TOEFL Essentials

TOEFL Essentials to adaptacyjny 1,5-godzinny egzamin z języka angielskiego online, mierzący umiejętności rozumienia tekstu czytanego, ze słuchu, mówienia i pisania, zarówno w kontekście ogólnym, jak i w akademickim. Ta wersja TOEFL została zaprojektowana jako tańsza, bardziej dostępna alternatywa dla rygorystycznego TOEFL iBT. Jeśli przystępujesz do egzaminu TOEFL na studia, ważne, aby sprawdzić, którą wersję egzaminu TOEFL akceptuje Twoja uczelnia, ponieważ nie wszystkie uznają Essentials.

Historia

TOEFL Essentials został wprowadzony w 2021 roku jako uniwersalny egzamin TOEFL: krótszy, tańszy i przeprowadzany całkowicie online. Ponieważ Essentials jest testem adaptacyjnym, jest w stanie mierzyć szeroki zakres poziomów znajomości języka angielskiego, od początkującego do zaawansowanego.

Punktacja

TOEFL Essentials wykorzystuje do oceny skalę od 1 do 12, przy czym każda z czterech testowanych umiejętności ma taką samą wagę. Różne uniwersytety wymagają różnych wyników TOEFL, ale niektóre z nich nie akceptują TOEFL Essentials. Niektóre mogą również wymagać konkretnych wyników w zakresie określonych umiejętności, takich jak pisanie lub mówienie. Zawsze najlepiej jest sprawdzić wymagania konkretnej interesującej Cię uczelni. Wszystkie wyniki TOEFL są ważne przez 2 lata po egzaminie. Raport wyników TOEFL Essentials zawiera zarówno wynik ostatniej sesji egzaminacyjnej, jak i najlepszy wynik ze wszystkich sesji w ciągu ostatnich 2 lat.