystkich czterech sprawdzanych umiejętności. Podział punktów pomoże zrozumieć to, nad którymi umiejętnościami musisz pracować, a Twój ogólny wynik pokaże Ci, ile pracy jeszcze jest przed Tobą.

Wielu uczniów zaczyna od przystąpienia do egzaminu próbnego IELTS bez żadnego przygotowania, a następnie po uzyskaniu wyników mogą zdecydować, jakie przygotowania muszą wykonać. Można kupić oficjalnie oceniane egzaminy próbne IELTS od Cambridge English. Dają one możliwość poznania typów pytań IELTS i struktury egzaminu. Jeśli chcesz kupić taki egzamin, upewnij się, że kupujesz egzamin próbny IELTS, który odpowiada rodzajowi IELTS, do którego przystąpisz - Academic lub General Training.

Możesz również przystąpić do bezpłatnego egzaminu EF SET English Certificate, który posiada inną strukturę niż IELTS, ale pomoże określić w przybliżeniu aktualny poziom IELTS w części słuchania i czytania. Możesz również kupić podręcznik przygotowujący do egzaminu, w którym znajdują się przykładowe egzaminy IELTS wraz z odpowiedziami do pytań testowych. Są one przydatne głównie do pracy nad umiejętnościami słuchania i czytania, choć w pewnym stopniu będziesz mógł ocenić także swoje wypowiedzi pisemne.

Niezależnie od tego, który z egzaminów próbnych do IELTS wybierzesz, ważne jest, aby przystąpić do egzaminu w najlepszych możliwych warunkach. Wygospodaruj wystarczająco dużo czasu na dokończenie wszystkiego za jednym razem. Usiądź tam, gdzie nie będziesz się rozpraszał i nie oszukuj, korzystając ze słownika lub innych narzędzi. Pamiętaj, że egzaminy próbne IELTS nie są tak stresujące, jak właściwy egzamin IELTS. Najlepiej przystąpić do właściwego egzaminu z pewną tolerancją wyniku, ponieważ prawdopodobnie nie uzyskasz tak dobrego rezultatu, jak podczas przygotowań.

Kursy IELTS

Istnieją również kursy przygotowujące do egzaminu IELTS, przydatne szczególnie, jeśli musisz uzyskać konkretny wynik niezbędny przy ubieganiu się o wizę lub przyjęcie na studia. Są droższe niż nauka na własną rękę, ale są też o wiele bardziej skuteczne w podnoszeniu wyniku z IELTS. Wielu uczniów zaczyna przygotowania do IELTS na własną rękę, może korzystając z podręcznika lub przeszukując Internet, potem przystępują do właściwego egzaminu IELTS i przekonują się o jego poziomie trudności. Kurs przygotowujący może mieć duży wpływ na odpowiednie przygotowanie do egzaminu.

Dobry kurs przygotowujący do egzaminu IELTS będzie zawierał szczegółowe dla danego egzaminu porady: jak podejść do różnych typów pytań, jak wyznaczyć sobie odpowiednie tempo pracy, aby nie tracić czasu, jak uporządkować esej i jak robić notatki podczas zadań związanych ze słuchaniem. Kursy przygotowujące zazwyczaj zawierają również jeden lub więcej egzaminów próbnych IELTS z rzeczywistą oceną punktową. Nauczyciele prowadzący kursy przygotowujące do egzaminu IELTS mają duże doświadczenie i mogą pomóc każdemu uczniowi uzyskać jak najlepszy wynik.

Dostępnych jest wiele typów kursów przygotowujących do egzaminu IELTS. Trzy główne typy kursów przygotowujących to: kursy online, kursy odbywające się w szkole w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania oraz kursy zagraniczne. Należy pamiętać, że większość kursów przygotowujących do egzaminu IELTS trwa 2 lub 3 miesiące. Znacznie krótszy kurs nie pomoże skutecznie poprawić wyniku z egzaminu. Jeśli potrzebujesz konkretnej liczby punktów z egzaminu IELTS przy ubieganiu się o wizę lub przyjęcie na studia, zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak może pomóc ci EF

EF prowadzi intensywne kursy przygotowujące do egzaminu IELTS w kilku lokalizacjach, rozpoczynające się o różnych porach roku. Kurs przygotowujący IELTS zapewni dużo praktyki i ćwiczeń przed egzaminem IELTS, jak również solidną ogólną naukę języka angielskiego. Dowiedz się więcej o naszych kursach przygotowujących do egzaminu IELTS za granicą.