Przygotowanie do TOEFL

Istnieje wiele sposobów na przygotowanie się do egzaminu TOEFL, niektóre bardzo ogólne, inne bardzo konkretne. W zależności od Twoich aktualnych umiejętności i wyniku, jaki chcesz osiągnąć, możesz różnicować i dopasowywać metody nauki, aby uzyskać odpowiednie przygotowanie do egzaminu TOEFL dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb, nie tracąc cennego czasu.

Ogólne strategie przygotowania do egzaminu TOEFL niczym się nie różnią od tych, których użyłbyś, przygotowując się do dowolnego egzaminu z języka angielskiego. Mogą one obejmować wszystko, co robisz, aby poprawić swój poziom angielskiego. Ponieważ TOEFL testuje wszystkie cztery umiejętności, możesz skupić się najpierw na swoich najsłabszych umiejętnościach. Jeśli czytanie w języku angielskim nie sprawia Ci kłopotów, ale masz problemy z pisaniem, to musisz poćwiczyć pisanie. Jeśli nie masz problemów z mówieniem w języku angielskim, ale masz trudności ze zrozumieniem poszczególnych akcentów, to ćwiczenie słuchania powinno być Twoim priorytetem. Niezależnie od tego, na jakich umiejętnościach się skupisz, regularne ćwiczenia i usystematyzowany plan nauki są kluczem do poprawy wyniku z egzaminu TOEFL.

Egzaminy próbne TOEFL

Przystąpienie do egzaminu próbnego TOEFL pozwoli przekonać się o tym, jaki wynik możesz w tej chwili uzyskać, dzięki czemu będziesz wiedział nad czym musisz pracować. Wiele osób zaczyna od egzaminu próbnego bez żadnego przygotowania, a następnie odpowiednio dobiera metody przygotowania do egzaminu TOEFL. Oficjalnie oceniane egzaminy próbne TOEFL można kupić od ETS, twórcy TOEFL. Są najbliższe rzeczywistym egzaminom, ale także najdroższe. Możesz również przystąpić do bezpłatnego egzaminu EF SET English Certificate, który określi potencjalny wynik z TOEFL. Możesz również kupić podręcznik przygotowujący do egzaminu, w którym znajdziesz testy próbne do samodzielnej oceny.

Niezależnie od Twojej decyzji, ważne jest, aby przystąpić do egzaminu próbnego TOEFL w najlepszych możliwych warunkach. Wygospodaruj wystarczająco dużo czasu na dokończenie całego egzaminu za jednym razem. Usiądź tam, gdzie nie będziesz się rozpraszał i nie oszukuj. Pamiętaj, że egzaminy próbne TOEFL nie są tak stresujące, jak właściwy egzamin TOEFL, który odbywa się w nieznanym otoczeniu, dlatego prawdopodobnie nie uzyskasz tak dobrego rezultatu, jak podczas przygotowań.

Kursy TOEFL

Istnieją również bardziej szczegółowe metody przygotowania do egzaminu TOEFL i pewnie je wybierzesz, jeśli posiadasz ambitny cel. Wielu uczniów zaczyna od samodzielnych przygotować do egzaminu TOEFL, niekiedy korzystając z podręcznika i kilku testów próbnych, po czym przystępują do właściwego egzaminu TOEFL. Ci, których wyniki są dalekie od własnych oczekiwań, decydują się zapisać na kurs. TOEFL jest trudnym, zorientowanym akademicko egzaminem, dlatego konkretny program przygotowań odgrywa tu bardzo ważną rolę.

Dobry kurs przygotowujący do egzaminu TOEFL będzie zawierał szczegółowe dla danego egzaminu porady: jak podejść do różnych typów pytań, jak wyznaczyć sobie odpowiednie tempo pracy, jak robić notatki itp. Taki kurs będzie również zawierał jeden lub więcej egzaminów próbnych TOEFL przeprowadzanych w realistycznych warunkach. Nauczyciele prowadzący kursy przygotowujące do egzaminu TOEFL mają duże doświadczenie i mogą pomóc każdemu uczniowi uzyskać jak najlepszy wynik.

Dostępnych jest wiele typów kursów przygotowujących do egzaminu TOEFL. Trzy główne typy kursów przygotowujących to: kursy TOEFL online, kursy TOEFL odbywające się w szkole w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania oraz zagraniczne kursy przygotowujące do egzaminu TOEFL. Należy pamiętać, że większość kursów przygotowujących do egzaminu TOEFL trwa co najmniej 2 miesiące, jeśli nie dłużej. Potrzeba sporo czasu, aby skutecznie podnieść wynik z egzaminu TOEFL. Jeśli planujesz ubiegać się o przyjęcie na studia za granicą, zaplanuj wszystko z odpowiednim wyprzedzeniem.

Jak może pomóc ci EF

EF oferuje szereg kursów przygotowujących do egzaminu TOEFL, zarówno online, jak i zagranicznych, z elastycznymi datami rozpoczęcia i czasem trwania. Jeśli zbliżasz się do docelowego wyniku TOEFL, możesz zapisać się na krótki kurs. Jeśli natomiast masz bardziej ambitny cel do osiągnięcia, przygotowaliśmy dla Ciebie także dłuższe kursy. Dowiedz się więcej o naszych kursach przygotowujących do egzaminu TOEFL za granicą i naszych kursach przygotowujących do egzaminu TOEFL online.