Przygotowanie do TOEIC

Przygotowanie do egzaminu TOEIC obejmuje dwa elementy: zapoznanie się z egzaminem TOEIC i doskonalenie języka angielskiego. Celem zaznajomienia się z TOEIC jest opracowanie strategii, które pozwolą zoptymalizować wynik z egzaminu, biorąc pod uwagę Twoją bieżącą znajomość języka angielskiego. Ta część przygotowań jest stosunkowo prosta. Dobrze jest poznać strukturę egzaminu TOEIC. Przyjrzyj się niektórym przykładowym pytaniom i odpowiedziom, a następnie przystąp do egzaminu próbnego TOEIC lub podejdź próbnie do prawdziwego egzaminu TOEIC.

Drugi element przygotowań do egzaminu TOEIC jest dłuższy. Pomijając niewielkie zyski punktowe, jakie można osiągnąć dzięki zapoznaniu się z egzaminem, jedynym sposobem na znaczną poprawę wyniku z TOEIC jest poprawa znajomości języka angielskiego. Nie ma tu żadnych sztuczek, to będzie wymagać nauki i bardziej efektywnego używania języka angielskiego. Niemniej jednak, możesz uczyć się szybciej, zapisując się na dedykowany kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC.

TOEIC testy próbne

Istnieje wiele rodzajów testów, które można wykonać w ramach przygotowań do egzaminu TOEIC. ETS, twórcy TOEIC, sprzedają testy próbne, które każdy może kupić. Są to testy najbardziej zbliżone do rzeczywistości. Wiele bezpłatnych częściowych lub kompletnych testów próbnych TOEIC można również znaleźć w Internecie lub w podręcznikach przygotowujących do egzaminu TOEIC. Możesz także przystąpić do egzaminu EF SET English Certificate, który trwa tyle samo i jest tak samo wymagający jak egzamin TOEIC Listening and Reading i sprawdza te same umiejętności. Dzięki temu zorientujesz się jaki jest poziom koncentracji potrzebny do przystąpienia do standaryzowanego egzaminu z języka angielskiego.

Niezależnie od tego, z jakich testów próbnych zdecydujesz się korzystać, pamiętaj, że Twoim celem jest zapoznanie się ze środowiskiem egzaminacyjnym, typami pytań i oczekiwanymi formami odpowiedzi. Nie spotkasz tych samych pytań na egzaminie TOEIC, ale typy zadań będą podobne. Pamiętaj, że wszystkie kursy przygotowujące do egzaminu TOEIC obejmują testy próbne.

TOEIC kursy

Kurs przygotowujący do egzaminu TOEIC jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają ambitny cel pod względem wyniku, ale nie są pewne, czy uda im się go osiągnąć na własną rękę. Nauczyciele prowadzący kursy przygotowujące TOEIC są wysoce wyspecjalizowani. Dobrze znają ten egzamin i potrafią wskazać bardzo precyzyjne strategie, aby jak najlepiej wykorzystać swoje umiejętności w dniu egzaminu. Wiedzą również jakiego rodzaju słownictwo, jaki zakres gramatyki i jakie praktyczne umiejętności będziesz musiał opanować, aby dobrze poradzić sobie podczas egzaminu TOEIC.

Dostępna jest szeroka gama kursów przygotowujących do egzaminu TOEIC. Trzy główne rodzaje to kursy TOEIC online, kursy TOEIC odbywające się w szkole w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania oraz zagraniczne kursy TOEIC. Przygotowanie online cechuje się elastycznością i niskimi kosztami, ale wymaga samodyscypliny, aby trzymać się planu nauki. Kursy TOEIC w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania mają bardziej sztywną strukturę zajęć - możliwe, że tego potrzebujesz, aby dobrze sobie poradzić na egzaminie. Przygotowanie do egzaminu TOEIC za granicą jest najbardziej intensywnym rozwiązaniem, ponieważ uczysz się wiele godzin każdego tygodnia i poza zajęciami znajdujesz się również w środowisku anglojęzycznym, jednak jest to także najbardziej kosztowne z rozwiązań. W zależności od Twojego harmonogramu i budżetu, możesz wybrać rodzaj przygotowań do egzaminu TOEIC, który najbardziej Ci odpowiada.

Jak może pomóc ci EF

EF oferuje różnorodne kursy przygotowujące do egzaminu TOEIC, zarówno online, jak i za granicą. Możesz rozpocząć kurs prawie w każdym dniu i dostosować czas jego trwania do tego, jak daleko jesteś od swojego celu. Dowiedz się więcej o naszych kursach przygotowujących do TOEIC za granicą oraz naszych kursach przygotowawczych do TOEIC online.